Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 12 минути , Фичо каза:

Айде, да видим колко минути ще изкара :grin:  
 

няма и 10 мин. :smile3:

преди 3 минути , aleksandrina каза:

Сентендре, до Будапеща, на Дунав.

Точно, живописното малко градче, близо до Будапеща.  

Ти си на ход! :smile3:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Въпрос: Коя е сградата и къде се намира?

a1s2d2.jpg.4ed2f983dd5196a88e7a473c2d852c0b.jpg

 


Подсказваща информация: Сградата е свързана с човек, който бил изключително повлиян от древногръцката култура - изучавал е латински и старогръцки. Същият този човек, който от своя страна, също създава огромно влияние в света (по определен начин).
Подсказващи снимки: 

  • това лице е свързано с човека, за който споменах горе.

ACcropped.jpg.18c85a99708f3fc09975866a30f937c2.jpg

  • този град също е свързан със съдбата на човека от подсказващата информация:

cf.jpg.745452249ce088ea652e41eca1098409.jpg

 

П.с. Не съм посещавал въпросното място (от първата снимка). Ако това е в противоречие с правилата, нека някой друг даде следващата загадка. 🙂
Опитвам се да създам малко по-сложна гатанка, въпреки че силно се съмнявам в моите умения и знания (след четейки тук из темата).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Несъмнено, последната снимка е от замъка Сфорцеско в Милано. Най—дълбока следа в световен мащаб от тези, имали допир с рода Сфорца, оставя Леонардо да Винчи. Не се сещам коя е сградата от загадката.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много ти е хубава загадката!

Започвам от снимката на мъжа. Сериен убиец, не се сещам за името - преди повече от 20 години застреля Джани Версаче, пред къщата му, а после се самоуби.

На първата снимка е училището, което е завършил Джани - лицеят Томазо Кампанела в Реджо Калабрия, където е роден.

Той се е интересувал от древногръцката култура, логото на фирмата му е главата на Горгона Медуза.

А замъкът Сфорца е в Милано, където пък, той открива първия си бутик.

Може би, това е връзката.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
  • Браво 9
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , AlexandraKo каза:

Много ти е хубава загадката!

Започвам от снимката на мъжа. Сериен убиец, не се сещам за името - преди повече от 20 години застреля Джани Версаче, пред къщата му, а после се самоуби.

На първата снимка е училището, което е завършил Джани

Абсолютно точен отговор.

Това е училището Liceo Classico Tommaso Campanella, намиращо се в родния град на Джани Версаче - Reggio Calabria. Моден дизайнер, чиято емблема е свързана с древногръцката култура. 
Мъжът от снимката е Андрю Кънанан, който убива Джани Версачи пред къщата му в Маями. Джани решил да се разходи и да си вземе сутришното кафе и вестник вместо неговия прислужник/иконом (или там както се казва). Нарочно не дадох снимка на вратите на имението Casa Casuarina, за да не бъде прекалено лесно.
Втората снимка е от Милано - мястото, където Версачи отваря първия си бутик през 1978 година - място на модата. Избрах я на случаен принцип (да не бъде все пак Дуомо-то).

Ето тук може прочете историята около убийството на Версаче. Същото така има и мини сериал разказвайки историята му: American Crime Story, season 2 в продължение на 9 епизода.  Главният актьор Darren Criss, играеш ролята на сериен убиец, я изпълнява доста добре според мен. 


@AlexandraKo, твой ред е. 🙂

Редактирано от Граф Вронски
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@домосед, е това имах предвид за отговорите на @AlexandraKo преди няколко страници- че са енциклопедични и веднага. :) Не че само тя не търси в Google. Може би не се бях изразила правилно. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, plamenk каза:

AlexandraKo май е време да си смениш ника с "енциклопедията" 😉

Благодаря, не става, щот откъм планински пътечки и баири съм съвсем боса:))))

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , AlexandraKo каза:

Благодаря, не става, щот откъм планински пътечки и баири съм съвсем боса:))))

Не се прави на скромна,отговаряла си и на такива въпроси помним ние.😃

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, aleksandrina каза:

@домосед, е това имах предвид за отговорите на @AlexandraKo преди няколко страници- че са енциклопедични и веднага. 🙂 Не че само тя не търси в Google. Може би не се бях изразила правилно. 🙂

Благодаря ти! Всеки може да си изработи “услужлива памет”. Аз го правя непрекъснато и със себе си, и с децата. Научила съм се, да забелязвам и да свързвам неща, които другите или не забелязват, или, не смятат за важни. Ето, сега - серийният убиец го познах от раз. Донатела беше заръчала и сериал за цялата история.  Джани Версаче ми е особено любима фигура, заради много неща и най- вече, заради разчупването на нормите и условностите. Другите неща, веднага се подредиха в пъзелчето - лицея съм го видяла лично, Сфорца - също. Елементарно:)))))

Така ги уча и внуците - като има въпрос, на който смятат, че не знаят верния отговор, казват първото, което изниква. В голям процент от случаите, това е верният отговор.

Или, показвам снимка, гледат я известно време, после я скривам. И ми разказват - колко хора има на снимката, с какво са облечени -  оттам - изводи - за сезона, за мястото, за възрастта и пр. Кой е усмихнат, кой - намусен.

Или пък, подреждам десетина предмета на масата, след малко махам половината, да кажат, какво липсва.

Нямате представа, колко неща се забелязват, без да сме усетили.

Някой друг да пусне снимка, моля!

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , traveler каза:

Не се прави на скромна,отговаряла си и на такива въпроси помним ние.😃

Ааа, само, скромна - нЙеееее!

Имам един любим цитат:

” Скромност предлага този, който не може да предложи нищо друго.”

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към коментар

3 дни няма отговор или жокер в темата, следователно всеки може да пусне следващата загадка. 

 

Съобщението е автоматично. 

Връзка към коментар

Тоя път няма да познавате място, а обичай

 

а/ кой български обичай може да бъде демонстриран в чужбина (примерно в Нигерия) с показаните подръчни средства

б/ как

в/ кое липсва на снимките

 

1543724684_IMG_20181231_2211012.jpg.098c58fea0e970e62a1d597a22fa5a38.jpg1053247866_IMG_20181231_2217372.jpg.8fac91f545a78c6cdb7e26b84b9e6d2d.jpg154823736_IMG_20181231_2218222.jpg.dfc9cec12edc6b46c510c492f64cd64a.jpg

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Домосед, ЧНГ!

Курабийките, вероятно са ти баницата с късметите, завърташ кутийката и на когото, каквото се случи.

Имаш на първата картинка материал за суровачка, ама, сигурно си нямаш дрянова пръчка, за да си измайсториш.:))))))))

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Ядките са баницата, а бисквитите са късметите. Заравя се по една различна във всеки сектор с ядки и като се намери, се тълкува по каталога. Обаче кое липсва на снимките?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 42 минути , AlexandraKo каза:

първата за 2018 година!

А ти, @AlexandraKo имаш честта да си първата, която да върне времето назад с точно една година! 🙂

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.