Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 2 минути , chandni каза:

Толкова си "тиха" и "дискретна", че те чухa чак в Сахара... 😄😉

 

 

А ти, защо подслушваш, аааа?

То беше само за Мастера, помощ от прЕАтел.:))))))

Само да отбележа, че има екскурзия в Лисабон, дето те водят по всичките стрийт-артове, поръчва се онлайн.

Мастерът си е печеливш в тоз тираж.:))))

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , AlexandraKo каза:

Подсказвам ти тиииихичко:Лисабоооон,

Който подсказва, сам пада в капана 😄  

@Zara, поиска град, не държава! 😉

 

Аз пък искам да се снимаш със Знамето и Енота... пък 😛 

 

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , master_of_germs каза:

Който подсказва, сам пада в капана 😄  

@Zara, поиска град, не държава! 😉

 

Аз пък искам да се снимаш със Знамето и Енота... пък 😛 

 

 

Ох, не знам, дали ще съм достатъчно рошава за тая комбинация.:))))))

И внимавай, сега, с планинските пътечки, да не ядосаш Венчо.:)))))

 

 

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Zaro каза:

LX?

Какво е LX? 

 

@AlexandraKo, твой ред е... Мишокът се намира в Лисабон, близо до манастира Mosteiro dos Jeronimos и Museu de Marinha

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мишокът, всъщност е миещо мече и е дело на ей, този художник - Bordalo II, в едно интервю каза, че е внук на  Rafael Bordalo Pinheiro, затова се пише Втори.

image.png.69229ba46b6efe080ff79434ea27e7ec.png

Миналата година имаше голяма негова изложба, аз му следя фейса.

От различни боклуци - стари гуми, пластмаси, кенчета, дърво, консервни кутии, твори невероятни неща. Птици, риби, зайци, еноти и пр,под формата на огромни колажи,  като боклуците се залепват на стена, комбинират се, слепват се, напръскват се с боя и се получава уникална техника. Комбинация от живопис, скулптура, находчивост и различен поглед върху грозното и красивото.

А всъщност, неговата идея е да ни напомни, какво огромно количество боклук сътворяваме, един вид - как се саморазрушаваме и самоизяждаме.

А защо колажите са му предимно на животни - защото те са най- уязвими от икономиката, която непрекъснато бълва неща за еднократна употреба, което влияе на естествената им среда.

Има 4-часова екскурзия, която показва всичките му творения.

преди 9 часа, Zaro каза:

LX?

Там също има негови неща - и колажи, и рисунки.

Човек, ако отиде в Лисабон, не трябва да пропуска това място, според мен.

 

Нека някой, който има желание да пусне следващата снимка, моля.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар

Веднага ти казвам - в Бачково, преди да се влезе, се свива надясно и оттам се отива на една много готина кръчма, като се минава покрай параклисчето.

Ама, как се викаше кръчмата, сега не се сещам.

Айде, пак си ти!

П.П. Дали пък, не беше някой от Джамурите? Не съм била скоро.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 часа, Zara каза:

Арена—та на пл.Еспаня в Барселона?  Хем „стадион”, хем МОЛ

Las Arenas е  място за пазаруване, развлечения и културен център и отворя врати през 2011 г. . Сградата е открита през 1900 г. Построена е по инициатива на Хосе Marsans, основател на Banca Marsans и Viajes Marsansкато. Била е арена за борби с бикове и се ползва като такава до 1977 г. Дълго време стои неизползвана като тече процес на отчуждаване. През 1999 г., групата Sacresa от семейство Sanahuja купува площада за изграждането на център за отдих. Покупката е била за 2 000 000 000 песети, а архитектурният проект е поверен на Ричард Роджърс  и Алонсо-Balaguer. Тук се помещава "Музеят на рока с колекцията на Йорди Тарда". Комплексът има местеща се тераса с гъвкав покрив, който разкрива панорамни гледки. Приземният етаж свързва комплекса с метростанцията на площад Испания и линии L1, L3, L8 и FGC. В близост се намират скулптури на открито от Хуан Миро.

 

LA-CUPULA-DE-LAS-ARENAS.jpg

 

Снимката:

Случайно бях попаднал на шеговито споделена информация, че в този МОЛ има стая за обслужване на бебета само в мъжката част на обособената зона. Преди години такива табели бяха рядко срещани, още повече че наличието им вменяваше задължения на мъжката половина от човечеството.

Вероятно от излишно любопитство поразпитахме там и ни дадоха три версии, и трите съмнителни:

- Знаците били на отделни табели, които се комбинирали и по погрешка/шега някой сложил тази в мъжката половина. Получило се забавно и не го преместили. /Факт е обаче, че в тази зона съществува стая за бебета./

-  Забавната версия беше, че в повечето случаи грижата за деца и тази дейност е на жените, но в този МОЛ мъжете също могат да упражнят правото си на родител. 🙂

- Третата беше, че в отговор браковете между мъже и правото да имат собствени деца те също трябва да имат възможност да се грижат подобаващо за тях.

   Имаше и версия, че в тази зона били помещенията на мъжете бикоборци и била забранена за жени.

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 3 часа, Zaro каза:

Нямам под ръка, да пуска друг.

 Или..

 

Баба Пена 20180715_125631.jpg.7af5e0fee72863d4a7d2b4c00e979e90.jpgи Софиянеца, 20180715_125621.jpg.55cd1b780fb09f18b5f9694c6365b385.jpg изплезил език-вратовръзка. 

@Zaro, ми тез портрети много красиви!

Ама къде ли си ги видял из горите Тилилейски?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

@Zaro, ми тез портрети много красиви!

Ама къде ли си ги видял из горите Тилилейски?

Търси символиката в изражението на баба Пена и на Софиянеца. Мястото е свързано с природна забележителност и с един велик българин.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Zaro каза:

 

 

Баба Пена 20180715_125631.jpg.7af5e0fee72863d4a7d2b4c00e979e90.jpg 

... е издялана в орехово дърво, което вирее най-добре до 500 метра надморска височина.

преди 4 часа, Zaro каза:

 

 

 

Софиянеца, 20180715_125621.jpg.55cd1b780fb09f18b5f9694c6365b385.jpg изплезил език-вратовръзка. 

... е издялан в сливово дърво, може би стара дива слива /трънка/ или джанка - вирее на по-висока надморска височина.

Мястото е планинско, хълмисто, бих заложил на южен склон.

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Таньо каза:

... е издялана в орехово дърво, което вирее най-добре до 500 метра надморска височина.

... е издялан в сливово дърво, може би стара дива слива /трънка/ или джанка - вирее на по-висока надморска височина.

Мястото е планинско, хълмисто, бих заложил на южен склон.

Надморската височина е около 950 м., двете дървета са на 3 метра едно от друго, а зад Софиянеца се вижда малка част от релефа.

 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Веднага ти казвам - в Бачково, преди да се влезе, се свива надясно и оттам се отива на една много готина кръчма, като се минава покрай параклисчето.

Ама, как се викаше кръчмата, сега не се сещам.

Айде, пак си ти!

П.П. Дали пък, не беше някой от Джамурите? Не съм била скоро.

След параклиса е точно един от ресторантите от веригата Джамура. Уникални станимашки сармички правят там. Преди 3-4 години заведохме там една израелка, поръча си пъстърва. Порцията беше огромна и много ги хареса, бяхме седнали на тераската до реката.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Таньо каза:

Мястото е планинско, хълмисто, бих заложил на южен склон.

Почти като на световен конкурс за сомелиери, които обсъждат лозето, от което е виното. 😃

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Фичо каза:

Почти като на световен конкурс за сомелиери, които обсъждат лозето, от което е виното. 😃

Сетих се нещо свързано със сомелиерството и във връзка с цените на бутилка вино, но не зная от кого е:

"До 20 евро плащате цената на виното, над 20 - на егото си".

 

Иначе благодаря, даде ми добра идея за следващата ми загадка.  🙂

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Таньо каза:

Сетих се нещо свързано със сомелиерството и във връзка с цените на бутилка вино, но не зная от кого е:

"До 20 евро плащате цената на виното, над 20 - на егото си".

 


🙂

Аз го знам с друго значение:

"До 20евро плащате цената на виното,над 20-собствената си цена"🙂😉

Връзка към коментар
преди 36 минути , Таньо каза:

Сетих се нещо свързано със сомелиерството и във връзка с цените на бутилка вино, но не зная от кого е:

"До 20 евро плащате цената на виното, над 20 - на егото си".

 

Иначе благодаря, даде ми добра идея за следващата ми загадка.  🙂

Аз го написах някъде из темите - дето Рейни питаше, дали има вина с туист-оф капачки.

Ама, от къде го знам, не мога да кажа.

преди 55 минути , Zaro каза:

Надморската височина е около 950 м., двете дървета са на 3 метра едно от друго, а зад Софиянеца се вижда малка част от релефа.

 

Аз по пешите високопланински съм пас...

  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , AlexandraKo каза:

Аз го написах някъде из темите - дето Рейни питаше, дали има вина с туист-оф капачки.

Ама, от къде го знам, не мога да кажа.

Аз по пешите високопланински съм пас...

Ти къде видя високопланински? Тва 950 метра си е почти на морското равнище, нали @ven62? До мястото може да се стигне и пеша, и с кола. Повечето сте били там, но сте подминали творенията, както и аз до оня ден.😞

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар

Този изплезен език много ми прилича на една много популярна снимка на Айнщайн , но пък той със София тамън няма нищо общо.

Редактирано от Щастливеца
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.