Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Правилно, @Mary 💕 Стената се намира в градинката до метростанция Abbesses в Монмартър, Париж. Представлява плочки, върху които е изписано "Обичам те" на над 300 различни езика / поне така казват че е 🙂/. Червените пръски по стената представляват части от разбитото сърце. Чакаме твоята снимка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 минути , Kalina0109 каза:

Hue, Vietnam

Точно! Твой ред е.

Допълвам към отговора, че това е порта в Imperial City(Цитаделата).

 

Hue се намира в централен Виетнам, на бреговете на река Парфюм - наречена така заради нежните аромати, които се носят по нея през пролетта. Бил столица на последната императорска династия Нгюен (1802 -1945 г.).

В нея се намира и старата императорска цитадела, част от която показах на снимката. Целият комплекс е много красив.
Цитаделата е била частично разрушена по време на войната, но правителството, заедно с UNESCO подпомагат реставрирането ѝ. Благодарение на многото запазени фотографии не е било трудно да се реставрират в близък до оригинала вид повредените неща.

Красиви каменни порти и сложни дървени конструкции обособяват различните части на двореца – място за приеми, секция, където е живяла кралицата майка, дял с храмове, част за увеселение с театър и градини, множество канали, малки езерца и мостчета.

 

На снимката е показана една от портите.

Ето още две снимки на същата порта:

 

P3231770.JPG

 

P3231789.JPG

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 32 минути , Mary каза:

Точно! Твой ред е.

 

P3231789.JPG

Нека някой друг да пусне, за да не спира играта.

 

Редактирано от Mary
Форматиране
Връзка към коментар

Естергом - малко старинно градче на река Дунав, близо до Будапеща. Мисля, че освен тази катедрала, имаше и красива базилика там. Набелязала съм си го като желано място, ако летя до Будапеща, заедно с Вишеград и Сертендре. 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

@mary_shery, ти си!
Да допълня- това е първата столица на Унгария.

Ето още една снимка:

20151222_090516.jpg

Беше нещо огромно!

(дъщеря ми до колоните)

IMG_0881.JPG

 

Тази гледка с реката е от зад базиликата.

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Точно там е. Легендата разказва, че Дяволът участвал в изграждането на катедралата, защото бил подмамен от местните, че ще се строи нова огромна кръчма. Когато почти била готова обаче той разбрал, че са го изиграли, вдигнал една огромна плоча (тази дето седим на нея) с цел да унищожи съграденото. Един от работниците го спрял като му обещал, че точно срещу църквата, ще бъде направена и голяма винарна. Дяволът пуснал плочата и все още по нея личат следи от ноктите му. Жителите на Любек наистина направили Ratskeller (кметската винарна) точно срещу катедралата. Много удобно, първо отиваш да се помолиш, после в кръчмата. 😁

 

Ето я и самата катедрала:

DSC01049.thumb.JPG.4fd0167d2e0a6b1f1600aad5fab97fd6.JPG

 

@akair, много бърз отговор! Ти си наред сега. 🙂

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
37 minutes ago, akair said:

Не. Шарлероа има само една писта 😉

Ами, аз съм такъв лаик, че даже не знам кое е пистата, камо ли да различа две 😂 просто ми заприлича на Шарлероа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, mary_shery каза:

Точно там е. Легендата разказва, че Дяволът участвал в изграждането на катедралата, защото бил подмамен от местните, че ще се строи нова огромна кръчма. Когато почти била готова обаче той разбрал, че са го изиграли, вдигнал една огромна плоча (тази дето седим на нея) с цел да унищожи съграденото. Един от работниците го спрял като му обещал, че точно срещу църквата, ще бъде направена и голяма винарна. Дяволът пуснал плочата и все още по нея личат следи от ноктите му. Жителите на Любек наистина направили Ratskeller (кметската винарна) точно срещу катедралата. Много удобно, първо отиваш да се помолиш, после в кръчмата. 😁

 

Ето я и самата катедрала:

DSC01049.thumb.JPG.4fd0167d2e0a6b1f1600aad5fab97fd6.JPG

 

@akair, много бърз отговор! Ти си наред сега. 🙂

 

Интересното е, че абсолютно същата легенда ни разказаха за построяване на катедралата в Трир. С тази разлика, че там няма дяволче. Явно немският фолклор е харесал историята.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, mary_shery каза:

. Легендата разказва, че Дяволът участвал в изграждането на катедралата, защото бил подмамен от местните, че ще се строи нова огромна кръчма. ...

. Един от работниците го спрял като му обещал, че точно срещу църквата, ще бъде направена и голяма винарна. ...
...Жителите на Любек наистина направили Ratskeller (кметската винарна) точно срещу катедралата.

преди 9 часа, pamela каза:

Интересното е, че абсолютно същата легенда ни разказаха за построяване на катедралата в Трир.


Като се сетя какво има около Старата Църква (Oude Kerk) в Амстердам - и там Дяволът доста ще трябва да е помагал за изграждането :grin: 

 

 

преди 2 часа, akair каза:

Твой ред е!

Eто новата загадка от мен:

 

 DSC00771_ff.JPG.45017dd34caddf8b9b5348a71dba4746.JPG

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.