Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

И аз мисля, че е от Бритиш музеум - по-скоро е един от релефите на Немруд. Ама, каква е връзката със Суарес, не мога да кажа. Той е уругваец, игра в някой от английските отбори, после отиде в Барса, сега не знам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, traveler каза:

  Саргон .Британския музей.

 

Да, снимката е на Саргон и е единствената, в която той държи битов съд в ръката си - обикновено е празна или държи оръжие, копие, жезъл, тояга, птица. На една стъпка сме от връзката.

преди 10 часа, AlexandraKo каза:

 Бритиш музеум .

Жокера дава посока към загадката и се надявам да ви хареса отговора ѝ.

 

Името на футболиста не е важно, друга е връзката, но към тебе винаги респект! @AlexandraKo

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

Връзката да не е тази...?

images?q=tbn:ANd9GcS_XLpOJyrhu4vTVfp5EgC 😄 - кръвожаден/касапин... 😁

"Връзката" е Месопотамия - в зали от 6 до 59 са събрани находки от там , а ти можеш много повече! :hi:

Ваканционно настроение?!  :sun_bespectacled:

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Zaro каза:

Лов на лъвове, секцията за Асирия?

Загадката свързва Месопотамия,  нещо от снимката на футболиста и точно този тип гладиатор с уред от ежедневието ни.

 

Иначе имаме познал мястото от където e снимката и кой е на нея @traveler

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Най-ранните известни ножици са от Месопотамия. Доколкото Суарес на снимката прави "задна ножица", предполагам, че това е връзката. 😉 

 

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , master_of_germs каза:

Най-ранните известни ножици са от Месопотамия. Доколкото Суарес на снимката прави "задна ножица", предполагам, че това е връзката. 😉 

 

 

Да, а гладиаторът се е наричал scissor заради типа въоръжаване, което е позволявало срязване като с ножици.

Оръжието на дясната му ръка често се среща под името scissor.

Браво! :yes:

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
В момента, Таньо каза:

Да, а гладиаторът се е наричал scissor заради типа въоръжаване, което е позволявало срязване като с ножици.

Браво! :yes:

 

Да, това тъкмо го проверявах... Признавам си, че отначало си мислех, че ще е нещо с използването на кори/предпазители на подбедриците при футболистите и гладиаторите... Ама не можах да се сетя за друг уред, освен точилка за точене на кори за баница, което ми съсипа ефирната логика 😄 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

3 дни няма отговор или жокер в темата, следователно всеки може да пусне следващата загадка. 

 

Съобщението е автоматично. 

Връзка към коментар

@AlexandraKo, позна 🙂

 

Гложенски манастир "Св. Георги Победоносец" се намира над село Гложене, построен е в началото на 13 в. В момента в манастира тече ремонт, но все пак има какво да се разгледа. Има малък музей на Васил Друмев (който в момента е затворен) и е запазено скривалището където се е криел Васил Левски. Църквата също е отворена за посещение. На входа на манастира има и гостилница, с хубава панорамна гледка. Пътя до манастира е тесен, а до самият манастир има обособени 2 платени паркинга. Непосредствено преди входа на манастира има пътечка в гората, която води до една чешма, място за отдих и пещера Моравица. Именно от тази пътечка е направена тази снимка

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, AlexandraKo каза:

Да си спазим реда, от предната загадка , нека @traveler или @master_of_germs сложи следващата.

Снощи пътувах и не бях в състояние да следя играта, а и не мисля, че ми е ред. Имам приготвена загадка, но @Таньо е отбелязал, когото трябва. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , master_of_germs каза:

Снощи пътувах и не бях в състояние да следя играта, а и не мисля, че ми е ред. Имам приготвена загадка, но @Таньо е отбелязал, когото трябва. 🙂 

Щом имаш готова - давай.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , master_of_germs каза:

Снощи пътувах и не бях в състояние да следя играта, а и не мисля, че ми е ред. Имам приготвена загадка, но @Таньо е отбелязал, когото трябва. 🙂 

Молбата ми е, ако @traveler не пусне загадка да се включиш ти, за да не спира играта, а аз с удоволствие ще му преотстъпя реда си, когато позная. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.