Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 9 минути , SLX каза:

Не са Йордания и Катар, обаче. Бедно да, много бедно. 

Ами то от посетените ти държави (освен, ако не си ги попълнила всички) не останаха много мюсюлмански държави - Турция или южен Тайланд.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, SLX каза:

А, ми дедуктивни методи за откриване на мястото без помощта на гугъл също би трябвало да са допустими? 🙂

А видеа допустими ли са в темата?

https://www.youtube.com/watch?v=i9wjRc0dCsQ&feature=youtu.be

Индонезия?

Връзка към коментар
преди 1 минута , chandni каза:

Мина ми през ума, но не е отбелязана в профила и затова я прескочих 🙂

Не съм гледала профил, признавам си 🙂 Джакарта и Бандунг имат сходен профил като на видеото, та затова... 

Връзка към коментар

Браво, @Фичо. Дака, Бангладеш. Изумително място, което силно напомня Индия (независими са от Индия от 70 те години), но има своя собствен хм.... чар и мирис... Между другото Бангладеш е едновременно една от най-бедните държави в света и една от най-бързо развиващите се. Има сериозен икономически потенциал там, а от хората с които работих,  оставам с впечатлението, че има и значителен умствен такъв. 

Дака е невъобразим кипеж, шум, налудничаво улично движеение и място на покъртителни контрасти.  И не съвсем безопасно за бледолики, казват. Въпреки последното имах незабравими преживявания в миазмите на един пазар в Дака, където бях обект на неподправен и добронамерен интерес.

 

@chandni дали в текстовете ми прозира толкова нежна чувственост, ранима душа и тежнение към красивото, та умозаключаваш женския ми пол? 🙂  Грешиш.

Редактирано от SLX
  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , AlexandraKo каза:

@Фичо, ти си наред за следващата загадка, забрави ли?

Не съм забравил, а просто не бях видял отговора на  SLXа и нещо не се получило тагването, та не съм получил известие. 

След малко ще пусна загадка

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
4 minutes ago, Щастливеца said:

Прекалено ми е циганско за Швейцария , ама що пък не.

А, защо? 🤣 И в Берн, Аар(е) е почти същото. А в Базел баш такова си беше.

Фичо ще каже. 🙂

Редактирано от aleksandrina
Връзка към коментар

Това е точно в Базел, според мен.

преди 16 минути , aleksandrina каза:

Рейн, Базел?

 

И там, много интересно, всички, дето плуват по реката, носят едни разноцветни непромокаеми торби с багажа си, дето изглеждат, като шарени мехури.

Наснимала съм много такива, но ме мързи да ровя.

А мостът, дето се вижда е Мител/Митлер  брюке или нещо подобно.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 37 минути , aleksandrina каза:

Рейн, Базел?

Точно така - юни месец, по брега на Рейн в Базел е купон и в горещи дни масово се къпят хората. 
Имат си едни специални непромокаеми, херметически затварящи се торби -  WICKELFISCH , в които си слагат дрехите, джапанките, телефоните, кърпата,  и пр., а освен това ги ползват като спасителен пояс, понеже са пълни и с въздух. И така влизат в реката (сами, по двойки, или на групички) , пускат се по течението за известно разстояние, после излизат на брега, пият по бира в капанчетата по крайбрежната алея, пафкат по фас, пак влизат в реката, пак надолу по течението, после пак излизат и така се разхлаждат в жегата.  :smile3:

 

image.png.b9a4efa93b28d67c4d8f97d4b0cf560a.png


DSC00660.thumb.JPG.497c4f0142bd673dcb43d9f08f576a67.JPG


image.png.41d2be4b3efd5e6834efe916e5ec7da3.png

image.png.f8a657bb079a20b58370da9608d8e308.png


DSC00652.thumb.JPG.2d0f60cf71d2d20718e862c918da56cf.JPG

 

Така че някой ако ходи в горещо време до Базел, да си носи и бански! :grin:

@aleksandrina  , ти си на ход! 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 10
  • Смея се 2
Връзка към коментар

М даа:

Домът Хундертвасер (Hundertwasserhaus Wien) е жилищна кооперация във Виена, (Австрия), по проект на ексцентричния и провокативен австрийски художник и архитект Ф. Хундертвасер. Въпреки противоречивото отношение на виенчани към комплекса, той се превръща в е един от най-посещаваните туристически обекти на града.

Кооперацията е собственост на общината на град Виена и е строена между 1983 г. и 1985 г.

Общата площ на комплекса е 3 556 m². Разполага с 50 отделни апартамента с жилищна площ от 36 до 150 m², 5 магазина, лекарски кабинет и 37 гаража. Има и 19 тераси с обща площ 1000 m², зимна градина от 90 m² както и две детски площадки.

Асиметричните очертания върху фасадата, керамичните плочки и грапави стени са основен елемент на декорацията. Подовете са непрактични, вълнообразни и покрити с разноцветни камъчета. Покривът е застлан с 900 тона пръст и трева, а големи клони на буйно растящите вътре дърветата излизат от стаите, растителността е в прекомерно изобилие. Сградата няма два еднакви прозореца а тяхното почистване се осъществява с помощта на подемници единствено през нощта при спряно улично движение.

 

20151221_092207.jpg

 

ps Някога, когато ходих на курс по немски ез., учихме за тази къща. Беше интересно да я видя и "на живо". 🙂

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.