Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

8 hours ago, akair said:

Първо, има знак на стълбите, че е историческа сграда в САЩ. Второ, над колоните пише "... ART GALLERY" - явно е арт галерия на името на някой...

Сега остава да разгадаеш и къде е. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Marusinka каза:

Сега остава да разгадаеш и къде е. 

@akairТой сигурно знае, но си трае:))))И щом той знае, сигурно , таз къща е в Америка.

Да каже някой от ходилите там. Аз не съм и само мога да си съчинявам, че в къщата е живяла някоя известна личност, пък сега е музей. :(((

Връзка към коментар
преди 11 минути , akair каза:

Някоя подсказка за район, щат, нещо интересно наоколо,...?

Дай, да налучкаме:)))

@Marusinka живее в Аризона. Някой от съседните щати. Аз залагам на  “ златната”Калифорния, къщата ми се види богаташка:))))))

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, AlexandraKo said:

Дай, да налучкаме:)))

@Marusinka живее в Аризона. Някой от съседните щати. Аз залагам на  “ златната”Калифорния, къщата ми се види богаташка:))))))

 

@AlexandraKo, съвесем правилно налучка. Аз си мислих, че архитектурният стил ще издаде отговора, но явно логиката ти е по-силна 😀

 

 

@akair, намира се в един често пренебрегван за посещение град в Калифорния.

Редактирано от Marusinka
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Marusinka каза:

@AlexandraKo, съвесем правилно налучка. Аз си мислих, че архитектурният стил ще издаде отговора, но явно логиката ти е по-силна 😀

Да де, ама - до толкова. Има ли връзка със " златната треска"?

Сега да дойде @akair , за да познае мястото.:tender:

Връзка към коментар
1 minute ago, AlexandraKo said:

Да де, ама - до толкова. Има ли връзка със " златната треска"?

Сега да дойде @akair , за да познае мястото.:tender:

Не, няма, но интересното е, че това е най-старият музей в западните Щати. Мен много ме впечатли и това, че е създаден от Нюйоркчанин. Естествено, че първата задача на човек от Ню Йорк е да внесе малко култура в Дивия Запад :rolleyes: 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Marusinka каза:

Не, няма, но интересното е, че това е най-старият музей в западните Щати. Мен много ме впечатли и това, че е създаден от Нюйоркчанин. Естествено, че първата задача на човек от Ню Йорк е да внесе малко култура в Дивия Запад :rolleyes: 

Ееее, при толкова жокери, няма ли кой, да познае?:help:

Връзка към коментар
преди 11 минути , Marusinka каза:

Позна! Да казвам ли вече името на музея?

Crocker Art Museum

 

Ако съм познал, а гуугъл казва, че съм познал, нека @seaell пусне следващата - тя надуши дирята

Редактирано от Gentleman Basta
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Marusinka каза:

Аз си мислих, че архитектурният стил ще издаде отговора

Какво е характерно за калифорнийския архитектурен стил?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, домосед каза:

Какво е характерно за калифорнийския архитектурен стил?

Че няма такъв.😀

Редактирано от traveler
  • Смея се 3
Връзка към коментар
4 hours ago, traveler said:

Че няма такъв.😀

Но пък има Италианет или викториански смесен с Италианет, който е много харектерен за Сан Франциско и който аз си мислех, че ще помогне за разгадаването на загадката.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
8 hours ago, seaell said:

Докато избера снимка, нека чуем малко повече за този музей от @Marusinka

Крокър музеят е разположен в две сгради - тази от снимката и една нова, модерна пристройка. За мен старата къща беше изключително впечатляваща. Вътре има прекрасна дърворезба, много красиво вито стълбище, детски център (както в повечето американски музеи). Сбирката им е малка, но доста разнообразна. Както споменах горе, музеят е създаден от нюйоркски съдия, който се вдъхновил от посещението си в Европа. Явно наистина много му е харесало, защото има солидна изложба на писмата и картичките му, които е пращал оттам. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Marusinka каза:

Мога само да гадая, че това е Принцът-Жабок от приказките на Братя Грим и сигурно е някъде в Германия.

Да, това е жабокът от едноименната приказка, но не е в Германия. Жокер - в този град има цяла "зоологическа градина" от негови скулптури. И даже да не сте виждали точно тази жабка, другите животни със сигурност сте ги снимали 😉

Връзка към коментар

Още една жокер - фонтанът се намира в голям европейски град и направата му е свързана с удържане на една от линиите на метрото. Сред другите скулптури на този автор са хипопотами, лъвче, носорог, панди и маймуни, които красят емблематично място в този същия град и радват малки и големи.

Връзка към коментар
6 hours ago, seaell said:

Още една жокер - фонтанът се намира в голям европейски град и направата му е свързана с удържане на една от линиите на метрото. Сред другите скулптури на този автор са хипопотами, лъвче, носорог, панди и маймуни, които красят емблематично място в този същия град и радват малки и големи.

Аз намерих къде е, защото ми беше любопитно, но не смея да напиша, понеже не съм ходила никога там. Много интересна загадка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Marusinka каза:

не смея да напиша, понеже не съм ходила никога там. 

Доколкото ми е известно, в неписаните правила на тази игра няма условие да си посещавал определено място, за да отговориш на загадката.

🙂

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
8 hours ago, seaell said:

@Marusinka казвай верния отговор 🙂 Пожелавам ти скоро да посетиш тази дестинация 😉

Благодаря ти,  @seaell!

 Виена, авторът е Gottfried Kumpf.

Понеже и немски не знам, та не успях много да разбера причината да е създаден фонтанът.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Верен отговор @Marusinka! Фонтанът се намира във Виена. Открит е през 2000г., по повод удължаването на линия 3 на метрото до площад "Зимеринг". Създаден е от известния австрийски художник и скулптур Готфрид Кумпф. Сред неговите произведения са и бронзовите фигури на животни в зоологическата градина Шьонбрун, както и слончето пред Природоисторическия музей.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.