Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Да, верен отговор.

Това е паркът Интинан, в Кито, недалеч от Митат дел Мундо.

Дето, също се твърди, че минава линията на Екватора. А глупавите туристи се баламосват, водата се върти в различни посоки, съгласно ефекта на Кориолис /голяма глупост/, в завивисимост, от коя страна на Екватора ще се позиционираш.:)))))))))

@plamenk, ти си наред, моля, за следващата загадка.

А аз ще сложа още няколко снимки от това място.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, plamenk каза:

Ако случайно ви затрудни

Тук имаме специалист по сафарита (дали така се казва), но той май не чете темата. Няма да го тагвам, че бързо ще я разреши😄

Връзка към коментар

Емика, твой ред е да пуснеш загадка.

 

А една част от снимките които пуснах в темата за животните по света е от тук.

Редактирано от plamenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Италия със сигурност.:wink: И моренце/езерце си има,което означава,че е крайбрежен и .......?

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Замакът в Таранто, Италия. Таранто е в Пуля - много малко и симпатично градче с прекрасни хора.

Редактирано от akair
  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

@akair мненията ни за Таранто съвпадат изцяло:good: Основната забележителност в този град е замъкът Таранто Арагон, известен още като Кастел Сант’Анджело (Sant’Angelo). С изглед към морето, замъкът Таранто Арагон представлява внушителна сграда, проектирана от архитекта Франческо ди Джорджо Мартини (Francesco di Giorgio Martini). Поръчан е от неаполския крал Фердинанд Арагонски (Ferdinand of Aragon) към края на петнадесети век, чиято идея била да построи замък с отбранителни цели. Отличителните четири кули, наречени Сен Лоренс (St. Laurence), Сен Кристофер (St. Christopher), Анунциата (Annunziata), и Бандиера (Bandiera), съставящи замъка и подсилващи укрепеността му, представляват особен интерес с внушителните си размери. Постройката също е използвана за затвор по време на Хабсбургите, а в момента е офис на Военноморските сили.

 

taranto-castle.jpg.cc98b0ce09aee34a61ff7de6abfcf710.jpg

 

@akair е на ход!

преди 5 минути , plamenk каза:

ми излезна един в Пулия

Снимах го от моста, който свързва стария с новия град на Таранто.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Друго интересно за този замък е, че неотдавна са построили нов мост -  Ponte di San Franceso di Paola, който свързва замъка с континенталната част и когато корабите трбява да влезнат в "Маre Piccolo", мостът не се отваря нагоре (както повечето мостове), а 2-те части се завъртат на 90 градуса към съответния бряг - ако погледнете сателитните снимки на гугъл мапс, ясно се вижда инфраструктурата, която способства завъртането. А в Таранто има още един замък, но той е доста по-малък и може би по-малко известен. Мусолини си го е построил за почивка. Но се е притеснявал, че някой може да го нападне и затова сградата изглежда сериозно подсилена. Намира се на брега на морето. Пред сградата има площадче, на което Мусолини е очаквал улични музиканти да му пеят, докато той се взира в морето...

Сега ще потърся снимка за загадка

 

Хайде и следващата загадка. Няма да бъда като @домосед с паркета, но можете ли да познаете къде е правена тази снимка? Каква е сградата, в която е правена? И къде се намира тази сграда? 

IMG_4400.png.72af2dc5b462d334b42e88aac3d5d7b7.png

Редактирано от akair
  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Глупост е това, че като мръднеш няколко метра на север и на юг от екватора можеш да забележиш някаква разлика.

Не съм сигурен, дали AlexandraKo има това предвид

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, neuromancer каза:

Глупост е това, че като мръднеш няколко метра на север и на юг от екватора можеш да забележиш някаква разлика.

Не съм сигурен, дали AlexandraKo има това предвид

Точно това имам предвид, благодаря ти!

Показват на туристите едно корито:

 

7E0A2161-0732-4E01-83B1-6FEF41F80904.jpeg.efbd4eab877e5867a9648dd583d825ca.jpeg

 

И го местят от едната и от другата страна на червената линия / която трябва да е вкваториалната/.

И твърдят, че водата се завихря като фунийка, наляво или надясно, заради Кориолисовитв сили, което не е вярно. Глупост е да се прилага научен принцип в ситуация, в която е неприложим.

За когото се интересува, ето, по -подробно обяснение.

 

http://asthfghl.blog.bg/technology/2015/03/17/zabluda-iztichashtite-mivki-i-efektyt-na-koriolis.1346627

Връзка към коментар
преди 6 часа, akair каза:

Друго интересно за този замък е, че неотдавна са построили нов мост -  Ponte di San Franceso di Paola, който свързва замъка с континенталната част и когато корабите трбява да влезнат в "Маre Piccolo", мостът не се отваря нагоре (както повечето мостове), а 2-те части се завъртат на 90 градуса към съответния бряг - ако погледнете сателитните снимки на гугъл мапс, ясно се вижда инфраструктурата, която способства завъртането. А в Таранто има още един замък, но той е доста по-малък и може би по-малко известен. Мусолини си го е построил за почивка. Но се е притеснявал, че някой може да го нападне и затова сградата изглежда сериозно подсилена. Намира се на брега на морето. Пред сградата има площадче, на което Мусолини е очаквал улични музиканти да му пеят, докато той се взира в морето...

Сега ще потърся снимка за загадка

 

Хайде и следващата загадка. Няма да бъда като @домосед с паркета, но можете ли да познаете къде е правена тази снимка? Каква е сградата, в която е правена? И къде се намира тази сграда? 

IMG_4400.png.72af2dc5b462d334b42e88aac3d5d7b7.png

Сградата, вероятно е в Америка. Имам  си едно списъче за мъст сий, разни неща из различните щати. И непрекъснато си го допълвам и сверявам. А ти много ми помагаш , защото показваш все интересни места.🌻

Тези лампи, които фигурите държат с вдигнати ръце са ми познати.

Сградата има ли купол, подобен на Св. Петър в Рим?

Ако да, ми прилича на Ротондата на Капитолия в Харисбърг.

  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 14 часа, AlexandraKo каза:

Венчо, @ven62хайде де! Къде се запиля?

Да давам ли жокер?

 

Не мога да ти смогна. Не съм бил в Южна Америка. Знаех, че е някъде от там.

До тук съм. :smile:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , ven62 каза:

Не мога да ти смогна. Не съм бил в Южна Америка. Знаех, че е някъде от там.

До тук съм. :smile:

Ами, хайде де, време е!

Пожелавам ти го, пиши писмо на дядо Коледа, тъкмо е време.

Да тУри едни самолетни билетчета под елхичката у вас.

🎅

 

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.