Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Polina каза:

А бе и аз Мальовица щях да кажа, ама е по-затревена... Попова капа? 

Попова капа е.

 

Върхът (2704м) се е надвесил над Страшно езеро и разкрива страхотни гледки към Рила

42530131_10213634483319259_6140460802596929536_o.thumb.jpg.46b073c93b7b5317568d018fe64e14ad.jpg

 

@Polina, ти си!

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, домосед каза:

Как се сети 🤔

 

😀😉😀

Е, как - с много мислене:)))))

А всъщност, първосигнално. Казвам първото, дето се сщам:)))

Връзка към коментар
преди 14 минути , master_of_germs каза:

Нещо, дето сме го снимали със Знамето 🙂

 

преди 10 минути , AlexandraKo каза:

Бабини Видини кулииииии!

Точно така! Бабините Видини кули. 

Разберете се кой от двама ви да пуска следващата загадка. 

 

А легендата разказва... 

"Живял някога български болярин, който бил заможен и много имотен. Обширните му владения се простирали на територии от Карпатите до Стара планина. Той имал три дъщери - Вида, Гъмза и Кула. Когато се споминал, те разделили бащините имоти помежду си. Едната сестра Кула се задомила на територията на сегашния български град Кула, другата сестра - Гъмза се омъжила в Сърбия в земите на днешен Гъмзиград. Но двете девойки прибързали в избора си на съпруг и случили на лоши мъже, които пропилели бащиното им наследство с лека ръка и изгубили всичко. Най-възрастната сестра от трите - Вида не се задомила, а останала цял живот сама. Тя изградила със собствени средства замък, където доживяла до дълбока старост. Крепостното укрепление успешно защитавало поданниците и земите й от чужди нападения. След смъртта на Вида в знак на благодарност местните хора нарекли замъка Баба Вида или Бабини Видини кули. Крепостта е известна така и до наши дни." - Уикипедия. 

 

Редактирано от Polina
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
В момента, Polina каза:

 

Точно така! Бабините Видини кули. 

Разберете се кой от двама ви да пуска следващата загадка. 

 

А легандата разказва... 

"Живял някога български болярин, който бил заможен и много имотен. Обширните му владения се простирали на територии от Карпатите до Стара планина. Той имал три дъщери - Вида, Гъмза и Кула. Когато се споминал, те разделили бащините имоти помежду си. Едната сестра Кула се задомила на територията на сегашния български град Кула, другата сестра - Гъмза се омъжила в Сърбия в земите на днешен Гъмзиград. Но двете девойки прибързали в избора си на съпруг и случили на лоши мъже, които пропилели бащиното им наследство с лека ръка и изгубили всичко. Най-възрастната сестра от трите - Вида не се задомила, а останала цял живот сама. Тя изградила със собствени средства замък, където доживяла до дълбока старост. Крепостното укрепление успешно защитавало поданниците и земите й от чужди нападения. След смъртта на Вида в знак на благодарност местните хора нарекли замъка Баба Вида или Бабини Видини кули. Крепостта е известна така и до наши дни." - Уикипедия. 

 

Еее, как кой @master_of_germs, той изработи победния гол!:)))

Връзка към коментар
В момента, AlexandraKo каза:

Еее, как кой @master_of_germs, той изработи победния гол!:)))

Аз го изработих, обаче ти го вкара. На ръба на засадата, но абсолютно редовен 😉

Засега единствената снимка, която имам в наличност, е на една електрофореза в агарозен гел отпреди 20 минути. Та, ако искаш играта да продължи на висока скорост, пускай снимкова загадка ти! Ако ли не, забърквам скучно катеначо до довечера, като си седна на лаптопа вкъщи, та да изнамеря снимки.

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Това не беше ли, от словенската ви обиколка?Двуглав, триглав или нещо подобно.

Ама за тоя камък, не се сещам, дали беше обяснил.:((

Връзка към коментар
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

Това не беше ли, от словенската ви обиколка?Двуглав, триглав или нещо подобно.

Ама за тоя камък, не се сещам, дали беше обяснил.:((

Е, а ти преди даже надморската височина му позна. 😄 2864 м.

Макар че от тази страна се вижда само една от трите му глави, да, това е Триглав, първенецът на Юлийските Алпи. Но пък гледката на Северната Триглавска стена компенсира липсващите две глави на върха. Не че е сред най-високите северни стени в Алпите, даже напротив - "смешна" е северна стена "само" 1200 метра висока (дори и в Словения не е най-високата), но е внушителна с това, че е над 4 километра дълга (дърветата в този кадър са я скрили наполовина).

А за другото не съм обяснил все още (не съм стигнал дотам в пътеписа) и се надявам някой да познае 🙂 Като жокерче надморската височина, на която е правена снинката, е около 1015 м.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , AlexandraKo каза:

Това не беше ли, от словенската ви обиколка?Двуглав, триглав или нещо подобно.

Ама за тоя камък, не се сещам, дали беше обяснил.:((

@AlexandraKo позна планинарска загадка...накъде е тръгнал тоя свят не знам :crazy:

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 41 минути , Zaro каза:

@AlexandraKo позна планинарска загадка...накъде е тръгнал тоя свят не знам :crazy:

Стига си се подигравал деееее, човекът сума ти време, разправя за тоз ми ти Триглав.:))))

Пък аз внимавам.:)))

Да те ухапя ли, че не позна загадката, дето Поли я позна, аааааа?

Ама, не съм като теб и няма да ти натяквам.:))))))))))

Редактирано от AlexandraKo
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 7 часа, seaell каза:

Това е паметникът на партизаните в масива Триглав. Представлява огромен клин с карабинер.

 

Точно, кратко и ясно :)

Твой ред е!

 

П.П. Който иска да си направи фотосесия с Триглавската стена и "карабинера", може, ако иска, и по джапанки да стигне до него, ако паркира на паркинга пред хижа Аляжев дом. Само няколко минути ходене по равно е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Zaro каза:

@AlexandraKo позна планинарска загадка...накъде е тръгнал тоя свят не знам :crazy:

На криво е тръгнал, ама много на криво.

 

И аз усещам как се бъгвам - аха да си търся джапанките, че тия камънаци (последните) много ме кефят - освен скали, има и 7 борчета.

:biggrin:

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , ven62 каза:

На криво е тръгнал, ама много на криво.

 

И аз усещам как се бъгвам - аха да си търся джапанките, че тия камънаци (последните) много ме кефят - освен скали, има и 7 борчета.

:biggrin:

 

Офф.

Нещо такова си те представям:

43114698_727973854229985_8239490076967436288_n.jpg.7376f45aa158e8e9a77c84993ba2034a.jpg

 

Ай, честит Ви петък! 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 11
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.