Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 9 часа, aleksandrina каза:

@Kalina0109, ти си на ход.

Това е точно преди стената на яз. Кърджали, която е като част от сфера, единствена на Балкански полуостров по форма и конструкция. 

Дъгово-гравитачна стена, не сфера.😂

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 часа, Kalina0109 каза:

IMG_20171012_150055.jpg.7697a6800489e9a4bb2663702991f350.jpg

Не зная какво е, нито къде се намира.Не съм виждала нещо, даже подобно.

Профилната ти снимка ме кара да правя асоциация - Индия?Нещо от Тадж Махал?

 

Връзка към коментар

Да, в Индия е. Град на над 1500 години. Преди месец гледах документален филм за това място, което е  свързано със съхранение на вода и много по-ниска температура в ниските нива, отколкото на повърхността. Не запомних името на града, но може да бъде намерено с Гугъл.

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Правилно.

Това е кладенеца Чанд Баори (Chand Baori) . Чанд Баори се намира в селцето Абанери в източната част на Раджастан, Индия и е една от най-пренебрегваните забележителности в страната. Това е един от най-старите стъпаловидни кладенци в щата и се счита за най-големия както в Индия, така и в целия свят.

Чанд Баори прилича на всичко друго, но не и на кладенец. Тази невероятна квадратна структура е построена през 9 век от крал Чанда на династия Никума с цел да събира и съхранява както подпочвени, така и повърхностни и дъждовни води. Има 13 етажа с по 3 500 тесни стъпала, подредени в съвършена симетрия, които се спускат към дъното на дълбокия 30,5 метра ров.

image.jpeg.1c6a9d9cd1c6f3b908c57ae53f89d301.jpeg

 

@Таньо е наред

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Катедралата на католическите крале в Гранада?

Само аз ли имам този бъг да не мога да трия цитати в мобилната версия?

На 18.07.2018 г. в 6:28, Таньо каза:

 

Редактирано от neuromancer
извадено от цитата
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, Мари Николова каза:

Катедралата на католическите крале в Гранада?

Само аз ли имам този бъг да не мога да трия цитати в мобилната версия?

Не . Студено.

Връзка към коментар

Постройката е реновирана скоро - преди по-малко от десет години. Тухлите в лявата част са близки по вид на полваните по балканските земи в последния век - Македония, Гърция, Турция, България. Мотива с мазилка върху част от тях е по-скоро с дизайнерски контекст или просто , за да подчертае композицията. И от двете страни на тухлената арка има вградени речни камъни. Аз ги забелязвам твърде рядко извън България, но причината за това сигурно са по-рестриктивните мерки към вземане на камъни от реките за строителни цели. Ако предположа, че мястото е в България единственото, което ми "боде очите", е началото на тухлена колона вероятно преливаща в арка от модел тухли срещани в катедрали от готическия период, ... но пък тези тухли не се връзват с основните  в стената, така че може би също са дизайнерско решение. Ако е обществена сграда в България няма как да  бъдат ползвани като материал за реконструкция речни камъни, защото не зная да има българска фирма с лицензия за добив на такива, т.е. да има ползвани законно материали за доставка на обществен обект. За вносни такива не вярвам някой да даде пари, така че ако мястото е в България е частно или почти ... 🤔

Бих помислил и за Македония, т.к. там има странни архитектурни проекти, включително изграждане в момента на крепост от 8 век... 

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Таньо след такъв анализ на снимката макар и много студено от истината ти "стискам здраво ръка" .

След малко качвам жокер.

 

IMG_20180711_123652.jpg

1532327782765.jpg

Редактирано от Щастливеца
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Щастливеца каза:

@Таньо след такъв анализ на снимката макар и много студено от истината ти "стискам здраво ръка" .

След малко качвам жокер.

 

IMG_20180711_123652.jpg

1532327782765.jpg

Облеклото е на духовник - виждал съм в Турция и то не е на най-главната духовна класа.

Все пак, възможно е да я някъде в средния Изток. Ти беше публикувал загадка от Оман? 

преди 4 минути , chandni каза:

Албания...? 

Порцелана - изписването и вероятната му цена,  както и резбите на шкафа, стила на столовете не ме водят към Албания.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.