Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

свързано е с рекламна кампания на кока кола за олимпийските игри в Рио 2016г. 

за синята кръв и рицарите от средновековието , за упоритостта и последователността при преследване на целите...

Връзка към коментар

Предположение едно: Преди време попаднах в нета на снимки, в които цветове и надписи на различни световни марки се сменят с цел пазарно проучване, за да се провери как тези промени влияят на нагласата за купуване.

Предположение две като следствие от първото: Художници и дизайнери експериментират с цветовете на различни търговски марки.

780ea7a756e773e439980d845094e8f1.jpguntitled.bmp

Там намерих името на Paula Rupolo  - бразилски дизайнер.colors6.gif

Имах и трето предположение: Кока-кола е създала опаковка в син цвят с цел да бъде видяна в червено от хора имащи специфичен тип далтонизъм.

 

П.П. Докато търсих и четох се сетих откъде синята опаковка ми е позната. Връзката беше толерантност към цвета на политическа група.

Свързах загадката с местотоживеенето на @neuromancer и стигнах до следното:

Coca-Cola е в синьо в град Parintins, Амазонас, защото на празника  Boi Bimba  водещ цвят е синьо.

Кока, за да не губи потребителите на конкурента Pepsi, създава синия опаковка. 

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Таньо каза:

Предположение едно: Преди време попаднах в нета на снимки, в които цветове и надписи на различни световни марки се сменя с цел пазарно проучване, за да се провери нагласата на клиентите. 

Предположение две като следствие от първото: Художници и дизайнери експериментират с цветовете на различни търговски марки.

780ea7a756e773e439980d845094e8f1.jpguntitled.bmp

Там в намерих името на Paula Rupolo  - бразилски дизайнер.colors6.gif

Имах и трето предположение: Кока-кола е създала опаковка в син цвят с цел да бъде видяна в червено от хора имащи специфичен тип далтонизъм.

 

интересни идеи, но нямах това предвид. To това вероятно са само художествени произведения и експерименти, иначе самата компания надали ще ги одобри...

Значи, поразтърсих и намерих такива

WADsG9m.jpg

в Турция, както и тези

coca-cores-660x361.jpg

в Бразилия, за купата на Конфедерациите, не олимпиадата (между другото не съм ги виждал).

Но не това имах предвид. Става въпрос за туристическа дестинация и събитие, макар че не е световноизвестно

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Таньо каза:

Coca-Cola е в синьо в град Parintins, Амазонас, защото на празника  Boi Bimba  градасе разделя в два цвята: червено. Кока, за да не губи потребителите на конкурента Pepsi (който е син), създава синия опаковка. 

 

Имаме познал!

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

В североизточна Бразилия е разпространен фолклорния празник Bumba meu boi, който е нещо като карнавал, но се празнува зимата около деня на Sao Joao (24 юни).

340571802-XG.jpg

Има някаква легенда за роб или беден ратай, чиято жена била бременна и много и се ял телешки език, така че той заклал най-хубавото говедо на господаря си, след което се завърта една трагедия с елементи на комедия, че даже и възкресяват вече изяденото добиче.

В градчето Паринтинс в Амазония това е много голямо събитие, построен е нещо като стадион, наречен Bumbodromo по аналогия със Sambadromo, където всяка година се състезават два отбора - Capricioso (червен) и Guarantido (син).

Montagems.jpg

Та за да не губят сините фенове Кока-кола продават сини кутийки там, между другото и други марки го правят, примерно банката Bradesco, която е с червено лого там има клонове в синьо.

Между другото събитието е страхотно шоу, с качество и артистизъм, съперничещи на Карнавала в Рио.

caprichoso7.jpg

caprichoso9.jpg

 

 

  • Харесвам 16
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , neuromancer каза:

Имаме познал!

 

Знания имах до първите три предположения. Отговора намерих в нета, докато търсех подробности по тях.

Загадката беше хубава и занимателна!

 

Моля, който има желание да продължи играта.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

3 дни няма отговор или жокер в темата, следователно всеки може да пусне следващата загадка. 

 

Съобщението е автоматично. 

Връзка към коментар

Особено къщите ме карат да мисля, че тоя пейзаж едва ли е на повече от 200км от българска граница.

Но тези бетонни мастодонти, подобната на турски конак разлята сграда и това поле сякаш ме водят към незабележителен град в Косово или друга западнала част от бивша Югославия.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Венелин каза:

Особено къщите ме карат да мисля, че тоя пейзаж едва ли е на повече от 200км от българска граница.

 

Да

преди 3 минути , Венелин каза:

Но тези бетонни мастодонти, подобната на турски конак разлята сграда и това поле сякаш ме водят към незабележителен град в Косово или друга западнала част от бивша Югославия.

Не

Връзка към коментар

3 дни няма отговор или жокер в темата, следователно всеки може да пусне следващата загадка. 

 

Съобщението е автоматично. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.