Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 10 часа, aleksandrina каза:

@Венелин, давай- ти си.

От мен само още една снимка към горната:

DSC05795.JPG

DSC05795.JPG

Добре де, не можаха ли да оформят надписите с някой по-близък до римските шрифт, вместо този дървен и небалансиран сансериф? 

 

преди 2 часа, ven62 каза:

Едно жокерче:

99198ebd57db5acd57ff84f0448ea12a.jpg.bc2d4d7ecd6c10d4696791dfe3e292f1.jpg

браво, много хубав жокер! :smile3:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Реших все пак да се пробвам и аз 😉

Какво е било това и къде се намира?

IMG_2.jpg.7c0c17a6f63700f3631257797d43606b.jpgIMG_1.jpg.b389257eded4d5b4255cd81e79957b0d.jpg

 

и тъй като си мяЗат просто на камънаци директно и жокер - свързано е с едно от 7-те чудеса на древния свят...

Връзка към коментар
преди 14 минути , baiKolio каза:

Олимпия, Гърция! ... но не е Храмът на Зевс.

Но е свързано с Храмът на Зевс

Това точно, мисля, че беше работилницата на Фидий.

Или греша?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към коментар

В нея Фидий е направил 12 метровата статуя на Зевс от дърво  покрита със слонова кост и злато. 

Впоследсвтвие статуята е пренесена в Константинопол и макар вече християни никой не е посмял да я разруши заради невероятната ѝ красота. Унищожена при пожар в двореца на Теодосий II, единствена от 7-те чудеса на древния свят в Европа.

@AlexandraKo ти си.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 22 минути , AlexandraKo каза:

За да не спира играта:

32304F4D-94BA-4060-87B2-F7D5052EBFE5.jpeg

Чудя се - дали няма нещо общо с Доминиканската република? Прилагам единствено логика: Pedestrian bridges – SEOPC 

 

http://web.codemon.com/project/seopc-3/ 

Връзка към коментар
преди 6 минути , Rainy каза:

Чудя се - дали няма нещо общо с Доминиканската република? Прилагам единствено логика: Pedestrian bridges – SEOPC 

 

http://web.codemon.com/project/seopc-3/ 

Има, имаааа!

Къде и какво се вижда на снимката?

Не е мостът важното.:)

Връзка към коментар
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Има, имаааа!

Къде и какво се вижда на снимката?

Не е мостът важното.:)

Има знаме, вероятно е някакъв институционен обект. Резиденция, например. Аз съм до тук 🙂 

Връзка към коментар
преди 12 минути , Rainy каза:

Има знаме, вероятно е някакъв институционен обект. Резиденция, например. Аз съм до тук 🙂 

Първата сграда, в ляво от мостчето, е Дворецът на губернатора / музеят/, на брата на ХК - Диего Колумб в Санто Доминго.

От площадчето пред него започва първата улица в Новия свят, Кале де Дамас.

По натам, зад крепостната стена се вижда Стария град на Санто Доминго, различава се и куполът на Катедралата.

 

@Rainy, ти си наред, моля!

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
преди 20 минути , AlexandraKo каза:

 

@Rainy, ти си наред, моля!

 

Очарована съм винаги, когато позная (догадая) - случва се много рядко 🙂 Моля, нека някой искрено желаещ да пусне вместо мен. 

Връзка към коментар
преди 8 минути , lyusi каза:

 

20180522_164327.jpg.939417c4d5b89eeb8db4e5bade0387eb.jpgВъпросът е къде се помещават тези. С точност до град ще е ОК.

Такива пищни фрески съм виждала в Бразилия, Салвадор. Но ти не си била там. Испания?

Връзка към коментар

Това е в Порто.

Сан Франциско ли да беше? 

Да, Свети Франциск е, в Рибейра, но не е действаща. Ние само веднъж я сварихме отворена.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Точно. Igreja do Sao Francisco в Порто. @AlexandraKo,отново си ти 🙂

 

Ето и малко повече за мястото: Църквата е ярък пример за златните времена на Португалия в буквалния смисъл- целият интериор е позлатен. Твърди се, че голяма част от бразилското злато е отишло за това. Интериорът е толкова пищен, че духовенството отказва да припознае църквата като божие място и да отслужва служби там.

Ето и малко по-общ план. 

20180522_163345.jpg.fd2212808350a0c8ca3fd1ce125bca8f.jpg

Вътре не разрешават да се снима, затова имам само два,три тайно щракнати кадъра с не особено добро качество. 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, lyusi каза:

Точно. Igreja do Sao Francisco в Порто. @AlexandraKo,отново си ти 🙂

 

Ето и малко повече за мястото: Църквата е ярък пример за златните времена на Португалия в буквалния смисъл- целият интериор е позлатен. Твърди се, че голяма част от бразилското злато е отишло за това. Интериорът е толкова пищен, че духовенството отказва да припознае църквата като божие място и да отслужва служби там.

Ето и малко по-общ план. 

20180522_163345.jpg.fd2212808350a0c8ca3fd1ce125bca8f.jpg

Вътре не разрешават да се снима, затова имам само два,три тайно щракнати кадъра с не особено добро качество. 

 

Вътре имало 400 кила злато, с което са покрити дърворезбите.

 

Някой друг да пусне, моля!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.