Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 7 минути , hristov.hb каза:
  1. На кого е този паметник?
  2. В кой град се намира?
  3. Каква е връзката между човека от паметника и града?

IMG_20180526_123304.jpg

1. Д'Артанян

2. Маастрихт

3. Там е убит

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

И Роца и Заро са  с верни отговори, но Роца е с няколко минути преднина.

Д'Артанян е убит при обсадата на Маастрихт през 1673 година (поне така пише в Уикипедия).

Знаех си, че трябва да избера друга снимка за да ви затрудня повече. 😀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако правилно съм проследила, май е мой ред да пусна загадка.

Ако е така, въпросът е: къде се намира тази "летяща чиния"?

 

20180623_111006_Richtone(HDR).jpg

 

И въпрос-бонус, за забавление: каква е връзката между летящите чинии (НЛО като цяло) и това:

1738-maison-des-vins-de-chateauneuf-du-p

Редактирано от Роца
  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Така, летящата чиния дали има вероятност да се намира в градчето Шатоньоф дю Пап, откъдето е и виното по долу. Шатоньоф дю Пап е винарско градче в близост до Марсилия, а името идва, доколкото знам защото във въпросното градче е била лятната резиденция на папите, докато са управлявали католическата църквата от Марсилия. Тук идва и другото, което ме навява на мисълта, че летящата чиния може и да не е от Шатоньоф дю Пап, защото в града е заложена официална забрана за посещения на извънземни.

Забраната е в сила от вече 62 години и настоящият кмет, отказва да я вдигне.

Забраната е била наложена от кмета на града през 1954 година, Люсиен Жун, след като неназован мъж от северна Франция заявил, че бил видял две фигури, които приличали на водолази, да излизат от НЛО с форма на пура. Та това е, което знам за общото между двете снимки, но къде се намира летящата чиния, само гадая.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Такива летяща чиния има на Марше о пюс в Париж. На пазара Дофин.

Нарича се La maison Futuro. Триста страници назад и аз я бях пуснала като загадка, ако не се лъжа.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Такива летяща чиния има на Марше о пюс в Париж. На пазара Дофин.

Нарича се La maison Futuro. Триста страници назад и аз я бях пуснала като загадка, ако не се лъжа.

Който не чете редовно темата, пуска повтарящи се загадки 😀😀😀

@AlexandraKo е права.

 

Летящата чиния е къща, Maison Futuro. Създадена е през 1968 година от финландкия архитект Мати Сууронен. Разглобява се на две и първоначалната идея е била да се транспортира с хеликоптер до планините, където любителите на спорта да могат да отседнат директно до ски-пистите. Може да издържа на температури до -20 градуса. Ето как изглежда отвътре:

maison-futuro-a-saint-ouen.jpg

 

А тази от снимката се намира на антикварния пазар Marché aux puces ("Пазарът с бълхите") в парижкото предградие Saint-Ouen. Пазарът е доста интересен и си заслужава посещенито (е, след като сте видяли все пак основните забележителности). Първо минавате през частта "битак" отвън, докато стигнете до истинския пазар, който се води за най-големят антикварен пазар в света. Основан е през 1885 година, първо като вехтошарски пазар (вехтошарите се събирали в района от около 1870 година) и постепенно се е организирал, докато добие сегашния си облик. Има няколко части (14 отделни пазара), закрити и външни, където може да намерите ценни антикварни мебели, статуи, посуда за десетки хиляди евро или комикси, картини, музикални плочи за няколко евро. Годишно се посещава от около 5 милиона туристи.

Може да видите малко снимки от различните части тук: http://www.marcheauxpuces-saintouen.com/1.aspx

 

За бонуса точките отиват при @BlackArt77. Наистина, според общинска заповед от 1954 година насам, е забранено преминаването на летящи чинии над градчето Шатоньоф-дьо-Пап, което е и също така много известен винопроизводителен домен.

(тази общинска заповед в момента е любимият ми френски действащ закон, след като преди 2 години отмениха този от 16 брюмер, година IX (07 ноември 1800), който регламентираше носенето на панталон от жените)

  • Харесвам 9
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Роца каза:

Който не чете редовно темата, пуска повтарящи се загадки 😀😀😀@AlexandraKo е права.@BlackArt77

Аааа, то, при 350 страници тема е нормално нещо да се повтори.😀

Аз помня, че знам за какво иде реч.

@BlackArt77 да пусне следващата снимка, ако има желание, моля!

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ето я и моята загадка:

Къде се намира площада на снимката и какво е общото между двете снимки?

DSC_0144.JPG

Chernobyl-232811-500x334.jpg

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Площадът на снимката се намира в Мозир, Белорусия.

 Мисля че, общото с втората снимка е, че градчето е място на снимките на нов филм за  Чернобил. Не говорим за едноименния сериал от 2014 година, който беше в три или четири сезона.

Това лято, режисьорът Алексей Мурадов започна снимането на нов, пълнометражен филм, който пак ще е в десетина серии.

Имаше интервю с него и той каза, че в това градче е запазена атмосферата от 80-те години и му харесва повече, като място на действието, отколкото в Москва.

  • Харесвам 2
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , aleksandrina каза:

@AlexandraKo, като една енциклопедия си. На мъжò ти Google му не требе- има си теб. 🙂

Благодаря! Ама пък, той, ако знаеш, каква инсайклопидия ееее!

Ние сме цял живот, в едно непрекъснато състезание, кой знае повече.:dance2:

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
37 minutes ago, AlexandraKo said:

Площадът на снимката се намира в Мозир, Белорусия.

 Мисля че, общото с втората снимка е, че градчето е място на снимките на нов филм за  Чернобил. Не говорим за едноименния сериал от 2014 година, който беше в три или четири сезона.

Това лято, режисьорът Алексей Мурадов започна снимането на нов, пълнометражен филм, който пак ще е в десетина серии.

Имаше интервю с него и той каза, че в това градче е запазена атмосферата от 80-те години и му харесва повече, като място на действието, отколкото в Москва.

Точно така, снимката е от град Мозир в Белорус. Общото между двете снимки иначе е река Припят. Мозир също се намира на река Припят и вторият най-засегнат град в световен мащаб от чернобилската катастрофа, след самия град Припят. На центъра дори имат и паметник на загиналите граждани на Мозир от чернобилския АЕЦ, на снимката по-долу. Самият град е интересен но няма какво да се прави повече от ден в него. Ние се вкарахме в голямо  приключение там, но за това друг път ще разказвам.

Твой ред е!

DSC_0023.JPG

Редактирано от BlackArt77
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако това е загадката, не мога да се отърва от усещането за Noto, Sicily.

 

Редактирам се.

Тази загадка беше лесна:

 

Дай друга! :wink:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Ако това е загадката, не мога да се отърва от усещането за Noto, Sicily.

 

Редактирам се.

Тази загадка беше лесна:

 

Дай друга! :wink:

Уф, нали си ми слабост, давам.😜

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 28.11.2018 г. в 11:21, ven62 каза:

Ако това е загадката, не мога да се отърва от усещането за Noto, Sicily.

 

Редактирам се.

Тази загадка беше лесна:

 

Дай друга! :wink:

Венчо, @ven62хайде де! Къде се запиля?

Да давам ли жокер?

 

Връзка към коментар
преди 13 минути , plamenk каза:

Да не би да е в Еквадор?

Сега като задълбах малко може и да е в Кения 😉

Кое от двете и по-точно, моля.

Пита се кое е мястото на снимката.

Връзка към коментар

Дълбая в момента,  но според жокера трябва да е свързано с екватора и затова ми хрумна първо Еквадор.

Но после се зачетох за сериала и видях, че се споменава Кения която също е на екватора. Но пък сега видях профила ви, че сте били в Евкадор, а не сте били в Кения 😉 А и тотема и слънцето повече ми приличат да са от Еквадор както първо се бях насочил

Редактирано от plamenk
Връзка към коментар

За кой сериал говориш?

Аз имах предвид ефекта на Кориолис.

Да, в Еквадор е, да, свързано с екватора е.

Къде точно и какво е?

Редактирано от AlexandraKo
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.