Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 1 минута , plamenk каза:

В момента отварям една по една локациите им и гледам стриит вюто 🤣

Ще видиш зор, имат повече от 130 обекта в 26 щата.

Ако правилно помня, де.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

За съжаление съм отскоро и незнам в кой щат се подвизава akair 

 

Добре че успях да прочета на знамето Саратога. Иначе имаше да цъкам върху безбройните локации на сладкарниците.

Редактирано от plamenk
Връзка към коментар
48 minutes ago, plamenk said:

В момента отварям една по една локациите им и гледам стриит вюто 🤣

 Ето това се казва dedication!

27 minutes ago, plamenk said:

washington2-web.jpg

 

420 NY-29 Саратога Спрингс, Ню Йорк

https://goo.gl/maps/Bz6pRej3DM82

Верен отговор!

 

Саратога Спрингс е градче в щата Ню Йорк, недалеч от столицата Албъни. Известно е със състезанията с коне. Там се намира и алеята на славата на конните състезания, има музей на състезанията с коне, ... Всякакви богаташи се събират веднъж годишно за конните надбягвания в Саратога Спрингс. Градчето също така се намира в полите на  планините Адирондак. Те образуват голям купол, който е около 160 мили (256 км)  в диаметър и 1 миля висок (1600м). Почти целите планини влизат в защитената територия (парк). Този парк е най-големия по територия в "долните 48" - по-голям от Йоземити, Големия Каньон и Евърглейдс.

Снимката е от главната улица в града, където са повечето кръчми, ресторанти и магазини. И май бях снимал по-скоро триколката... 🙂

 

@plamenk е наред.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Точно така. Това е главната търговска улица в Осака Shinsaibashi Suji. Тя е покрита и има магазини на най-големите брандове от цял свят. Тази част на Осака се нарича сърцето, но също така и стомаха, защото се продва много и различна храна. AlexandraKo е наред да зададе следващата загадка.

 

shinsaibashi.jpg

 

27291093396_3f76e4b0d8_b.jpg

 

27254243611_d5f1793b4e_b.jpg

 

И любимите ми такояки. Може да погледате как ги правят и после да си поръчате. Това са топчета от тесто подобно на палачинково с парче октопод по средата.

 

27324350875_13d0f44c78_b.jpg

 

Само да споделя, че на тази улица са малко по-скъпи заради туристите.

 

27324350355_064e6a4453_b.jpg

 

27324349985_72c0a10f97_b.jpg

 

и втория най-вкусен melon pan сладолед в света 😉

 

27254241071_67ff1b6237_b.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте,

бих искал и аз да се пробвам (за първи път ще пускам загадка). Не мисля, че е много сложна (дори лесна). Къде се намира този герб?

20180816_161238.jpg.6626ad8eabb9f88ce9e4358eda03376f.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Граф Вронски каза:

Здравейте,

бих искал и аз да се пробвам (за първи път ще пускам загадка). Не мисля, че е много сложна (дори лесна). Къде се намира този герб?

20180816_161238.jpg.6626ad8eabb9f88ce9e4358eda03376f.jpg

Това май наистина е лесно - Копенхаген, Rosenborg Castle

Ако не ме лъже паметта  - герб на Фридрих, Фредерих със съответния номер след това 3-4-5ти. Нещо такова.

Нямам време сега да браузна за повече подробности, ама ти ще разкажеш и без друго.

--------

Спомням си, че се въртях като пумпал от долу, че да го снимам най-добре

Редактирано от ven62
  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , ven62 каза:

Това май наистина е лесно - Копенхаген, Rosenborg Castle

Ако не ме лъже паметта  - герб на Фридрих, Фредерих със съответния номер след това 3-4-5ти. Нещо такова.

Нямам време сега да браузна за повече подробности, ама ти ще разкажеш и без друго.

@ven62, правилен отговор, твой ред е. Гербът украсява тавана на The Knights’ Hall, намираща се в Rosenborg Castle - от време на крал Фредерик IV (и според уикипедията). 
Ето още снимки от тази зала:

20180816_161205.jpg.8b78167ecb2f9c0931b71807bf1119ac.jpg20180816_161133.jpg.08ea038ca2dea6e2c17e57c88a5c33d0.jpg

П.с. Наскоро покрай едно домашно по френски език, което беше да опиша елементите на българския герб, започнах да се интересувам от гербовете на държавите и какво всеки елемент означава.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 минута , giafil каза:

това да не е случайно Виена ресторанта срещу кметството 😉 и май сградата беше в съседство с театър или нещо подобно?

Ей, знаех си, че няма да ви затрудни.

Горе-долу е така.

Но има нещо интересно тука … :wink: (поне за мен)

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

Много  харесвам Gruner Veltliner и в този ресторант келнера без да ме пита ми го беше разредил 50/50 с газирана вода ...меко казано полудях...та за това и го помня този ресторант...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@ven62 сега погледнах в интернет театъра отсеща се  оказа Бургтеатър и това което пише в укипедия е :

"На 8 май 1925 г., по време на представление на „Пер Гинт“ от Хенрик Ибсен, революционерката от Вътрешната македонска революционна организация Менча Кърничева убива бившия деец на организацията Тодор Паница." 🙂 

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , giafil каза:

@ven62 сега погледнах в интернет театъра отсеща се  оказа Бургтеатър и това което пише в укипедия е :

"На 8 май 1925 г., по време на представление на „Пер Гинт“ от Хенрик Ибсен, революционерката от Вътрешната македонска революционна организация Менча Кърничева убива бившия деец на организацията Тодор Паница." 🙂 

Я виж ти, какви неща могат да се научат :good: … Не го знаех това.

Аз имах предвид ресторанта т.е. кафенето (така е по-известно това заведение)

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.