Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Преди 1 час, ven62 каза:

Тъкмо се канех да пусна и тези снимки …

Тия двамата, дето ги има по бански на всички кадри , усетиха ли, че ги следиш? 

  • Смея се 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , домосед каза:

Тия двамата, дето ги има по бански на всички кадри , усетиха ли, че ги следиш? 

Те всъщност са тия двете и бяха толкова влюбени, че нищо друго не ги интересуваше... и не съм ги следил, а те непрекъснато ми се навираха в обектива, … особено едната.

:biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 47 минути , Фичо каза:

Цък   :wink:

 

На Coral Beach в Eilat се намира най-северния коралов риф на планетата.

Зоната е оградена и достъпа се заплаща - 70 шекела на човек за ден. Има столове, шезлонги и чадъри. На място могат да се наемат шнорхел, плавници, очила или цялостно оборудване за гмуркане. Предлагат се безалкохолни напитки, кафе, сандвичи. В морето се влиза по два метални моста, които ограждат пространството на коралите. Има шамандури и въжета, които маркират два кръга - малък и голям,  в които може да се плува или придвижването да става с придържане по въжетата. Дълбочината  в отдалечената от брега зона до коралите е 3 ... 4 метра. Изключително разнообразие от риби. Във февруари сякаш неопрена е задължителен за по-дълго стоене във водата, за по-кратко е приемливо топло - около 20 градуса. Чудесно място за един почивен ден.

 

 

IMG_20200216_103006.jpg

IMG_20200216_104244.jpg

IMG_20200216_104303.jpg

IMG_20200216_104633.jpg

IMG_20200216_112000.jpg

IMG_20200216_112006.jpg

IMG_20200216_112242.jpg

 

@Фичо е на ред.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, Таньо каза:

 

@Фичо е на ред.

Всъщност @AlexandraKo , @Мари Николова и @ven62 изясниха до голяма степен загадката, нека някой от тях, например Мари, да пусне, че не е пускала скоро. :smile3:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , master_of_germs каза:

@Таньо, наскоро откриха един по-северен коралов риф край Монополи в Пулия.🇮🇹 Но е на доста дълбоко и е само за напреднали гмуркачи. 🙂

Да, зная. 🙂

Рифа, за който говориш е от по-различен тип корали и разнообразието на животински свят е друго.

Със сигурност има много любопитни факти, които не знаем, а и Гугъл не знае, след като изкарва  в търсене, че на Cоral beach e най-северния риф.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 44 минути , Фичо каза:

Всъщност @AlexandraKo , @Мари Николова и @ven62 изясниха до голяма степен загадката, нека някой от тях, например Мари, да пусне, че не е пускала скоро. :smile3:

Фичо, благодаря, но аз само познах региона, ти даде най-точният отговор! Нека друг да пусне 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тогава, @Мари Николова и @Фичо да пуснат по половин загадка:)))

Аз познах мястото веднага, още повече, че там  е и подводната обсерватория, която съм показала някъде из темите, някога:))))))Ама повече ми харесва да познавам, не искам да задавам:(

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Мари Николова каза:

Нещо от Северна Испания,земята на Баските?

Държавата е отгатната, но не е при баските. 

преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Валдемоса, снимана от манастира?

Топло, топло, но не е Валдемоса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, bulpa каза:

Чепеларе, снимано от Мечи чал 😜

А голямата църква, която се вижда в центъра на селището сигурно е Санта Екатерина Да Фоска Кампеона Олимпика. 🤣

Връзка към коментар
преди 9 часа, AlexandraKo каза:

Солер, сниман от пътя или от  влака, например:))))

Старинното дървено влакче имам предвид.

Да, това е Сойер или Солер (Sóller исп. ) и заедно с пристанището Сойер (Port de Sóller) е едно от красивите и интересните места в Майорка и е хубаво да го посетите, ако обикаляте най-големия от Балеарските острови.  Градчето Сойер се наимра в живописна малка долина в подножието на планината Сера де Трамонтана, която се изивсява в северозапдната част на о. Майорка.  Това специфично географско разположение и характерният планински релеф са причина за това в миналото обитателите на Сойер  да са имали повече контакти, връзки и търговия с континента, например с италианци и французи, отколкото със съседите си от останалата част на острова. Основен поминък е бил отглеждането и износа на известните с качеството си портокали и след като това дава възможност на сойерчани да се замогнат, те си построяват и железница каято през тунел свързва градчето с главния град Палма. По линията днес се движат туристически ретро-влакчета, които са приятна атракция и по време на пътуването човек може да се насладина на красиви пейзажи. От Сойер до пристанището пък се движи ретро-трамвай.  За влака и трамвая съм споменавал ето тук.

 P1050423_ff.thumb.JPG.ee4b7a1ae2f492f2580f24284a452654.JPG

Характерен елемент, който може да се забележи в силеута на града на снимката от загадката, е фасадата на енорийската църква "Сан Бартомеу" от XIVв.

P1050413_ff.JPG.baf9b3c8ba3b3d04323e953fa0f4e2a4.JPG

Също така, розположението на Сойер го прави подходящ изходен пункт за приятни и интересни разходки по различни маршрути  и екопътеки наоколо и нагоре в планината Сера де Трамонтана. Ето тук един много добре направен и полезен сайт с описание на маршрутите в района, има и чудесна и удобна за ориентация панорамна снимка/карта с маршрутите.  

panoramica_llamada.gif

Специално отбелязвам някои магеланци, за които ми е известно, че имат афинитет към подобни разходки - @Lindt , @Gentleman Basta, @master_of_germs, @mary_shery, @wiliko - имайте го предвид, ако посещавате Майорка (в случай че вече не сте го правили, разбира се). 
Аз лично, според времето с което разполагах, направих нещо подобно на маршрут 13 - Tour of the small villages of the valley  - разходка през Bianaraix до Fornalutx и връщане през Binibassi. Това са красиви малки селца с хубави стари къщи, изградени с характерния жълто-червеникав пясъчник.  А Fornalutx е печелил приз за най-красиво село в Майорка и е в списъка на най-красивите села в Испания. 


image.png.6917d97ad01605448b94acbaf1d7656e.png

Снимката за загадката всъщност е правена на слизане от Fornalutx.  Ето още малко снимки от разходката в тази живописна долина с много портокалови, лимонови, маслинови и бадемови дръвчета и красиви гледки към околните планински склонове. 

 

P1050433.thumb.JPG.314332a536dbed417849b2c889f18238.JPG

 

P1050440.thumb.JPG.ebcaae389fdd94ce234320aa95617075.JPG

 

 

P1050444.thumb.jpg.20c690a1e41b405f61daddae042cbf95.jpg

 

P1050443.thumb.JPG.64e6d440dfc97208747c6e90d16bd64c.JPG


P1050449.thumb.JPG.f6d4ff3133d8fae6ffe5acc3e8180b10.JPG

 

P1050452.thumb.JPG.e73375e5bb42e93aa1e8a162b0d515a3.JPG

 

P1050457.thumb.JPG.a2bfb5791fe32a2adada7caa3bfddb66.JPG


P1050448.JPG.707031d0b9ac5d8984516a16ab61af0b.JPG

А хубав завършек на деня е да се седне на някоя тераса с гледка към яхтеното пристанище на Сойер, където в приятна компания с чаша готино питие  да се изпратят последните слънчеви лъчи. 
 

P1050468_ff.JPG.badb3b49566afe8f7d594a860e00b9c4.JPG

@AlexandraKo e наред за нова загадка.

  • Харесвам 13
  • Благодаря 2
  • Браво 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.