Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 18 минути , bulpa каза:

@Tonyco не знам как видя море, по моите спомени не се вижда от там морето. Не е Тасос. Но е на остров, доста по-голям от Тасос.

Така ми се стори фона отзад, а може и да ми се иска море затова. 😅

  • Смея се 1
Връзка към коментар

@zon позна, ти си на ход!

 

Да, това е църквата Вси Светии към манастира Ставровуни, Кипър. Основан е от св. царица Елена през 326 г., с частица от Кръста Господен.

В манастирът не се допускат жени.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 44 минути , stotan каза:

Може би акцентът е върху "непокътнат", а може просто да е местна реклама. 😜

И аз сложих акцента върху непокътнат.

То човек като се зарови по-дълбоко из фактологията и на австрийския параклис со появяват едни въпроси, но както и да е 😉

 

Връзка към коментар
преди 23 минути , iaia_mama каза:

Определено интересно местенце в стил арт деко  🙂  Особено като се има предвид, че е бивш закрит плувен басейн  😉

Дето са си плували, плебеите, от текстилната фабрика до него:)))))))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, iaia_mama каза:

Определено интересно местенце в стил арт деко  🙂  Особено като се има предвид, че е бивш закрит плувен басейн  😉

oui ;)) 

 

Site officiel du musée La Piscine de Roubaix (roubaix-lapiscine.com)

 

Плуването забранено!

 

снимки от басейна https://photos.app.goo.gl/oaVZQAVBKwDSRTAm2 

 

и от Roubaix  https://goo.gl/photos/bPGMTd9FHZaJs7st5 който е доста индустриален. 

 

Почитателите на колоездането разбира се са наясно с едно от големите класически еднодневни състезания Paris - Roubaix. 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , zon каза:

oui ;)) 

 

Site officiel du musée La Piscine de Roubaix (roubaix-lapiscine.com)

 

Плуването забранено!

 

снимки от басейна https://photos.app.goo.gl/oaVZQAVBKwDSRTAm2 

 

и от Roubaix  https://goo.gl/photos/bPGMTd9FHZaJs7st5 който е доста индустриален. 

 

Почитателите на колоездането разбира се са наясно с едно от големите класически еднодневни състезания Paris - Roubaix. 

 

 

@zon, а как се казваше оная вила в Рубе - на най- богания индустриалец там, че ме мързи да търся, пък не се сещам.Дето и тя има един басейн, в който се оглежда.

Връзка към коментар
преди 8 минути , AlexandraKo каза:

@zon, а как се казваше оная вила в Рубе - на най- богания индустриалец там, че ме мързи да търся, пък не се сещам.Дето и тя има един басейн, в който се оглежда.

Не съм я посещавала :))  

Сега видях на уебсайта на музеят, че са завършили разширението с нови зали и ще се ходи пак, когато отворят музеите във Франция и разбира се ни пускат от Белгия във Франция.

Ще им разгледам и туристическият сайт на Робе какво още може да се види там в по хубаво време. 

Днес така вали, че е само за цели бански и без басейн или пък за музей 🙃

 

П.П. сега погледнах в Мишелен гида си за Пикардия

Villa Cavrois (villa-cavrois.fr)  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И така, след Музеят на изкуството и индустрията, отиваме сред прекрасната природа, няколкостотин километра на югоизток от Рубе.

Пътят се изкачва леко и приятно сред омайни планински морави, а гледките предизвикват еуфория. Та, кой е този връх, увенчан с наблюдателна площадка във форма на корона и защо точно е корона?

 

550774613_RoyalCrown.jpg.ef15ab9f7ff8d4aff09a2d289ceef2f4.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мeнлихен

 

Не знам, защо е корона. За това трябва да поровя 🙂 В смисъл, знам, че маршрутът дотам се нарича "кралска разходка", но не знам дали това почива на някакви исторически събития, свързани с някой монарх, или е просто за драматизъм.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, zon каза:

Не съм я посещавала :))  

Сега видях на уебсайта на музеят, че са завършили разширението с нови зали и ще се ходи пак, когато отворят музеите във Франция и разбира се ни пускат от Белгия във Франция.

Ще им разгледам и туристическият сайт на Робе какво още може да се види там в по хубаво време. 

Днес така вали, че е само за цели бански и без басейн или пък за музей 🙃

 

П.П. сега погледнах в Мишелен гида си за Пикардия

Villa Cavrois (villa-cavrois.fr)  

А, точно Кавроа беше:)))И ние, една година, скокнахме до Лил и Робе, когато бяхме свободни:(((((

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, master_of_germs каза:

Мeнлихен

Още като качих снимката предположих, че master_of_germs като известен ни планинар и неотдавнашен покорител и на Алпите, ще отговори пръв 🙂

Точно така, върхът е Männlichen (2343м) в Швейцарските Алпи. Той е малко „дребосък“ на фона на емблематичното трио Eiger, Mönch и Jungfrau, които покрити със сняг, достолепно се издигат насреща му.

Алеята, по която се изкачвате до него, тръгва от лифта Wengen–Männlichen (гондола с „балконче“) наляво и се нарича "Royal Walk". А краят на тази "Кралска разходка" е на върха, с наблюдателна площадка във форма на кралска корона.

Кралската разходка“ е сравнително нова атракция, от 2015г. Не че преди това не е имало пътека до върха, но сега само последната най-стръмна част е крива и хлъзгава пътека с обезопасително въже край нея.

Изкачването е лесно и изключително приятно, около 20-30 до 40 мин. спокоен ход в посока, но ако се захласваш и снимаш гледките, може и час да отиде. Защото се върви сред фантастични ярко зелени алпийски ливади, разточително покрити с всевъзможни планински цветя и без нито едно дърво и нито един храст. Само на едно или две места има по една пейка за сядане. Но това е при хубаво време. А хубаво време означава слънце и облаци, които да го закриват от време на време. Иначе, ако е само слънце, и особено, ако не си с шапка и дълги ръкави и крачоли, за единия час изкачване и слизане ще си те изпържи без да му мигне очото. А... хм, вариант, например силен вятър – направо, без такъмите, ставаш делтаплан или парашутист... без шанс за оцеляване из тия урви. Чукам на дървена (ми) глава.

Гледките към върха и от него са спиращи дъха и незабравими: върхове, езера, селца, планински влакчета пъплят по склоновете, планински реки, водопади се сипят над долината Лаутербрунен. Няма насита да гледаш.

Е, царските особи, по презумпция, получават най-доброто, както знаем – значи, не може да се мъчат с трудно изкачване, но пък трябва да видят най-доброто. Та, заради леснината и красотата, пътеката към Менлихен се нарича “Royal Walk“.

Хайде, master_of_germs ти си на ред, заповядай 🙂

п.п. Няколко снимки, не са обработвани.

 

M_IMG_20180710_104932.jpg.577deefc8aaf424f7aa2c130d51b99b4.jpg

 

M_IMG_20180710_115310.jpg.a2d12e6deb5b0e109c141edf6345f26c.jpg

 

M_IMG_20180710_111530.jpg.2e8ba2f52272238c237e9acbb5e8cc9d.jpg

 

M_P1820847.jpeg.cda3a34a37c7fa2dc6f7392859816124.jpeg

 

M_P1820900.jpeg.94d85838071d3d52bf4112355f1a9033.jpeg

 

L_P1820828.jpeg.aecbfb176b1ac4d514dc90dcd5b8eb68.jpeg

 

L_P1820845.jpeg.00f35fa5cdb77ff18ced9ba9ac7eb03d.jpeg

 

M_P1820817.jpeg.c74533ea98b4a7dd7c49ab4b4e6f428e.jpeg

 

M_P1820865.jpeg.a43f9c1509a9dc9bf530d529c07ab7ca.jpeg

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 40 минути , master_of_germs каза:

FB_IMG_16125215516334226.jpg.f948192d0049f451e7a01849ee71345e.jpg

 

Стандартните питанки... Кой е тоя връх насреща, какъв е, що е, къде се намира, колко е висок ? 🙂

Бромо, Индонезия

Само на базата на малко обща култура, придобита от "допира ми" с теб.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Фил е наред за следваща загадка.

Това е Баток, "заспалият" батко, който дели една "стая" в калдерата Тенгер със своето свтъхактивно братче Бромо, на което му кипи кръвчицата... Ъъъ... водицата... или каквото е там долу в кратера му 😁🌋. А от "прага" на стаята всичките дечурлига вулканчета в калдерата биват наблюдавани от строгия си татко Семеру, на когото доста често му писва от пакостите им 😁🌋

Позяпахме и ние таз семейна вулканска идилия преди година време по развиделяване 😄

Баток спи най-близо до нас, Бромо лудува вляво от него, а на Семеру точно му е "изпушила главата" 😜

FB_IMG_16125288750531383.jpg.231f0281017cfe54f5a01e3de8bbc55c.jpg

  • Харесвам 9
  • Благодаря 3
Връзка към коментар

Ами може ръчно, който се сети 😀

Ако никой не сети, значи няма интерес в момента

@Фил е наред, ако няма какво да пусне който иска

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.