Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

А, много странно - и при мен взе да не се вижда снимката в предишния пост.

А аз оттам я копнах.

 

Преди малко се виждаше. Какво става?

И моят тИлИвизор се повреди...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, AlexandraKo каза:

А, много странно - и при мен взе да не се вижда снимката в предишния пост.

А аз оттам я копнах.

 

Преди малко се виждаше. Какво става?

И моят тИлИвизор се повреди...

И моя е така т.е. виждам снимката само от твоето мнение.

Оргиналната - не

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хм, чак сега влизам, съжалявам и не знам защо така се е получило. Както и да е, благодаря АlexandraKo 🤗

Да дам ли жокер?

 

20180330_124802.jpg

20180330_125848.jpg

Дано се виждат

Редактирано от Jane*
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

😀Скулптурата е “The Weight of our Sins” на Josefina de Vasconcellos.

Става въпрос за греховете ни (на човечеството) към децата – спин, наркотици, бойни действия, … - всяко едно детенце символизира един от тези грехове.

Но не съм ходил в Bishop's Palace, Wells където се намира статуята.

 

Направих връзката през Единбург, Canongate kirk. Тази църква се намира на Royal Mile. Като четох за Canongate ми попадна информация за скулптурата The Last Chimera (специално тя не е нищо особено – на живо) на скулпторката Josephina de Vasconcellos.  Жозефина е полубразилка-полуангличанка, доста интересна личност. Та като четох за нея ми беше попаднала и снимка на кръста с дечицата.

Първия път като видях загадката и – о не, няма идея, не е за мен... Днес пак погледнах и ми светна, че нещо такова съм виждал.

 

За възстановяването на невронните ми нишки помогна и google, но Единбург беше отправната точка.

 

-----------

Ops, sorry. Аз съм се объркал. Познал съм жокера. 🙂 

Тъкмо се зарадвах, че дойде ред за "планинарчетата" ( @master_of_germs, @Боян Димитров, … ) 😉😀

Редактирано от ven62
  • Харесвам 4
  • Браво 4
Връзка към коментар

ven62, така е, мястото и на двете е в двора на Bishop's Palace, Wells.  В съседство е впечатляващата  Wells Cathedral с най-стария часовник в Англия (и втори по старинност в света)  от 1392 г. в северния кораб, обявявайки часа с фанфари на рицари. Уелс е най-малкият английски голям град (city) именно заради катедралата. До катедралата се намира и мястото, което няколко века е приютявало епископа на Бата и Уелс – Дворецът на епископа. Днес вече целият комплекс (красивата постройка с прекрасни градини наоколо и високи стени, зад които има защитен ров) представлява късче от Средновековието, което предлага невероятни преживявания. През лятото се организират т.нар. средновековни уикенди, през които всеки може да си намери нещо любопитно: градинарство, всякакви занаяти, уроци по стрелба с лък и фехтовка, лов със соколи, фестивал на литературата, панаир на занаятите и карнавал. 
Уелс е истинско олицетворение на Средновековието. Освен катедралата и Двореца на епископа, в това градче можеш да се разходиш по калдъръмени улички сред средновековни постройки. В Уелс се намира и най-старата в Европа заселена улица с автентични сгради от 14 век „Vicars' Close", която тръгва от самата катедрала. 

IMG_20180330_135829.jpg.a3dbe959a94eb10e2b0d1dcfd0da422c.jpg
 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

@ven62Венчооо, забрави ли, че си ти наред, за следващата снимка?

Ето ме. Дадох възможност някой да каже нещо за ръката, че ми беше интересно ...

Так-а-а...

Не съм забравил какво обещах:

 

 

 

След като @master_of_germs, @Боян Димитров , @Заро и @Миланка ни вириха по чукарите от 2000 м, та чак до 7000 м. надморска височина 😉😁  ,  сега са специално поканени да се пробват 😋:

 

DSC02555-1.jpg.52b0807388dc8a3b8b9bd54d4c2fa025.jpg

 

Естествено, ако някой друг ги изпревари … "отмъщението " ще продължи при следващата ми "взятка". 🙂 

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , ven62 каза:

Ето ме. Дадох възможност някой да каже нещо за ръката, че ми беше интересно ...

Так-а-а...

Не съм забравил какво обещах:

 

 

 

След като @master_of_germs, @Боян Димитров , @Заро и @Миланка ни вириха по чукарите от 2000 м, та чак до 7000 м. надморска височина 😉😁  ,  сега са специално поканени да се пробват 😋:

 

DSC02555-1.jpg.52b0807388dc8a3b8b9bd54d4c2fa025.jpg

 

Абе морския си е морски личи си от километри.  Невярвам да ни пускаш толко лесна загадка с нещо около родното ти място ? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Щастливеца каза:

Абе морския си е морски личи си от километри.  Невярвам да ни пускаш толко лесна загадка с нещо около родното ти място ? 

Ако под "морски" имаш предвид, че съм "луд" по морето - да.  56 години - не съм пропускал година без море.

Но иначе съм си от София.

🙂 

Връзка към коментар
преди 48 минути , ven62 каза:

"отмъщението " ще продължи при следващата ми "взятка".

Леле... Колко си бил отмъстителен! 😄 Кипър...? Ларнака? Пафос? 😉

Редактирано от chandni
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , chandni каза:

Леле... Колко си бил отмъстителен! 😄 Кипър...? Ларнака? Пафос? 😉

Ти знаеш ли какво ми е като видя планина за катерене. На секундата се изморявам и изпотявам. 🙂 

 

Не, не е Кипър.

На снимката не личи, но пясъка е много бял, един от най-белите, които съм виждал.

Рано подсказвам, ама нали съм добра душа. 😉😀

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

За Шри Ланка - белите плажове са на изток. А за там ми се струва пренаселено. За Малдивите- не може да изглежда така резорт, поне тези 4-5 които съм била са различни, но не съм била на местните острови. Но ако е така пренаселен плажа в тези острови - няма и да ги посетя 😉 Все пак човек дава пари за билети, за да види нещо съвсем различно .  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

На Изола Бела е садЕ камънак.😋

Е, .... има си камъни ... ама си има и бял пясък.

Ако е от Сицилия снимката най-бял е пясъка около  Scala dei Turchi, но пък на нея плажа е доста голям, а и нямам спомен за такава архитектура на хотел.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , Таньо каза:

Е, .... има си камъни ... ама си има и бял пясък.

Ако е от Сицилия снимката най-бял е пясъка около  Scala dei Turchi, но пък на нея плажа е доста голям, а и нямам спомен за такава архитектура на хотел.

Да не говорим за различни места?

 

На Сицилия Сан Вито ло Капо е според мен, с най-белия пясък, ама не чак толкова...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да се включа в предизвикателството на @ven62, да не кажете, че ме е страх 😄  За мене всички пясъчни плажове са еднакви. Тоест, абсолютно незаслужаващи да ги удостоя с внимание 😉

Но ще дам и своя принос: току-що се разходих от край до край по плажа на Нестинарка и съм почти напълно абсолютно убеден, че това на снимката не е той 😄 

Пети ден съм тук, в една аптека на 100 метра от плажа. Въпреки че времето е идеално за плаж и водата е чайче, в морето не съм стъпвал, нито съм лежал по пясъка; няма и да го направя. Но все пак загадката ме накара да се поразходя 😉 Има нужда, че инак съвсем ще се окашкаваля преди да замина по баирите след няколко дни 😄 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

 

преди 9 минути , Бръмбар каза:

Дубай?

С тази архитектура на хотела в дясно е напълно възможно да е Jumeirah Beach Park.

Пък и спасителните постове изглеждат на високо ниво.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.