Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 6 часа, ven62 каза:

Бива ли така? Цяла нощ - нищо! Тиха нощ...

Само с това Тирол ли ще си останем.

Дека са ни планинарчетата. Поне държавата да уточним.

Няма до Коледа да ви чакам.

:wink:

:biggrin:

E, той @ven62 сам даде отговора на загадката 🙂 Знаех, че песента в оригинал е на немски, но не бях чувала за съществуването на тази къща.

Ето и моята снимка 

2.jpg

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Представяте ли си – прескачали окопите, пеели си и си разменяли подаръци. Войници!

Който не може да си го представи, да гледа филма!

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Точно така, Александра! Скансен представлява комплекс от музей на открито с типични къщи от цяла Швеция и зоологическа градина. Тук може да се запознаете с бита и културата от различни части на страната.

Снимката ми е от сектора на зайците, където под тези стъклени купули може да ги наблюдавате от близко разстояние.

Между другото, тук във форума бях чела, че Швейцарският музей Баленберг е по-добър, но не мога да се съглася с това мнение. На мен Скансен ми е фаворит.

@AlexandraKo твой ред е.

20190503_141330.jpg

20190503_153046.jpg

20190503_143535.jpg

20190503_164500.jpg

20190503_171156.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

3 дни няма отговор или жокер в темата, следователно всеки може да пусне следващата загадка. 

 

Съобщението е автоматично. 

Връзка към коментар

3 дни няма отговор или жокер в темата, следователно всеки може да пусне следващата загадка. 

 

Съобщението е автоматично. 

Връзка към коментар

В темата София публикувах няколко снимки от военния музей, на една от които се мярка един Trabant.

Чий е трабантът и каква му е връзката с военното дело и геополитиката, не би било кой знае колко трудна загадка.

Трабантът е на Соломон Паси, който в началото на прехода топеше ледовете между България и Запада, като возеше генерални секретари на НАТО на автостоп с него. 

 

2020100619sofiaMM.thumb.jpg.68bb4829ff0f2d4a8e3940dd2dcc69a6.jpg

 

 

Търсят се обаче трима души - световни знаменитости, които отговарят на следните условия:

 

1. И тримата са спали в редакцията на вестник Поглед. (Пише го на стената)

2. Един от тях се е снимал с трабанта. (В трабанта, под предния прозорец, има документ, удостоверяващ срещата)

3. Тримата са с различен национален произход, впоследствие емигрирали на една и съща длъжност в една и съща държава (но не по едно и също време)

4. Нито един от тях не се казва Янко Забунов

 

Кои са тримата поименно?

 

Жокер 1: Условията съдържат уловки!

Жокер 2: Софиянци на възраст да помнят 1980-те са привилегировани в тоя куиз

 

Връзка към коментар

Да не са тримата папи -  Йоан Павел II - поляк, има снимка с трабанта, като го благославя, Бенедикт - германец и Франциск - аржентинец. Три различни националности, на един и същи пост, в една и съща държава.

В  музея съм ходила, преди много време и не си спомням нищо , по отношение на вестник Поглед:(((

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 37 минути , AlexandraKo каза:

не си спомням нищо , по отношение на вестник Поглед:(((

Редакцията на в-к "Поглед" се помещаваще на ул. "11-ти август" №6 , където сега е резиденцията на папския нунций. 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

На прав път сте, но ... Бенедикт XVI идвал ли е в България, а? Един папа остава да се доуточни. Има улица, кръстена на него в София. Коя?  Другите двама са верни. А загубеният жокер със Забунов как се обяснява?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , домосед каза:

На прав път сте, но ... Бенедикт XVI идвал ли е в България, а? Един папа остава да се доуточни. Има улица, кръстена на него в София. Коя?  Другите двама са верни. А загубеният жокер със Забунов как се обяснява?

Анжело Ронкали или папа Йоан XXII. В период от 7-8 години е бил папски нунций (посланик) в София.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 9 часа, домосед каза:

На прав път сте, но ... Бенедикт XVI идвал ли е в България, а? Един папа остава да се доуточни. Има улица, кръстена на него в София. Коя?  Другите двама са верни. А загубеният жокер със Забунов как се обяснява?

А пък папа Бенедикт го бяха поканили, за 100 годишнината на Атлантическия клуб и беше приел поканата , да дойде през 2014 година. Ама, май е абдикирал преди това и не сколасал:))))

преди 9 часа, Еминко каза:

Анжело Ронкали или папа Йоан XXII. В период от 7-8 години е бил папски нунций (посланик) в София.

Ми, връзката с Янко Забунов, ми се види тази:

Царица Йоанна била близка с него, предрекла му, че ще стане папа, а винцето, дето си го пиели  заедно, докато си хортували, било от лозята на двореца Евксиноград, чийто управител бил Янко Забунов:))))😉😉😉

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, домосед каза:

Понеже правилният отговор беше сглобен от няколко магеланци

Пропуснах да илюстрирам отговора на куиза за погледа, трабанта и папите

 

IMG_20201015_142142.jpg.e406438586b452950884ac37f4105b88.jpg

 

IMG_20201023_151553.jpg.78748878936f38d97ea4dafa9ae53cba.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 25.10.2020 г. в 20:12, AlexandraKo каза:

Аз отстъпвам на @Еминко, че май не е пускал загадка скоро.

@Еминко, заповядай моля, ти си на ред!

@Еминко , ако не е видял, че е на ред:)))

Връзка към коментар
На 27.10.2020 г. в 4:44, AlexandraKo каза:

@Еминко , ако не е видял, че е на ред:)))

Някой друг да пуска снимки. Аз имам снимки само от библиотеки и читални. Скучна работа!! Ти пусни сними от Азорите:-)))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Еминко каза:

Някой друг да пуска снимки. Аз имам снимки само от библиотеки и читални. Скучна работа!! Ти пусни сними от Азорите:-)))

Ми давай де, да се видим, колко сме грамотни:)))))

Връзка към коментар
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

Ми давай де, да се видим, колко сме грамотни:)))))

Нямам съмнение за 90% от участниците в играта, хеле пък за теП и ДомососеТ. Грамотни, знаете точно къде да поставите препинателен знак.

Преди 9-10 години, по времето на първото правителство на Б. Борисов ( да се свети Името МУ), когато все още можеше да се пътува, но роумингА беше все още скъп, посетих едно малко градче в северна Италия. На езерото Гарда. С цел отидох там, подтикнат от пътепис на един руснак( аз мога да чета на руски, и горе-долу разбирам какво пише). Та посетих един мемориал в който има вила( къща за живеене), кинотеатър, амфитеатър, цял кораб, цял боен катер, цял аероплан, 2 супер автомобила( подарък от махарджа еди-кой си), както и гроба на притежателя на това цяло имение, мемориал и наследствен имот. 

Имам снимки от там , но не знам къде са , а и не ми се занимава с ровене, качване.

Искам някой да ми каже името на човека живял в този мемориал, вила, имот и т.н.

Като жокер давам

1.Италианец

2.Поет!!

3.Пилот

4.Капитан на кораб

5.Герой от Първата Световна война

6.Освободителят на Фиуме( Риека)

7.Един от съоснователите на фашисткото движение в Италия

8. Женен 3 пъти, накрая заживява в конкубинат с прислужницата си.

9. Има преведена  на български език книжка със стихотворения. И внимание самата Велислава Дърева има пръст в издаване на стихосбирката:-)))

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , AlexandraKo каза:

Габриеле Д’Анунцио?

И според мен + Il Vittoriale degli Italiani в Гардоне Ривиера.

Ама съм била там преди 8-9г. и снимките ми са на дискове, но не са ми на лесно сега да пусна някоя 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , AlexandraKo каза:

Габриеле Д’Анунцио?

Конгручулейшън:)))

Крайно интересна личност е този Габриеле Д'Анунцио. Италианският  еквивалент на Салвадор Дали( но не тъй популярен)

Единствен той е получил голяма държавна пенсия и имението в края на 20те години на 20 век, за да стои далеч от Рим. Единственият който е могъл да оспори властта на Дучето във фашисткият съвет на партията(нещо като Политбюро). Много интерсни факти имаше около него, запомних, че в края на войната 1918г, е летял със самолета си до Виена , като е изхвърлял изпражненията си от нощното си гърне, за да деморализира и без това деморализираните австрийци.

Написва официална конституция  на Свободната фашистка държава Фиуме( днешна Риека) в стихове, като задължава гражданите да научат стихотворението(Конституцията):-)))).

Сега е ред на АлександраКо за загадка

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.