Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 6 минути , giafil каза:

@Емика  не е,обаче едни диктатори обичат театралността

 @Фичо не е, в противоположна посока е

Сложна комбинация жокери. Диктатори в противоположна от Русия посока, предполагаемо - от изходна точка България, при това - сред дътржавите, в които @giafil е била.

 

Мисля да игнорирам посоките и да предпложа - Елена и Николае Чаушеску : соц двореца в Букурещ ?

Връзка към коментар

снимката от театралният интериор е залата Recepcion в Palacio National de la Cultura в Гватемала сити.  Дворецът на културата  е  построен по времето на Хорхе Убико и Кастанеда - военният диктатор. Тъй като зеленото е неговият любим цвят , това е и основният цвят отвън, гватемалци го наричат Гуакамолето 😉  Има турове които са безплатни . Хубава сграда е макар, че той е смесил всички възможни стилове, но никой не е могъл да му противоречи...Интересното е, че е имало светофари по коридорите на сградата защото Хорхето много мразел да му се мотат хора по коридорите. Светело ли червено никой не се движел, жълто само правителствените служители и зелено за всички 

IMG_0758.JPG

IMG_0870.JPG

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
Преди 1 час, giafil каза:

@домосед ако кажа кой е военният диктатор строител и веднага ще се сетиш... 😉

Точно щях да си призная, че вежеството ми за гватемалски диктатори клони към пълно невежство, но се сетихм, че романът "Сеньор президентът" на Мигел Анхел Астуриас е именно за един от тях. Предшественика на тоя с ендекато. Може би най-добрата книга, попаднала ми в казармената библиотека през 1980-те. Води се пионер в жанра "диктаторски роман".

 

https://www.goodreads.com/book/show/25374603

 

Няма го в българската уикпедия

 

https://es.wikipedia.org/wiki/El_señor_Presidente

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

много любим мой писател , това беше причината така неистово да искам да отида в Гватемала сити. Най-красивият паметник на писател който съм виждала е неговият. Да полетиш с крилете на книгите....или книгата дава крила...

магически реализъм преди Маркес. 

Monumento_MA.jpg

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, giafil каза:

Хубава сграда е макар, че той е смесил всички възможни стилове

Е, не е първата, няма и да е последната еклектична сграда :wink:

Ето загадка от мен:

 

786.jpg.ef88117d0259a9a9d94333cca9f01518.jpg
 

Връзка към коментар

Ако трябва да пускам жокери? :wink: 

Паметникът е свързан с Първата световна война, намира се малко под най-високия връх на една планина. 

 

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Вогезите, Grand baloon?

 

На този връх имаше и един гигантски балон, приличащ на топката на Черни връх, но този паметник също мисля че е там в близост до балона.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.