Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

В следващата загадка, ще обърнем внимание на един от натоварените миграционните потоци на нашето съвремие.

 

Очкавам отговор на два въпроса:

1. На кой остров се изсипват хората на снимката?

2. Какво препятствие от планинско-релефен характер им се е наложило да преодолеят пеша, за да се доберат до тоя кораб?

 

IMG_0354.JPG.071326a7cf3a02bbabb49eb524d3ce40.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , bulpa каза:

С името на кораба е много лесно 😉

Тази фериботна фирма оперира по гръцките острови, виждам съм на Крит, но от там не е най-натоварения мигрантски поток.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , bulpa каза:

В момента оперира по трасето Sfakia - Gavdos

 

 

Това съдържа името на пристанището от снимката (Сфакия), но не е отговор на въпроса за пешеходното планинско-релефно препятствие.
Още ли е лесно?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , bulpa каза:

Освен да сте преминали напряко през острова от летището до пристанището

 

преди 1 минута , Таньо каза:

Плато Ласити.

 

В правилна посока разсъждавате: да, хората са туристи като мене и са се качили на кораба на същия остров Крит.
Обаче и летищата и Ласити са далече за пеша от пристанището за качване на кораба.
Остава да се съобразите с факта, че повечето, ако не и всичките, тези туристи (!) плюс много повече извън кадър плюс още толкова с друг кораб (общо межу 800 и 1000 души на ден) са минали пеша (минават всеки ден) през някаква явно много популярна атракция. Коя ли е тя?

 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , AlexandraKo каза:

Каньонът Самария?

Правилен отговор. 16-километровото ждрело Самария, което се врязва в южните склонове на Белите планини и качва (или слиза, ако се гони кораб) към 1200 метра надморска височина. На изхода му се намира село Ая Румели, чиято връзка към света е този и още един подобен кораб. В природния парк са защитени изсечените на други места, включително за пиратски кораби, критски кипариси.

 

934128471_June2018.jpg.f09e76c863589f0b0b4eca80a3a0022f.jpg32493352_June20181.jpg.bee7accce179215598e115b96fbe0090.jpg140307156_June20182.jpg.46f7c9f9aecc83f1af084ed88778ede3.jpg1957784033_June20183.jpg.8033a2b1f075901df2f8cf48ae56189a.jpg

 

А това е албумът от юни 2018, от който съм избрал снимките. Съдържа и други ждрела 😌

 

https://photos.app.goo.gl/rsbv624cjwxHsys59

 

@AlexandraKo е наред.

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар

Загадката ме подсети за една популярна песен от ... средата на миналия век, известна  също сред част (около половината)  от пловдивските футболни запалянковци, въпреки че  ... клубният им цвят не е син 😉
Подсети ме, въпреки че в песента става дума по-скоро за малки (и тъжни) птички, нежели за (големи) кучета 🙂 
 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, traveler каза:

Дали не е любимата Сицилия?

 

Не е и любимата Сицилия.

преди 5 минути , Фичо каза:

Загадката ме подсети за една популярна песен от ... средата на минали век, известна  също сред част (около половината)  от пловдивските футболни запалянковци, въпреки че  ... клубният им цвят не е син 😉
Подсети ме, въпреки че в песента става дума по-скоро за малки (и тъжни) птички, нежели за (големи) кучета 🙂 
 


 

Фичо, дай, моля, с две думи.

Едната половинка си познал, чакам втората.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Фичо каза:

Та мисълта ми беше, че туй са Канарските острови и по-точно Фуертавентура 😉

Много ти е точна мисълта!

Още повече, че тази снимка я има в едно мое форумно писание за Фуертевентура, в съответния раздел.

Фичо, ти наред, моля!

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.