Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 21 минути , chandni каза:

...зад ХалитЬИ :sarcastic_blum:

Трудно ми да продължа на този език/диалект, но колежката от Русе я скъсвам от майтап.

Аз го знам паметника, защото е в края на главната им (търговска) улица. И тъй като за принцесата (да взаимствам от @ivooo ) винаги трябва да има по нещичко … тази улица не я пропускам. В последно време влизам и в едни други магазини, които подминавах 20-30 години, защото принцесите станаха две.

:biggrin:

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Извинявайте, че се забавих, но в работно време ме викнаха по работа. Срама нямат тези хора😂

Точно така @ven62. Това е паметникът на Стефан Караджа в Русе🙂

Ще разкажа шеговитата му история с риск да ме сметнете за куха лейка🙂. Една от първите простотии, които научих като дете, беше, че ако гледаш паметника от другия тротоар и по залез, се получава все едно Стефан Караджа държи с ръка нещото между краката си. Майтап от детските ми години, за който се сетих днес, минавайки по обед. Не си мислете, че се подигравам с достойнството на този наш революционер. Всъщност това си е чест за всеки мъж 🙂Днес не можах да постигна точно такава визуализация на паметника, че щтракнах по-набързичко. Досрамя ме някой познат да не ме види какви ги върша 😛

 

99B5CD62-DE57-44B7-B903-B5211312F8B5.jpeg

 

 

E4D3DEF3-F6B5-4372-BC15-6A5FD513A0D4.jpeg

 

 

75565480-6099-4799-88DA-2D2DEE52B665.jpeg

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
38 minutes ago, ven62 said:

Трудно ми да продължа на този език/диалект, но колежката от Русе я скъсвам от майтап.

Аз го знам паметника, защото е в края на главната им (търговска) улица. И тъй като за принцесата (да взаимствам от @ivooo ) винаги трябва да има по нещичко … тази улица не я пропускам. В последно време влизам и в едни други магазини, които подминавах 20-30 години, защото принцесите станаха две.

:biggrin:

 

 

Може да дишаш вече по-спокойно, когато си в Русе. От март насам доста магазини по главната са празни ... фалираха. Даже и за обувки, а бяха много. Хайде аз от години си пазарувам по интернет, но за детето, а и за обувки предпочитам да меря. Нооо имаше и печаливши бизнеси. Емигрантите се бяха завърнали, градът и съответно кръчмите се напълниха🙂

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , ДиянаВ каза:

 

Може да дишаш вече по-спокойно, когато си в Русе. От март насам доста магазини по главната са празни ... фалираха. Даже и за обувки, а бяха много. Хайде аз от години си пазарувам по интернет, но за детето, а и за обувки предпочитам да меря. Нооо имаше и печаливши бизнеси. Емигрантите се бяха завърнали, градът и съответно кръчмите се напълниха🙂

Спокойно, дишане и  Русе.  Нещо не ми се връзват тези думи в едно изречение.:biggrin:

------------

Аз, по принцип, не съм конвенционален тип … и за мен ходенето по магазините е удоволствие, така че с тази новина по-скоро ме разтревожи.

:wink:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , Мари Николова каза:

Има един много хубав парк близо до Синтагма в Атина, сетих се за него, гледайки снимката 🙂

 

Не е Гърция.

Но нещото е топлолюбиво. :wink:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Pandurova каза:

Да видим има ли желаещи да познаят това място.

Признавам, че има уловка и не е това, което е! 😃

В играта трябва да познаеш снимката на предишния, за да пускаш нова.

В момента се търси къде е топлолюбивото нещо на @ven62

  • Смея се 2
Връзка към коментар
9 minutes ago, домосед said:

В играта трябва да познаеш снимката на предишния, за да пускаш нова.

В момента се търси къде е топлолюбивото нещо на @ven62

аха, ок! 😃

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Маслина в Португалия?

Не е Португалия.

 

Макар, че не може да се каже, че мястото е благодатно за топлолюбива флора, то все пак, с много грижа, си  живее все там повече от два века.

Снегове, студове, дъждове, силно слънце, дори наводнения не могат да го сломят.

Защо пък толкоз грижи за едно дърво.

 

И още една подсказка:

Фикус Бенджамин не е това което е.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.