Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Според мен @ven62, омърлушен от поредната нулева цена на @Георги Матеев, се е потиснал и е тръгнал към края на света, където и е намерил този плаж.

Пясък и вода...навсякъде едно и също. Малко да се повиши нивото на световния океан и няма и да има следа от тях.

Друго си е някой висок и остър див камънак в компанията на грабливи птици и диви кози.

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

А може би този плаж е мястото, на което някога ще бъде съградена столицата на бъдещата абсолютна монархия на @ven62, където "кракът Матеев" никога няма да стъпи 😄 

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 57 минути , master_of_germs каза:

Да се включа в предизвикателството на @ven62, да не кажете, че ме е страх 😄  За мене всички пясъчни плажове са еднакви. Тоест, абсолютно незаслужаващи да ги удостоя с внимание 😉

Но ще дам и своя принос: току-що се разходих от край до край по плажа на Нестинарка и съм почти напълно абсолютно убеден, че това на снимката не е той 😄 

Пети ден съм тук, в една аптека на 100 метра от плажа. Въпреки че времето е идеално за плаж и водата е чайче, в морето не съм стъпвал, нито съм лежал по пясъка; няма и да го направя. Но все пак загадката ме накара да се поразходя 😉 Има нужда, че инак съвсем ще се окашкаваля преди да замина по баирите след няколко дни 😄 

Я виж кви хора имало. Да се чуди човек. Интересно!!! 😀

 

преди 56 минути , Бръмбар каза:

Дубай?

 

преди 48 минути , Таньо каза:

 

С тази архитектура на хотела в дясно е напълно възможно да е Jumeirah Beach Park.

Пък и спасителните постове изглеждат на високо ниво.

 

Имаме затопляне, но все пак - Не!

 

преди 1 час, Роми каза:

За Шри Ланка - белите плажове са на изток. А за там ми се струва пренаселено. За Малдивите- не може да изглежда така резорт, поне тези 4-5 които съм била са различни, но не съм била на местните острови. Но ако е така пренаселен плажа в тези острови - няма и да ги посетя 😉 Все пак човек дава пари за билети, за да види нещо съвсем различно .  

Плажа е 4-5-6 км. дълъг. Има две-три места, като това на предишната снимка, където има чадъри, шезлонги и хора. Иначе по-голямата част изглежда така:

 

DSC02580.thumb.JPG.b221096aed3727e7120533fb1ccb29e2.JPG

преди 48 минути , Zaro каза:

Според мен @ven62, омърлушен от поредната нулева цена на @Георги Матеев, се е потиснал и е тръгнал към края на света, където и е намерил този плаж.

Пясък и вода...навсякъде едно и също. Малко да се повиши нивото на световния океан и няма и да има следа от тях.

Друго си е някой висок и остър див камънак в компанията на грабливи птици и диви кози.

На вашите снимки трикомпонентна идилия (камънак, кози и птици) не видях. Имаше само камъни.😉 🙂 😀

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 47 минути , master_of_germs каза:

А може би този плаж е мястото, на което някога ще бъде съградена столицата на бъдещата абсолютна монархия на @ven62, където "кракът Матеев" никога няма да стъпи 😄 

Ако стана толкова богат, че да купя тоя плаж, има по-лесен начин - ще плащам на авиокомпаниите да анулират всеки полет, за който се е приготвил @Георги Матеев. Ухилената му физиономия няма да излезе от VIP-a на летище София. 🙂 😀

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Плаж около Абу Даби?

Преди 1 час, ven62 каза:

Ако стана толкова богат, че да купя тоя плаж, има по-лесен начин - ще плащам на авиокомпаниите да анулират всеки полет, за който се е приготвил @Георги Матеев. Ухилената му физиономия няма да излезе от VIP-a на летище София. 🙂 😀

Ако искаш да се изявиш в посока, в която не вярвам че си способен - не спирай полетите, просто сложи визи.

Персонализирани.

Редактирано от Таньо
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 42 минути , Marisha каза:

Абу Даби , остров Saadiya.

Верен отговор.

Плажът наистина е страхотен. Ситен, бял пясък. Изумрудено море, опс, … 😉😀, тюркоазено, тюркоазено море.  @AlexandraKo . (имаше една тема с тези две прилагателни в името й)

Самия остров Saadiyat трябваше да стане много интересен. Шейховете бяха решили да изградят Cultural District с няколко впечатляващи (като архитектура) музеи. Май стана само Louvre Abu Dhabi. Архитект е Jean Nouvel - да ли има архитектурна награда, която да не притежава. За съжаление останалите музеи са останали на ниво макет. Ще ми е интересно, ако някой знае повече и сподели.

Ние като бяхме работеше единствено Manarat Al Saadiyat.

Освен проектите за Cultural District, които там бяха представени, ме впечатли и едно похабено Порше, благодарение на всеизвестното немско чувство за хумор - дизайнера беше някакъв австриец - все тая.

 

DSC02633.thumb.JPG.c0f796495fbac29ee956ff083182dd48.JPG

 

 

@Marisha, заповядай, ти си на ред. 🙂 

 

-------------

@master_of_germs, @Zaro,  следващия път може и да се смиля над вас, но може и някой още по-засукан плаж да ви сложа. Все пак, не всички "виновни" се появихте. ( @Боян Димитров и @Миланка ) 🙂 😄 

 

 

p.s.

Забравих да спомена за хотела, който се вижда в далечината.

The St. Regis Saadiyat Island Resort - изключително стилен, само със загатнати арабски мотиви в интериора. Веригата St. Regis (май е американска) е доста стара и с изключителен престиж в хотелиерския бизнес. Сега е под шапката на Marriott.

 

А това беше спасителя на плажа.

DSC02596.thumb.JPG.d61219bdc7971e7de78a13dd1c8b4b87.JPG

 

Но на рускините всичко им харесва. 🙂 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

@ven62 , аз съм от твоята партия 😀, предпочитам плажове пред чукарите. Морско чедо съм. И аз за повече от 50 години живот не съм пропускала морето.

Сега нямам нищо под ръка да пусна снимката.

Да заповяда някой, който желае.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Имам готова снимка и ще се включа, за да не спира играта.

 

1. Каква информация дава снимката

2. Къде е направена

3. С какво е свързано това място

 

IMAG1591.jpg.aca7e1023405fdac8482457edc31b63c.jpg

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 32 минути , Таньо каза:

Имам готова снимка и ще се включа, за да не спира играта.

 

1. Каква информация дава снимката

2. Къде е направена

3. С какво е свързано това място

 

IMAG1591.jpg.aca7e1023405fdac8482457edc31b63c.jpg

1. 🚽

2. 🚽

3. 🚽

 

😄

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
Боян Димитров
преди 45 минути , ven62 каза:

 Все пак, не всички "виновни" се появихте. ( @Боян Димитров и @Миланка ) 🙂 😄 

 

В мое извинение мога да кажа, че имах много напрегнат и мъчен 3 дневен престой в Прага 🙂 

Иначе съм бил на този плаж.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

по загадката на Таньо:

на това място да не е забранено за жени?

къде ли в арабския свят бебетата сами се подсушават или пък само на бащите им е позволено да вършат това на обществено място!😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Боян Димитров
преди 49 минути , Таньо каза:

Имам готова снимка и ще се включа, за да не спира играта.

 

1. Каква информация дава снимката

2. Къде е направена

3. С какво е свързано това място

ГЛедам жените са изключени. Сигурно е молитвена стая, вероятно на някое летище 🙂 За 3 нямам идея, но ако историята е за пияни рускини намъкнали се по погрешка, ще ми е много забавна. 🙂

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 10 минути , Zara каза:

по загадката на Таньо:

на това място да не е забранено за жени?

къде ли в арабския свят бебетата сами се подсушават или пък само на бащите им е позволено да вършат това на обществено място!😉

Това място е забранено за жени.  🙂

 

Връзка към коментар
преди 12 минути , AlexandraKo каза:

Това е BCR- Baby chanching room и съм виждала такива табели в МОЛ Дубай.

Въпрос 1 вече има 100 % отговор - Baby chanching room + image.png.8be13f718e993416168f1728cf8d1f80.png

Снимката не e правена в Дубай.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Боян Димитров каза:

ГЛедам жените са изключени. Сигурно е молитвена стая, вероятно на някое летище 🙂 За 3 нямам идея, но ако историята е за пияни рускини намъкнали се по погрешка, ще ми е много забавна. 🙂

2. не е на летище, не е молитвена стая

3. този път загадката е без скрити истории, но ми даваш добра идея за следващата 🙂

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дубайската табела изрично указва, че се сменят пелените само на мъжките отрочета.

 

За снимката на Таньо:

 

1. Информацията е пределно ясна. Знаците отляво изрично казват: зад ъгъла има🚼 🚹. И да - зад ъгъла има табела с 🚼 🚹

2. Снимката е направена в близост до 🚽

3. Мястото е свързано с 💩

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Да не е в Америка?

Не, снимката е правена в Европа.

 

П.П. Винаги в тази тема изпитвам респект от знанията ти за местата по света и ако нещо може да ме изненада е да не знаеш отговор или да не си близо до него. /Въпреки, че ти отново позна идеята на снимката, която е че е изключително рядко срещана./

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Goal & Boss каза:

Дубайската табела изрично указва, че се сменят пелените само на мъжките отрочета.

 

💩

Интересно уточнение. Логично е, но не се бях замислил. Благодаря!

Тази табела е в Европа и не мисля, че има толкова рестриктивен характер.

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
преди 3 минути , Таньо каза:

Не, снимката е правена в Европа.

 

П.П. Винаги в тази тема изпитвам респект от знанията ти за местата по света и ако нещо може да ме изненада е да не знаеш отговор или да не си близо до него. /Въпреки, че ти отново позна идеята на снимката, която е че е изключително рядко срещана./

 

Ееее, не мога да знам всичко. Но нещо, което съм видяла и срещала, не го забравям. Тази игра ми е като кръстословица за бързината на досещането.

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

кое е рядко срещано? baby changing в мъжката тоалетна? десетки пъти съм виждал, и няколко пути съм ползвал...

А място забранено за женио не се сещам... В Атон не съм бил, ама надали има толкова съвременен интериор там

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 56 минути , neuromancer каза:

кое е рядко срещано? baby changing в мъжката тоалетна? десетки пъти съм виждал...

Признавам, в Европа съм виждал 3-4 пъти такива табели от десетки видяни и ползвани заведения от този тип.

Цитат

А място забранено за женио не се сещам... В Атон не съм бил, ама надали има толкова съвременен интериор там

Мъжката тоалетна е място забранено за жени.

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.