Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 20 минути , giafil каза:

много ми е познат тоя купол .... имам някакви съмнения за Краков Вавелската катедрала където е погребан Ян III Собиески 

Не очаквай да вкараш гол на празна врата. :wink:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Zaro каза:

Хайде един жокер, куполът се намира в една от сградите на снимката.

Еххх, @Zaro, това е мястото с голямо М, това е града с голямо Г, този град е любов за цял живот (за мен):acute:

Куполът на  Chiesa del Santissimo Nome di Maria al Foro Traiano, срещу колоната на Траян, отляво на пиаца Венеция, Рим.

Но не знам какво общо има  с водката....или с Ян Собиески.

Редактирано от Емика
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 9 минути , Мари Николова каза:

Загадката има ли общо с думите на Собиески към папа Инокентий-"Дойдох,видях,Бог победи"?

Той това го пише на папа Инокентии XI, когато влиза победоносно във Виена.

 

Това е битката за спасението на Европа 1683 год. когато след 2-месечна обсада от страна на 170 000-на Османска армия, Виена е спасена от обединените християнски сили на Свещената Римска империя на германските народи и Полско-Литовската Жечпосполита, предвождани от легендарния дори за времето си военачалник и полски крал – Ян III Собиески.

Обсадата е приключила. Собиески влиза победоносно във Виена и пише до Папа Инокентии XI: “Дойдох, видях, Бог победи”

Османските историци от друга страна обявяват сражението за загуба – “най-големият разгром, откакто съществува държавата”.

Това е повратната точка в историята на Османската империя – никога вече тя няма да застраши Европа и оттук започва бавният ѝ залез.

 

Е, горното го разбрах от интернет, не съм историк, но това е хубавото на играта. Обикновено асоциацията ми е за водката с билки:girl_haha:.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 8 минути , Емика каза:

Той това го пише на папа Инокентии XI, когато влиза победоносно във Виена.

 

Това е битката за спасението на Европа 1683 год. когато след 2-месечна обсада от страна на 170 000-на Османска армия, Виена е спасена от обединените християнски сили на Свещената Римска империя на германските народи и Полско-Литовската Жечпосполита, предвождани от легендарния дори за времето си военачалник и полски крал – Ян III Собиески.

Обсадата е приключила. Собиески влиза победоносно във Виена и пише до Папа Инокентии XI: “Дойдох, видях, Бог победи”

Османските историци от друга страна обявяват сражението за загуба – “най-големият разгром, откакто съществува държавата”.

Това е повратната точка в историята на Османската империя – никога вече тя няма да застраши Европа и оттук започва бавният ѝ залез.

 

Е, горното го разбрах от интернет, не съм историк, но това е хубавото на играта. Обикновено асоциацията ми е за водката с билки:girl_haha:.

Добро поемане на топката, преминаване на почти цялата защита, остава още един защитник и вратарят.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Допълнението към името на църквата: "Santissimo Nome di Maria" - "святото име на Мария" е дадено от папа Инокентий XI, за да отбележи победата над Османската империя в битката при Виена под командването на Ян III Собиески.

Редактирано от Емика
  • Харесвам 4
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 5 минути , Емика каза:

Допълнението към името на църквата: "Santissimo Nome di Maria" - "святото име на Мария" е дадено от папа Инокентий XI, за да отбележи победата над Османската империя в битката при Виена под командването на Ян III Собиески.

Ай сипи си една водка по тоя повод, докато мислиш следващата загадка.

:beach:

  • Харесвам 5
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , ven62 каза:

На мен ми изглежда студено, а пък е и зелено т.е. от Франция нагоре (без Холандия), вкл. и UK

Облаците лъжат за температурата. Виждам хора по тениски и къси панталони и дървета със средиземноморски силует на короните

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Английско ми изглежда.

Място, където има голям прилив и отлив - като от океан. Атлантическия?

... или Белгийско крайбрежие ...

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ах, усещам затруднениеее:preved:

преди 3 часа, chandni каза:

Миниатюрк...?

Не.

преди 2 часа, ven62 каза:

вкл. и UK

Да

преди 2 часа, домосед каза:

Облаците лъжат за температурата. Виждам хора по тениски и къси панталони

Да, да. Защото е в южната част на една държава.

 

преди 2 часа, Таньо каза:

Английско ми изглежда.

Да.

 

Жокерче: намира се на море, в залив.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.