Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 2 минути , Таньо каза:

???

Италия, Верона, Pescheria i Masenini.

Тцъ, посочените са цени са в паунди... Така, че е някъде из Британските острови. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Polina каза:

Тцъ, посочените са цени са в паунди... Така, че е някъде из Британските острови. 

На третата снимка виждам цени в евро. Какво пропускам?

Връзка към коментар
преди 47 минути , Polina каза:

Тцъ, посочените са цени са в паунди... Така, че е някъде из Британските острови. 

Ако някъде има цени в паунди защо снимката да не е от италиански ресторант в Leicester ; например I Buongustai, 82 Granby Street, Leicester LE1 1DJ, Inghilterra. Името на треньора на футболния отбор Лестър е Шекспир.

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
преди 1 минута , Таньо каза:

Ако някъде има цени в паунди защо снимката да не е от италиански ресторант в Leicester . Името на треньора на футболния отбор е Шекспир.

Аз виждам една снимка, как ти виждаш три? 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Polina каза:

Аз виждам една снимка, как ти виждаш три? 

И аз виждам 3. Първата е интериора на ресторанта, втората е портрет на Шекспир, третата е пицария.

Връзка към коментар
преди 3 минути , chandni каза:

И аз виждам 3. Първата е интериора на ресторанта, втората е портрет на Шекспир, третата е пицария.

аз виждам това и си гадая 🙂 

1448681965_111.jpg.2a6d548ac94fd75cc765ced93fa10383.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 минути , aleksandrina каза:

@Polina, снимките от загадката са на @plamenk на предната страница, а отговора с едната снимка е на @chandni. 🙂

Точно... Chiandni си спести писането и просто пусна предположение за отговор на загадката на @plamenk... :laugh1:

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , aleksandrina каза:

@Polina, снимките от загадката са на @plamenk на предната страница, а отговора с едната снимка е на @chandni. 🙂

Ми той си ги е скрил и аз съм ги подминала 🙂 Направо си гадая 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ресторанта е италиански, защото има награда от Accademia Di Cucina Italiana за 2013 г. Къде се намира е друг въпрос - оказва се , че така отличени ресторанти има в цял свят, включително и в Ливан на един сук в италианския дух на "улична храна" - пици и сладкиши на витрина. Заложих на Верона, защото има относително обосновани предположения, че Шекспир е италианец и е роден във Верона. От тук нататък ресторантите във Верона са краен брой и биха могли да бъдат проверени ама ... може би е най-добре да дойде  @AlexandraKo или @домосед🙂

 

П.П. Ресторанта би трябвало да е в Европа, т.к. има цени в евро на третата снимка и почти сигурно е, че е рибен заради тематиката в окачените чинии. В тази логика би могъл да е на някое яхтено пристанище и във връзка с това, че @plamenk е мореплавател.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , домосед каза:

@plamenk скрил си ги за повишена трудност ли?

Че той си го е написал в прав текст... :laugh1:

преди 6 часа, plamenk каза:
  Скрий

 Този път няма да е лесна (за да е малко по-интересно)

 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , bulpa каза:

Третата снимка не е ли известната магеланска пицария на крак в Бергамо?

 

И на мен на нея ми заприлича, но това е само жокер, а не самото заведение... С две думи, основната загадка е вероятно пицария/тратория или нещо подобно... 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , chandni каза:

 С две думи, основната загадка е вероятно пицария/тратория или нещо подобно... 🙂

Залагам на ristorante di pesce/рescheria. 🙂

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Таньо каза:

Ресторанта е италиански, защото има награда от Accademia Di Cucina Italiana за 2013 г. Къде се намира е друг въпрос - оказва се , че така отличени ресторанти има в цял свят, включително и в Ливан на един сук в италианския дух на "улична храна" - пици и  сладкиши на витрина. Заложих на Верона, защото има относително обосновани предположения, че Шекспир е италианец и е роден във Верона. От тук нататък ресторантите във Верона са краен брой и биха могли да бъдат проверени ама ... може би е най-добре да дойде  @AlexandraKo или @домосед🙂

Аз също забелязах тази чиния с надписа от академията. Моето предполжение, че ресторантът се намира на улица/булевард Шекспир в Рим. Намерих този La Glorietta, но пък интериорът не ми съвпада. 😄 

Редактирано от Граф Вронски
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , Граф Вронски каза:

Шекспир

Ами ако е в някой любим за Шекспир италиански град?

Верона е първият, който идва на ум.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Значи... за третата снимка залагам на туристически град в по-евтина част на страната.
Има прекалено много пици с месо и малко парчета без месо (вярно, че снимката е очевидно вечерна, де). Баницата отляво прилича на torta valdostana, размазаният ѝ надпис горе-долу отговаря, но цената от 3,50 е евтинка за супер туристическо северно място. От друга страна, macarons с фигурки (о, Боже, кой италианец би си ги купил?) ми лъха на туризъм. Пък и цената от 1,50 не е безбожна за "нещо с картинка"
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Малко пояснение. Градът наистина е Верона и се търси името на ресторанта. Първия жокер е да ви насочи не само към града, а и към това, че този ресторант е пряко свързан с един от героите му. Втория жокер е за да се сетите, че става въпрос за Италия, а не за някоя друга дестинация свързана със Шекспир. И да, някой е разпознал правилно, че това е снимка от Бергамо 🙂 Не съм знаел, че е любима на магеланци. Извинявам се, че така добре съм скрил загадката, защото без да искам съм я поставил в скрит пост. После нещо не успях да го оправя и го оставих така. Вие сте наред.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Trattoria alla Pergola в района на Верона. Чинията горе в дясно е същата като на снимката от загадката.

image.png.cd7c5ad458f9676e91f80b82d189a669.png

 

Трудно може да се намери ресторант във Верона само с тези подсказки ...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.