Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Тъй като никой не е бил там без помощ няма да се сети, гаранция. Аз лично ползвах помощ, щото ми е ясно, че няма как да го знам. Поне подскажи на останалите, че знаят името на града по съвсем друг повод. :)

 

Тоест, ти вече знаеш за кой град става дума, но тъй като си ползвала чужда помощ, не желаеш да дадеш правилен отговор на загадката, защото не е честно, но в същото време "тъй като никой не е бил там без помощ няма да се сети, гаранция". Интересно мнение... :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нека обобщя . Никой не е бил там - респективно никой няма да се сети. С помощ от google  нарушаваме правилника на играта,

Това ще рече задънена улица. Предлагам автора да ни каже .


Не би трябвало да е Гвиана, щото там официалният език е английски, ерго знамето няма да е френското. Ако ще е Гвиана, ще е френската. 

Това имах в предвид .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами моята идея беше с въпроси и жокери да се стигне до правилния отговор. Да Френска Гвияна е. Понеже Тони не иска да даде правилния отговор, нека Тешкар28 да продължи. Градът е Кайен. Щях да дам жокери - Южна Америка, Космодрум, Ариана, Порше, Кристиан Тобира и т.н. Аз също поглеждам иначе как щях да позная Ларнака, без да съм бил в Кипър? Не знаех, че търсене в Гугъл е забранено. 

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към коментар

Не става въпрос дали е забранено, а с какво обогатяваме темата/дискусията като откриваме отговорите за секунди с помощта на някоя търсачка и/или софтуерна програма. За мен далеч по-ценно е отговорите да излизат под формата на дискусия с подсказки. Очевидно няма как да стане...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами може да не си бил някъде, но ако на снимката е нещо, което си виждал е ок. В смисъл, че много от нас не са били в Бразилия, но биха познали безброй места от там. Или не са били на някакъв природен феномен, но знаят за какво става въпрос и биха го познали по подсказки. Когато става дума за къща/кметство в някакъв град...така де, сещаш се.

И другото- с какво те обогатява това, че това било кметството или че на някакво площадче може да се стигне с кола...

Но пък както ви харесва, така и ще играете. :)

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тони, Тешкар позна (налучка?), къде е и без да е бил там и без жокер дори. Така че явно не е чак толкова трудно и невъзможно без търсене. ОК съжалявам че така се получи и има толкова недоволни. Продължавайте нататък. В крайна сметка, ако някой иска да разбере повече за там - има Уикипедия. Аз просто исках да не бъде познато от първия път, а с въпроси и жокери да се стигне до отговора. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами може да не си бил някъде, но ако на снимката е нещо, което си виждал е ок. В смисъл, че много от нас не са били в Бразилия, но биха познали безброй места от там. Или не са били на някакъв природен феномен, но знаят за какво става въпрос и биха го познали по подсказки. Когато става дума за къща/кметство в някакъв град...така де, сещаш се.

И другото- с какво те обогатява това, че това било кметството или че на някакво площадче може да се стигне с кола...

Но пък както ви харесва, така и ще играете. :)

Ами... ако нещата се бяха развили по начин, по който бях предвидил, нямаше да е само кметството. Него го пуснах първо заради френското знаме - малък капан. Исках да пусна снимки от карнавала, от архитектурата на мястото, да разкажа за каторгата, историята и т.н. Както и да е, играйте си, аз се махам. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също много подкрепям  Duke.  Много по интересно е с някаква дискусия, получава се , че сглобяваме малко по малко пъзел. Е разбира се понякога има местя, който някой познава моментално защото е бил там примерно. Много по-интересно би било , ако се пренебрегнат жокерите от нета.


Ами... ако нещата се бяха развили по начин, по който бях предвидил, нямаше да е само кметството. Исках да пусна снимки от карнавала, от архитектурата на мястото, да разкажа за каторгата и т.н. Както и да е, играйте си, аз се махам. 

 Човече недей, това беше една от най-интересните загадки . Според мен Duke по-скоро искаше да каже на Тони , че щом знае трябва да каже. А загадката беше много добра и дори на самата снимка имаше доста подсказки . Аз лично също пусках загадка от място на което не съм бил.

Връзка към коментар

Ами... ако нещата се бяха развили по начин, по който бях предвидил, нямаше да е само кметството. Исках да пусна снимки от карнавала, от архитектурата на мястото, да разкажа за каторгата и т.н. Както и да е, играйте си, аз се махам. 

Понеже аз съм от любознателните и те моля да пуснеш снимките, които си предвидил да пуснеш.

Темата е за забавление, но всеки го разбира по различен начин.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Уби ми се желанието, Mary. Благодаря иначе. За любознателните: 
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%B9%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0
https://en.wikipedia.org/wiki/Cayenne
https://fr.wikipedia.org/wiki/Cayenne - в тази версия има най-много снимки. 

Порше кръщават модела си Кайен, защото е синоним на пикантност, приключения и "joie de vivre" - бонвивантство или радост от живота.  

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не бе, играй ти, аз по-горе писах, че нямам проблем с начина ти на игра, просто казах това, което мисля и сега мъжете тръгвате да драматизирате и да използвате нежелани похвати. :) :)

П.С. Предполагам google images може много лесно да разшифрова повечето загадки, но е пожелателно да го избягваме, да не си разваляме кефа.

Това имах предвид, че не е честно и за мен, Жоро го е написал в началото. Както и да е, действайте. ;)

Връзка към коментар

Понеже Duke явно намеква за мен... но все пак е хубаво да сподели за софтуера щом е толкова запознат (поне и ние да го разбрем)... :mad:

Аз мога да кажа за всяка една снимка как съм я открила - вглеждам се в детайлите. Например за Евксиноград - само в България съм виждала такъв вид зазимяване на фонтаните - с пясък/пръст. Загледах се внимателно и реших, че на хоризонта е Черно море. Е къде в на Черно море може да е това? И тогава се сетих къде съм виждала фонтана и го предположих.... някои го изкараха под вола теле. За Хамбург - гледала съм снимки оттам, но не съм била... е имаше надписи на немски, на снимката беше изписано май месец, а ми се стори студено, сградите определих като за там и предположих, че е в Германия, а най-големия северен град който познавам е Хамбург - предположих и се оказа вярно, но въобще идея си нямах за сградата...

Дори да не съм била на дадено място може да съм гледала снимки оттам :), чела, гледала филми и т.н. , а може и да подготвям пътуване...

Щом искате да знаете всяка една позната от мен снимка ОК ще споделям по какъв начин съм я разпознала :) Но ми омръзна от разни намеци... Ако някой иска да ми каже нещо може и на лични, а не да флуди в темата...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нека сложим край на тази полемика . Играта е супер, нека всеки сам да преценява, как да подхожда при отговорите. Аз съм далеч от фонда със снимките, така че моля някой по желание да измисли някой хубава загадка и да я пусне.

Връзка към коментар

Понеже Duke явно намеква за мен... но все пак е хубаво да сподели за софтуера щом е толкова запознат (поне и ние да го разбрем)... :mad:

Аз мога да кажа за всяка една снимка как съм я открила - вглеждам се в детайлите. Например за Евксиноград - само в България съм виждала такъв вид зазимяване на фонтаните - с пясък/пръст. Загледах се внимателно и реших, че на хоризонта е Черно море. Е къде в на Черно море може да е това? И тогава се сетих къде съм виждала фонтана и го предположих.... някои го изкараха под вола теле. За Хамбург - гледала съм снимки оттам, но не съм била... е имаше надписи на немски, на снимката беше изписано май месец, а ми се стори студено, сградите определих като за там и предположих, че е в Германия, а най-големия северен град който познавам е Хамбург - предположих и се оказа вярно, но въобще идея си нямах за сградата...

Дори да не съм била на дадено място може да съм гледала снимки оттам :), чела, гледала филми и т.н. , а може и да подготвям пътуване...

Щом искате да знаете всяка една позната от мен снимка ОК ще споделям по какъв начин съм я разпознала :) Но ми омръзна от разни намеци... Ако някой иска да ми каже нещо може и на лични, а не да флуди в темата...

Елементарно Уотсън!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Еее,стига де,сърдити.. Толкова е приятна темата, не е състезание, няма защо да има обидени. С такъв кеф се пънех над загадките и се жалвах от незнанието си, а сега хоп, запецваме. Калояне, загадката ти беше супер и не бива да се цупиш за такива неща. А това за Кайен не го знаех и сега ще блесна с познания пред приятелите си.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това имах предвид- че може да не си бил, но по ред причини знаеш какво е. Ок, край на темата.

 

Айде аз ще пусна.

Къде е това и какво РАЗЛИЧНО има вътре?

post-108-0-76888300-1416569681_thumb.jpg

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

Църквата с Торинската плащеница? Не й знам името, но ако има нещо важно вътре ще е или това, или някой предполагаем Граал.

 

п.с. не съм ходила в Торино, но стана ясно че е в Италия, а най-вероятните неща, които могат да се пазят в църквата са или някой артефакт, или мощи. Предполагам, че е плащеницата.

Редактирано от Gamina
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Моля, няма нужда да се сърдим и обиждаме, играта е за забавление :) .

Ако никой не е бил, може да познае с жокери, както се получи няколко пъти. И без това гугъл не може да търси по изображения (или почти :O )

На ред е TeshkaR28, ако не може да пусне снимка да номинира някой друг

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Точно, катедралата на Торино- "Свети Йоан Кръстител"

 

Торинската плащеница е една от най-известните християнски реликви в света. Смята се, че с нея е било увито тялото на Исус Христос при полагането му в гроба
 

Според специалистите, има вероятност изображението да се е появило в резултат на силно неутронно излъчване по време на земетресение, случило се през 33 г. в Стария Йерусалим.

Теорията принадлежи на учени от Политехническия университет в Торино, съобщава Phys.org. Те също предполагат, че неутронното излъчване е повлияло и върху съдържанието на въглерод в плата, което е променило резултатите от датирането на артефакта.

Първият радиовъглероден анализ на плащеницата е направен през 1988 г., според който възрастта на реликвата е 728 г. Това обаче вероятно не е истинската възраст на реликвата. Причината е в това, че неутронното излъчване е увеличило съдържанието на въглерод-14 в тъканта, което е повлияло на резултатите от радиовъглеродния анализ. Това е мнението на групата учени, ръководени от Алберто Капринети.

Фактът, че земетресенията водят до увеличаване на потока неутрони, е доказан още през 90-те години на миналия век от руски учени под ръководството на Борис Кужевски от Научно-изследователския институт по ядрена физика към Московския държавен университет . Установено е, че при земетресение с магнитут 4 по скалата на Рихтер потокът от неутрони се увеличава 100-кратно, а при магнитут от 8.2 – увеличението е хилядократно.

Освен това италианските учени поясняват, че при този процес неутроните си взаимодействат с атомите на азота, което води до генериране на протони. Това може да доведе до появата на изображение върху плащеницата.

За пръв път образът върху Торинската плащеница е открит от фотографа-любител Секондо Пиа през 1898 г. Тогава той направил снимки на тъканта и се натъкнал на негативно изображение на човешко лице, което много прилича на предполагаемия лик на Исус Христос. Сега плащеницата се съхранява в катедралата "Св. Йоан Кръстител" в Торино


 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.