Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 31 минути , giafil каза:

какво е усещането да ги видиш на живо тези творби

Имаше момент на изненада и Wow!

Аз го познавах само по редпродукции в списания и учебници и, също като тебе, никога не съм бил специално запленен. Като малък даже се чудех колко пък изкуство изобщо може да има в тоя оп арт. А като се появиха компютрите и скрийн-сейвърите, съвсем го отписах от интересите си. Докато не минах това лято през Екс. И направих правилния избор да го предпочета пред Сезан за единствения следобед, с който разполагах. Първо, нямах идея, че произведенията му са толкова големи. Затова съм ги и снимал с мащабиращи човеци. И второ - събрани на едно място са въздействащи на повече от едно ниво от различни гледни точки в помещенията. Можеш с часове да ги зяпаш и да си тренираш зрителните сензори и възприятия. И да е поизлязъл от мода, вече силно го препоръчвам. Но само на място - във фондацията! Там се организират и камерни концерти и разни други събития. Малко е дискомфортно отдалечена от центъра на града (където владее Сезан), ако си без кола. Разписанието на градските рейсовете на спирката се оказа оптическа илюзия 😎

Редактирано от домосед
  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , chandni каза:

Yellow submarine... Случайно да има нещо общо с The Beatles? Ливърпул?

Града е Ливърпул. Къде се намира картината.

Подсказка:

26.10.2018

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
преди 30 минути , AlexandraKo каза:

Катедралата на Ливърпул.

Да, разбира се! По-късно ще напиша малко за тази катедрала, а сега ще оставя няколко любопитни клипа.

 

Англиканската катедрала е най-голямата катедрала в Обединеното кралство.Седалище на епископа на Ливърпул. Тя се строи между 1904 и 1978 година, въз основа на дизайна на един млад архитект – Джайлс Скот, който тогава е бил неизвестен. Неговият оригинален проект е бил за сложна готическа катедрала, но проектът е бил променен в по-модерна готика. Общата външна дължина на сградата, включително Дамският параклис, е 189 метра, което я прави най-дългата катедрала в света. Катедралата има и най-високите и най-тежки църковни камбани в света. Те са окачени на височина 67m и общото им тегло е 31.5 тона.

В допълнение към службите, в Англиканската катедрала се организират и редица концерти, изложби, рецитали, както и връчване на дипломи. Катедралата има два тръбни органа. По – големият орган е най-големият във Великобритания и може би и един от най-големите работещи органи в света. Той има 10 268 тръби.

 

Картината е на Craigie Aitchison - шотландски художник. Той е известен най-вече с многобройните си картини на Разпъването, една от които е зад олтара в главната зала на катедралата в Ливърпул. Рисува италиански пейзажи и портрети (предимно на черни мъже или на кучета). 

 

@AlexandraKo e наред.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Щях да кажа, че е от музея на Леонардо да Винчи в Рим, че скоро го посетих, но плочките са други и пресата също. Някъде към Германия ми се вижда с тази дърворезба.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , plamenk каза:

Щях да кажа, че е от музея на Леонардо да Винчи в Рим, че скоро го посетих, но плочките са други и пресата също. Някъде към Германия ми се вижда с тази дърворезба.

Не е Германия.

Връзка към коментар

@AlexandraKo това е шега , но си мисля, че въпреки виното и любимият ресторант вие все пак стигнахте до къщата на Рубенс и да не вземе да се окаже, че това е стативът му или статива на Ван Дайк или Йорданс ... 😉 

Редактирано от giafil
  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , giafil каза:

@AlexandraKo това е шега , но си мисля, че въпреки виното и любимият ресторант вие все пак стигнахте до къщата на Рубенс и да не вземе да се окаже, че това е стативът му или статива на Ван Дайк или Йорданс ... 😉 

Знаеш ли, колко си права!Стигнахме и още как!

Въпреки, че преядохме, препихме и се изленивихме в любимия италиански ресторант.

И въпреки, че ПоловинЪТ помрънкваше пътьом,  че се е изморил, там забрави умората, че мястото мноооооого ни хареса. Аз мога да препускам по 50 км на ден пеш, без да спирам, но той не обича така.:(Обича всичко да е бааавно, спокойно и с кеф. За един ден не отива нийде.:(

Да, това е експонат от къщата на Рубенс.Преса за гладене на ленени покривки, салфетки, чаршафи и пр.

Много се впечатлих - толкова красива мебел, пък и полезна.

Изобщо, къщата на Рубенс е много красиво място, според мен е мъст сий, ама, много мъст!

@giafil, смятам, че ти си наред, моля!

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

ееee @AlexandraKo това беше яко стреляне в тъмното ... 

но абсолютно съм съгласна, че къщата на Рубенс е мъст сий 😉 много красиво място ...изобщо Антверпен е много много мъст сий...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето още няколко снимки от къщата на Рубенс.

EF1FE0B1-4581-44E4-994D-8A023C3AB898.jpeg.219fc040dd3e62997c3714751174e694.jpeg

0AAF55A1-2CD9-4E75-B233-78281F9EF4DF.jpeg

D4DC4DE5-8DB7-4FBF-961F-8CD0F1122D9E.jpeg

B97B424E-AF13-4507-9D2E-FBA868E6B1A0.jpeg

8C0EE651-D3CF-4AE9-A12E-1748B447F479.jpeg

B3ED35E8-7549-4412-AEF1-139CA84D3C78.jpeg

F210AF2C-D0F0-4E9D-8F0E-9ABA8EDE1C9A.jpeg

3AF7A698-AE03-49DC-9799-DB84A1845523.jpeg

преди 3 минути , giafil каза:

ееee @AlexandraKo това беше яко стреляне в тъмното ... 

но абсолютно съм съгласна, че къщата на Рубенс е мъст сий 😉 много красиво място ...изобщо Антверпен е много много мъст сий...

 

Абе, тия Антверпенци, големи късметлии, бееее!:))))))))

Имали си го Рубенс, па им изографисал една камара църкви, па им напълнил им музеите с картини, па ги прославил по света!

Но и те, подобаващо, са му отдали необходимото уважение и почит.

 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

и Ван Дайк и Якоб Йорданс, Хенрик ван Бален целият род Брьогели... ...и изобщо цялата задруга ...много късметлии

няма да спама повече темата обаче като погледнеш в кметството какви хора са родени там и оставаш без думи...16 век е бил магия да се живее в тоя град...

и така и така цял ден сме на крилете на изкуството 

това е градина от къщата на един известен художник 

Кой е той ? и къде се намира къщата му която днес е музей 

20161118_113000.jpg

Връзка към коментар

Да Мари ...ти си на ред 😉 

само ще кажа, че е много хубава експозицията и си струва посещението ....

ето линк за самия художник ако някой се интересува повече...много продуктивен и много талантлив ...

http://glasove.com/categories/glasovete-vi-vizhdam/news/hoakin-sorola-majstoryt-na-svetlinata

 

20161118_113954.jpg

20161118_114229.jpg

20161118_112434.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.