Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Точно щях да си лягам.

Слагам 2 жокера - за утре.

Наско ми се обади, но беше оставил грешен мейл и не можахме да се свържем.

Засега печелиш 1/2 - другата 1/2 е кое село в Йемен?

 

IMG_2216.jpg.6576cfd7a5f1e2279ea1e7608767e8f9.jpg

 

IMG_2206.jpg.c85e9dad32c5f886f7ac9823332fefb7.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, juriwaro каза:

Точно щях да си лягам.

Слагам 2 жокера - за утре.

Наско ми се обади, но беше оставил грешен мейл и не можахме да се свържем.

Засега печелиш 1/2 - другата 1/2 е кое село в Йемен?

 

IMG_2216.jpg.6576cfd7a5f1e2279ea1e7608767e8f9.jpg

 

IMG_2206.jpg.c85e9dad32c5f886f7ac9823332fefb7.jpg

Да помогна на @Венелин. Селцето е Тилла. Не че съм ходила, но съм ти чела пътеписа и много се смях, с това за Атанас, дето се подписал, на едно листЕ от кактус.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Така е - смешно си беше.

Може да сложите по 1/2 снимка с Венелин.

 

До там имаше само едно КПП, а пътят бе идеален и сравнително бързо стигнах до Тилла – в подножието на характерна скала, чийто връх въпреки отвесните си пясъчници бе опасан с крепостна стена. Намерих сина на имама, който отвори портата на крепостта, а той нямаше в себе си ресто за входната такса, така че взех ключовете като гаранция, че ще си получа парите обратно. Разбрахме се да се срещнем пак след 3 часа на същото място и после запраших нагоре. Казах едно здрасти на „Атанас БГ”, подписан върху листо от кактус и за 20 минути се изкачих до равна площадка с няколко кули и порутени зидове. Единствената незапусната сграда бе джамията, а до нея имаше и 3-4 резервоара с плитка, зеленясала вода, събирана от дъждовете. Навремето валяло повече и водните запаси били достатъчни за онези 300-400 войника, които не допуснали турците през нито един период от набезите им на Арабския полуостров. Но повечето подобни крепости по йеменските върхове станали отживелица с появата на бомбардировачите. Във всички посоки се откриха гледки на пожълтели терасирани хълмове, зидани и подсилвани сигурно с десетилетия, които за разлика от индонезийските бяха прашни, сухи, сякаш мъртви. Но дъждовният сезон – казваха местните – пременял терасите в зелено и околностите изглеждали като градина.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 20 минути , Венелин каза:

Ето една цяла снимка, кой е този дворец?

262111_521692718552_6908529_n.jpg

Светът е пълен със странни хора.

Това нещо е построено от един французин -Чивал/Чевал - пощальон.

 

И ние си имаме един такъв, дето построй подобие на дворец/замък край морето.

Сега проверих в google - нашия се казва Георги Тумпалов

 

Далеч от това съвършенство е и този ентусиаст:2.jpg.1fefb304f23c20cb319237572983d44d.jpg

 

От бутилки му е къщата.

гр. Ганджа, Азербайджан

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, ven62 каза:

Светът е пълен със странни хора.

Това нещо е построено от един французин -Чивал/Чевал - пощальон.

 

 

 

 

Точно така, "Идеалният дворец" на лудия пощальон. Ти си на ход.

Връзка към коментар
преди 7 минути , AlexandraKo каза:

Абе, туй на Сицилианско ми мяза:))))С тия чукари и цвят на скалите...

Срам и позор!:grin: Да е Сицилианско и ти да не го заковеш с точност до +- 5 метра.

 

Ето една снимка от по-отблизо.

Мъжествено навлизам в дълбоките ледени води:

 

P1120227.JPG.0cfa6f89ef0c925bdd4535b4113294a0.JPG

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , ven62 каза:

Срам и позор!:grin: Да е Сицилианско и ти да не го заковеш с точност до +- 5 метра.

 

Ето една снимка от по-отблизо.

Мъжествено навлизам в дълбоките ледени води:

 

P1120227.JPG.0cfa6f89ef0c925bdd4535b4113294a0.JPG

 

...и после пиеш едно Nero ...

Оставям, някой друг да познае:)))

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , AlexandraKo каза:

 

...и после пиеш едно Nero ...

Оставям, някой друг да познае:)))

Не

 

Нарочно го пиша с български букви т.е. както се чува, защото отговора може и да е "Да" и да е "Не"

  • Смея се 1
Връзка към коментар

@master_of_germs, виждам, че четеш. Бил си в района (със сигурност на 100-на км.), даже и с @Mistress of Germs

Няма ли да ме похвалиш за сериозната, но преодоляна денивелация (нали така се казва). 

Час надолу и после час и нещо нагоре - хем нагоре, хем в най-голямия пек беше.

Но пък долу си беше голям кеф.

Тук се готвя за неравна битка с едно от многото водопадчета:

 

P1120281.JPG.2438c6130bf8c832ad9a137768091cb5.JPG

 

P1120284.JPG.d7effb98bf801379a9e16826bbd2d0bc.JPG

 

Тези снимки едва ли бяха някакъв жокер.

Да се надявам, че следващите две носят някаква принадена стойност:

P1120290.JPG.90725ad4a6acc4118bf9cdf05abb49de.JPG

 

P1120245.JPG.f305d617c58adcc00071f3a6a8812d90.JPG

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Не знам @AlexandraKo как реши, че е точно Сицилия. Сещам се за поне дузина други страни, където тоя пейзаж повече би паснал.

Ако Не е Да, то ограничаваме държавите до две и то тогава почти за никъде не мога да дам мнение. Бил съм в двете страни по два пъти, но с изключително кратки престои и то само на три острова, които са с възможно най-силно външно влияние. То само външното влияние (и донякъде надморската височина) ги спасява да не са съвсем на последните две места в списъка ми с дестинации. 😁

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , master_of_germs каза:

Не знам @AlexandraKo как реши, че е точно Сицилия. Сещам се за поне дузина други страни, където тоя пейзаж повече би паснал.

Ако Не е Да, то ограничаваме държавите до две и то тогава почти за никъде не мога да дам мнение. Бил съм в двете страни по два пъти, но с изключително кратки престои и то само на три острова, които са с възможно най-силно външно влияние. То само външното влияние (и донякъде надморската височина) ги спасява да не са съвсем на последните две места в списъка ми с любими дестинации. 😁

Ти май нещо се съмняваш в преценката на @AlexandraKo

Да не забравяме, че този остров и е в кръвта, не, даже в порите на кожата й. 

Но, може пък и да си прав, и то точно защото е много "нейн" и е субективна.

А и с това "nero" тя не се ли отрече от първоначалното си предположение?

Знам ли?!

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

1.jpg.137ebd07b19c545fca76ff82b537a15c.jpg

 

Като се качихме горе от една бутилка 1.5 л. само това оставих на жена ми... та ми стана неудобно и изтичах за още една бутилка.

Снимката е изрязана, защото в останалата й част е това, което похапнахме с водата, а то ще е мнoго, много силен жокер.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , ven62 каза:

Ти май нещо се съмняваш в преценката на @AlexandraKo

Да не забравяме, че този остров и е в кръвта, не, даже в порите на кожата й. 

Но, може пък и да си прав, и то точно защото е много "нейн" и е субективна.

Знам ли?!

Добре, ако е Сицилия, там също има места, където ползват Не за Да.

Прочел съм "пишеш" , а не "пиеш" nero. Ама все тая, то е потвърждение, а не отрицание.

И добре че Сицилия не е отделна държава, та като част от Италия ми е на върха в списъка с държави. Иначе и за нея важи същото, което написах по-горе. Бил съм много за кратко, резервирано в последната минута заради пропаднало пътуване в Русия и без нищичко да съм проучвал преди или след това за острова. И никак не съм останал очарован.

Разни хора, хора разни 🙂

Сицилия ми се вмъкна едвам-едвам между Македония, която пък е в моите пори, и Високите Татри; просто лош жребий й се падна. Но аз винаги съм склонен да давам втори шанс. 🙂

Връзка към коментар
преди 22 минути , master_of_germs каза:

Добре, ако е Сицилия, там също има места, където ползват Не за Да.

Прочел съм "пишеш" , а не "пиеш" nero. Ама все тая, то е потвърждение, а не отрицание.

И добре че Сицилия не е отделна държава, та като част от Италия ми е на върха в списъка с държави. Иначе и за нея важи същото, което написах по-горе. Бил съм много за кратко, резервирано в последната минута заради пропаднало пътуване в Русия и без нищичко да съм проучвал преди или след това за острова. И никак не съм останал очарован.

Разни хора, хора разни 🙂

Ей-й, две мнения изписа, а така и не ме похвали... въпреки просенето ми. Наистина си много строг - горките ти студенти...

 

А, само да ти кажа - не беше лесно, особено нагоре. Надолу как да е, най-трудното беше да не се сурнеме по "глутеус".:wink:

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , ven62 каза:

Ей-й, две мнения изписа, а така и не ме похвали... въпреки просенето ми. Наистина си много строг - горките ти студенти...

 

А, само да ти кажа - не беше лесно, особено нагоре. Надолу как да е, най-трудното беше да не се сурнеме по "глутеус".:wink:

Ма сурването по глутеус понякога е за предпочитане. Тренирали сме го там. Ама трябва да е сурване, а не тупване, че после наболява. Добре сте се справили 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , ven62 каза:

Снимката е изрязана, защото в останалата й част е това, което похапнахме с водата

А, имаме си агенти, които ни пратиха цялата снимка :biggrin:

1480250228_1.jpg.fef52da7415ab1688894c48961d0fc68.jpg

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Ти май нещо се съмняваш в преценката на @AlexandraKo

Да не забравяме, че този остров и е в кръвта, не, даже в порите на кожата й. 

Но, може пък и да си прав, и то точно защото е много "нейн" и е субективна.

А и с това "nero" тя не се ли отрече от първоначалното си предположение?

Знам ли?!

Eeeee, на теб ли да обясняваааам!

Неро-то е Неро ди Авола, ама, ако го бях написала цялото, веднага щеше да стане ясно, за какво иде реч.

Че езерцата са на 10-12 км от Авола...

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Marisha каза:

Езерата на Авола.

Правилен отговор. 

 

Намират се в резервата Кава Гранде. В списъка на Юнеско. Срещал съм разни "класации", че са в топ 5 на забележителностите в Сицилия. Чак пък в топ 5 не бих ги сложил. То, в тези класации е и Етна. 50 пъти да ходя в Сицилия - до Етна няма да отида:

преди 34 минути , master_of_germs каза:

...

Разни хора, хора разни 🙂

...

Но определено си заслужават. Каньона е много красив, естествените езерца с няколкото водопадчета и места за плаж - също. 

 

Чест и почитания, @AlexandraKo.

Как така - от три скали и зеленина наоколо успя да познаеш Сицилия.

Ще ми е любопитно да коментираш, а и после, наистина ли леко се заблуди и отиде в друга посока с nero-то или знаеш нещо свързано с това, което и @master_of_germs каза, че и в Сицилия се използва Не-то за Да.

 

И последно:

Да не си помислите, че знам латински, или сложни думи като "глутеус". Просто взаимствах от мнение на @master_of_germs в пътеписа на@Mistress of Germs за Етна. (поредния й писателски бисер)

 

 

Всъщност беше предпоследно.

Последно - цялата снимка. Тези каноли еднозначно щяха да предопределят Сицилия:

P1120296.JPG.d08da00bf214ce5baa57a4959b197888.JPG

 

---------

@Marisha, заповядай, ти си наред.

В момента, ven62 каза:

Правилен отговор. 

 

Намират се в резервата Кава Гранде. ..

Е-хе-е-е.

Аз ... докато напиша и те хората са си отговорили. :grin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.