Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Това да не би да е крепостта "Баба Вида" в гр. Видин??

 

Единственото вярно е, че е крепост. Не е в България.

Сигурна съм, че поне 50% от магеланци са били в града където е, а поне 25% са я посетили :). 99,99% са чували за нея :)

Връзка към коментар

Това е много дебел жокер в полза на лондонския Тауър.

Обаче не мога да го намеря за потвърждение.

Sun Dial Tower London в гугъл връща това

 

2504319_4f7a70ea.jpg

 

Edit: Намерих го. Точно там е. На Мартинова кула  :)

 

http://www.sundials.co.uk/~london.htm

 

kakadu е на ред.

Редактирано от домосед
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Taуър в Лондон?

 

Разбира се :)

 

Стихотворението на Ботев беше "Обесването на Васил Левски" и гарвана.

Гарваните са свързани с Тауър, а 700 години всяка вечер се изпълнява ритуала със заключването на Тауър. В крепостта са съкровищата на Британската Корона.

Този часовник се намира на Крепостната стена :)

 

Няколко любопитни неща за крепостта Тауър

От 700 години залостват Кулата в Лондон

Ако сте посещавали замъка Тауър в Лондон, вероятно сте запомнили стража, който е облечен в червена туника, а на главата си има голяма и пухкава шапка. Наричат го Бифийтър и той е част от охраната на британската кралица. Именно този човек е свързан с известния ритуал, наречен "Церемонията за предаването на ключовете". Всяка вечер главният страж заключва вратите на кулата и ги занася на управителя на кулата.

Този ритуал по предаването на ключовете от Тауър в Лондон се повтаря всяка вечер цели 7 века. Церемонията започва 7 минути преди 22 часа.

Въпреки мрачната си слава в Тауър са екзекутирани едва 22 затворници. Последната екзекуция е през 1747 г.

Първоначално е замислен като дворец и крепост.

В Тауър живеят гарвани. По време на управлението си суеверния крал Чарлз II се опитал да ги изгони, но му казали, че ако гарваните си заминат кралството ще падне. Аз преброих 8 гарвана 6 в клетка и два на свобода.

Стражите в Тауър се наричат Бифийтъри и униформата им струва 7000 паунда, защото имат вградени златни нишки. Ако случайно посетите Тауър, включете се в техните обиколки, които са безплатни.

Кралските скъпоценности с пазят от векове в Тауър като общата им стойност възлиза над 32 милиарда долара, като диамантът Звездата на Африка струва 400 милиона долара.

По време на Втората световна война Тауър се използва като затвор за военнопленници. Най-известният от тях е заместник фюрера на Германия Рудолф Хес.

Говори се, че в Тауър се разхождат няколко призрака: на Ан Болейн, на Хенри VI, Маргарет Пол, както и на… мечка гризли :unsure:

 

kakadu ти си

 

Вечерна снимка на Тауър с керамичините макове в памет на героите от Първата световна война. За съжаление разбрах, че вече са ги махнали...

post-2076-0-18028400-1416560499_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нека Домосед да пусне, ако позволиш... За да не бавим играта. Аз си запазвам ред за довечера.

 

Сигурен ли си? Няма как да си запазиш реда. Ще трябва пак да си го спечелиш  -_-

Връзка към коментар

Добре. Приемаме, че е сигурен  :)

Да не бавим топката точно в петък.Този път - тройна загадка.

В кой град намираме

- хвъркати лъвове, знаещи латински

- южнафрикански ресторанти за морски дарове

- протославянски графити

 

876.JPG

 

877.JPG

 

878.JPG

 

Жокер: първият език на мнозинството от населението не е представен на тия снимки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Този лъв ми изглежда като един най-обикновен лъв, който съм виждал във Венеция...

 

Този ресторант също ми изглежда като най-обикновен ресторант, който вероятно се намира във Венеция...

 

Този надпис, както и да го разглеждам, изглежда досущ като най-обикновен надпис във Венеция...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Kloyan89 е на ход.

 

Иска ми се да бъде малко по-интересно, ама карай...

 

Иначе, препратката с Венеция можеше да породи интересна дискусия около Lion of Venice, ама не би...

Връзка към коментар

Този надпис, както и да го разглеждам, изглежда досущ като най-обикновен надпис във Венеция...

 

Или от Хеопсовата пирамида, какво се казва във вица. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ами... това се надявам да ви затрудни този път. Никой магеланец не е отбелязал да е бил там, и аз не съм, но искам. Ще давам жокери. 

post-1318-0-32120300-1416563657_thumb.jpg

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към коментар

Тъй като никой не е бил там без помощ няма да се сети, гаранция. Аз лично ползвах помощ, щото ми е ясно, че няма как да го знам. Поне подскажи на останалите, че знаят името на града по съвсем друг повод. :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.