Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Фичо каза:

Добре, ето загадка от мен:

06305.jpg.0cc7d8b979aa4a217ce860e15c4dea8e.jpg

Френско менте 😉

Репликата на Давид на Микеланджело в Ница.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар

Извинявам се за забавянето, Zaro, разбира се, е отговорил правилно.
Това e статуя-копие на Давид на Микеалнджело, намира се на Promenade du Paillon - много приятен градски парк в центъра на Ница. Статуята е открита на 6-ти март 2015г.

Връзка към коментар

По принцип, кутията за доноси е скрита в лъвска глава, ама, може и в човешка, като в този случай.

Иначе, доносът ще го занесем в Палацо Дукале, във Вениииз!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

По принцип, кутията за доноси е скрита в лъвска глава, ама, може и в човешка, като в този случай.

Иначе, доносът ще го занесем в Палацо Дукале, във Вениииз!

Или с други думи, пощата на средновековната ДС.

Давай!

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , Zaro каза:

Или с други думи, пощата на средновековната ДС.

Давай!

Нищо ново под слънцето, анонимните доносите не са от вчера.:(((( Даже, са си били съвсем официални.

Ето една не добра снимка, но се вижда пезажът.

Къде е това ?

От къде съм снимала?

 

Уф, забравих снимката:

 

B11A3EB6-CB8E-4929-95A3-75359C8C851F.jpeg

Връзка към коментар

@AlexandraKo, в първия момент щях да кажа Бразилия, но се усетих, че не е (виждала съм го). Чиста интуиция - Тел Авив? Не съм го виждала, но помня колко беше очарована. Виждала съм и плажовете им - макар и в друг град. Абе интуиция 🙂 

Връзка към коментар
В момента, Rainy каза:

@AlexandraKo, в първия момент щях да кажа Бразилия, но се усетих, че не е (виждала съм го). Чиста интуиция - Тел Авив? Не съм го виждала, но помня колко беше очарована. Виждала съм и плажовете им - макар и в друг град. Абе интуиция 🙂 

Доверявай се на първото, което ти идва на ум, обикновено е вярно.

Да, това е Рио и съм снимала от хеликоптер.

Ама, първо, стъклата бяха не дотам чисти и второ - преснимах от хартиена снимка, че нямам други в момента.

 

Приемам отговора ти за верен, давай , моля, следващата снимка.

Много обичам когато играта върви бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, AlexandraKo каза:

Доверявай се на първото, което ти идва на ум, обикновено е вярно.

Да, това е Рио и съм снимала от хеликоптер.

Колко верен съвет 🙂 Абе не е да съм познала баш, ама нека де! Сега ще поровя за нещо. Благодаря! 🙂 

Връзка към коментар

Хм, на мен вече ми е трудно да намеря нещо, което да не е пускано и в същото време да не е някъде в Бразилия, където само аз съм бил...

Я да видим това

neuromancer_1069785565_chimneys.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А тази арена е най-голямата в Испания - 66 м в диаметър. Има малко места, но пясъчният център, забравих, точно как се казваше -руеда или руада е най-голяма, по-голяма от арената в Мадрид.

Може да се каже, че Ронда е люлката на бикоборството в по-новите времена, оттам започва практиката, дето, тореадорът не е покатерен на кон, ами е на земята, срещу бика.

Там има много известна школа за тореадори и е родно място на най-известният , дето преборил 5000 и кусур бика. 

Есента имат една специална празнична корида, в началото на септември беше - всички са облечени в интересни костюми, като на карнавал.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , AlexandraKo каза:

А тази арена е най-голямата в Испания - 66 м в диаметър. Има малко места, но пясъчният център, забравих, точно как се казваше -руеда или руада е най-голяма, по-голяма от арената в Мадрид.

Може да се каже, че Ронда е люлката на бикоборството в по-новите времена, оттам започва практиката, дето, тореадорът не е покатерен на кон, ами е на земята, срещу бика.

Там има много известна школа за тореадори и е родно място на най-известният , дето преборил 5000 и кусур бика. 

Есента имат една специална празнична корида, в началото на септември беше - всички са облечени в интересни костюми, като на карнавал.

 

Александра, ти си просто чудесна!

Връзка към коментар
преди 5 минути , Rainy каза:

Александра, ти си просто чудесна!

Може би, подробна...

Благодаря!

И друг път съм казвала, че като отивам някъде, изчитам и научавам толкова много, че някой път сама се кискам защо да ходя, като всичко знам.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 22 часа, neuromancer каза:

Хм, на мен вече ми е трудно да намеря нещо, което да не е пускано и в същото време да не е някъде в Бразилия, където само аз съм бил...

Я да видим това

neuromancer_1069785565_chimneys.jpg

 

Шотландия? Глазгоу?

Гробището до Катедралата?

  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

Шотландия? Глазгоу?

Точно така. Явно няма нещо, което AlexandraKo не знае 😃

Това е The Necropolis, викторианско гробище в Глазгоу. Има интересни статуи и паметници, разположено е на хълм зад катедралата. На мен ми хареса подобието с комините на пивоварната Tennent's, които се виждат отзад

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 15 минути , neuromancer каза:

Точно така. Явно няма нещо, което AlexandraKo не знае 😃

Това е The Necropolis, викторианско гробище в Глазгоу. Има интересни статуи и паметници, разположено е на хълм зад катедралата. На мен ми хареса подобието с комините на пивоварната Tennent's, които се виждат отзад

 

Аааа, просто внимавам и следя играта. 

Нека някой, който има желание, да пусне следващата загадка, моля!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.