Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

 Прилича ми на Берлин. Мемориалната църква Кайзер Вилхелм .

Имали сме и преди загадка с тази църква, но я познавахме отвън, за старата говоря.

А новата е синя, осмоъгълна до нея.

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
2 hours ago, AlexandraKo said:

 Прилича ми на Берлин. Мемориалната църква Кайзер Вилхелм .

Имали сме и преди загадка с тази църква, но я познавахме отвън, за старата говоря.

А новата е синя, осмоъгълна до нея.

Точно тя е! Браво! 🙂

Връзка към коментар

Това 

преди 41 минути , chandni каза:

И това ли не...? 😄

 

Това с другия вариант не го видях по-нагоре.

Верният отговор е Китай.

 

Това е един от най - бързо развиващите се градове в света. Създаден е едва преди около 30 години, на средата на нищото, дето имало мъничко, бедно рибарско селце.

А днес,  мегаполисът е световно известен център на науката и високите технологии. Това е Шенжен / казват му и Шънджън/,ама, на мен първото ми харесва повече.

Там няма стари сгради, всичко е ново, като това, което се вижда на снимката. В Китай има термин, ако нещо трябва да се направи бързо -казват, че трябва “ Шенженска скорост”.

Много зелен, много цветен,изключително добре подреден и много, много красив град. Много паркове, много цветни градини, зони за разходки, ледени пързалки , голф игрища, целогодишно и какво ли още не.

А мястото, което съм показала е част от Конгресния център, който е огромен и в него се провеждат големи международни изложения.

Веднъж бях на конгрес и изложение там - ми, за три дни, не успях да видя всичко на изложението, от сутрин, до вечер.

А залата, където беше тържественото  откриване на конгреса, беше толкова голяма, че на сцената, хората изглеждаха съвсееееем  ситни. Хем, нашата  делегация, имаше места някъде по средата. Но навсякъде имаше огромни екрани, на  които да следим програмата.

Безкрайно впечатлителна е Библотеката на Университета в Шенжен, ситуирана около едно езеро, повече прилича на спортно съоръжение -изцяло от метал и стъкло.Показвам няколко снимки от нета, иначе, пак трябва да преснимам от хартиени, че нямам в компютъра.

6BA636D2-EDEB-4721-BA6B-93C0835216CB.jpeg.419b15866bf543b029b30e87ea0133f0.jpegC032F5DE-814C-4F90-BB30-547FDEBC9C35.jpeg.6c6c47400943516cca06c82fe793722f.jpeg

 

@chandni, заповядай, моля, за следващата снимка.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 13
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, chandni каза:

Какво представлява обектът на снимката и къде се намира?

 

IMG_20180228_142033.jpg.8ca97a7bcefae25020cadbe5b3f80085.jpg

Сега ...., не знам дали да се обаждам😁 ...,  като че ли няма да е много честно 😉
Като се сетя, че май ти давах препоръки да посетите този град ...
Айде, ще кажа само, че в  темата вече има публикувана снимка на този обект 🙂

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.