Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 12 минути , neuromancer каза:

Тя АлександраКо явно знае къде е, ама се подхилва отстрани 🙂

До тука всички , написали по нещо, знаят:))))

Аз знам за това:)))

 

image.jpeg.15b704a97158abe58a06496f51956a49.jpeg

Връзка към коментар
преди 3 часа, Фил каза:

И каква стана тя - всички знаят, а никой не казва.  :grin: 
Айде за @wiliko го приемам като въздържание от коректност, защото наистина беше наблизо  когато снимах, ама останалите ... :wink:

Истината е, че не знаех каква е сградата, а нямаше да знам и къде е, ако @wiliko не беше издала, как сте се борили с висок дух, пардон - градус.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Фил каза:

Понеже chandni нещо се разсейва, да размърдаме малко играта в дъждовната събота. :wink: 

Къде е това и каква е сградата отзад? 


DSC09900.JPG.d12a39a77f274d37d2aa0ff9bf4518f2.JPG
 

Мисля, че това е театъра в Дъблин, нещо беше Bord+ Играят се много постановки от Бродуей. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 3.04.2021 г. в 23:52, Bosi Ivanova каза:

Мисля, че това е театъра в Дъблин, нещо беше Bord+ Играят се много постановки от Бродуей. 

Точно така :smile3: , правилно мислиш :yes: - това е Bord Gais Energy Theatre, който се намира в дъблинския район  Docklands. 
Открит е през пролетта на 2010 с представление на "Лебедово езеро" в изпълнение на Руския държавен балет, от което предполагам е снимката в мнението на @AlexandraKo по-горе. 
 

DSC09899.JPG.d38322427771ed3dba911bd4f94881eb.JPG

(човек колкото и да се мъчи да кадрира в градска среда, все ще се намери някой гаден кран да се набута в снимката :biggrin:)


Първоначално наречен Grand Canal Theatre, впоследствие преименуван заради спонсорство на Bord Gais Energy Theatre, този център за сценични изкуства е изграден по проект на известиня архитект Даниел Либескинд - едни от емблематичните представители ( както и Франк Гери ) на течението Декоструктивизъм.  Либескинд също е автор на градоустройственото решение за пространството на мястотото на Световния търговски център в Ню Йорк, след събарянето на кулите-близнаци. 

@Bosi Ivanova , ти си на ход за следваща загадка. :smile3: 
 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, Фил каза:

Точно така :smile3: , правилно мислиш :yes: - това е Bord Gais Energy Theatre, който се намира в дъблинския район  Docklands. 
Открит е през пролетта на 2010 с представление на "Лебедово езеро" в изпълнение на Руския държавен балет, от което предполагам е снимката в мнението на @AlexandraKo по-горе. 
 

DSC09899.JPG.d38322427771ed3dba911bd4f94881eb.JPG

(човек колкото и да се мъчи да кадрира в градска среда, все ще се намери някой гаден кран да се набута в снимката :biggrin:)


Първоначално наречен Grand Canal Theatre, впоследствие преименуван заради спонсорство на Bord Gais Energy Theatre, този център за сценични изкуства е изграден по проект на известиня архитект Даниел Либескинд - едни от емблематичните представители ( както и Франк Гери ) на течението Декоструктивизъм.  Либескинд също е автор на градоустройственото решение за пространството на мястотото на Световния търговски център в Ню Йорк, след събарянето на кулите-близнаци. 

@Bosi Ivanova , ти си на ход за следваща загадка. :smile3: 
 

Дааа, снимката с черния лебед, беше подсказка:))))

Връзка към коментар

Радвам се, че познахте Falmouth Cruise Port.
В един от старите градове на Ямайка, Фалмут с богата история и наследство беше изградено това красиво пристанище.
Фалмут е основан през 1769 г. и е кръстен на едноименния град в Англия.
На практика порта възроди забравеният крайбрежен град Фалмут.

През 2010 г. Royal Caribbean похарчи над 150 милиона долара за да могат там да спират най-големите кораби на компанията.
Местоположението го прави удобно място за започване на брегови екскурзии до близките водопади, пещери и плажове на острова.

Някога централен център на търговията с роби, пристанището Фалмут сега вижда едни от най-големите кораби там, но не с роби.

Мога още да ви разказвам, спирах няколко пъти там, но тук важни бяха снимките.
Благодаря, че се включихте и познахте.
 

IMG-7bdb4e7b39619974363510fdb17cf4fe-V.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Да, някъде в Тайланд 😀.  Все пак, може ли по- точно, ако не името на острова, то поне до кой по- голям остров е близо. Също и с какво е характерно езерото.

 

😜  ven62дън Сяо Пин най- много ми хареса.

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 31 минути , stotan каза:

Да, някъде в Тайланд 😀.  Все пак, може ли по- точно, ако не името на острова, то поне до кой по- голям остров е близо. Също и с какво е характерно езерото.

 

😜  ven62дън Сяо Пин най- много ми хареса.

Не съм съвсем сигурен, но това което съм запомнил е че езерото макар и вътрешно е солено т.е. е свързано с подводни пещери с морето.

Гледката май е емблематична, щом я помня, въпреки че интереса ми е бил предимно към плажовете наоколо.

Не е проблем да намеря точното име в google, но нека някой който е ходил там да каже, а и да разкаже повечко ... и най-вече за плажовете.

Не ми е в топ 5, но знае ли се, ... някой ден.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Островът е Mae Ko от националния морски парк Анг Тонг (Златна купа). Близо е до остров Самуи. Екскурзията е основно до Wua Ta Lap (Спящата крава) , откъдето е емблематичната гледка: 

 

Picture2.jpg

 

Езерото, както отбеляза ven62, е солено вътрешно езеро. Снимки от Мае Ко:

 

031_KoMaeKo5.jpg

 

031_KoMaeKo18.jpg

 

031_KoMaeKo41.jpg

 

031_KoMaeKo58.jpg

 

031_KoMaeKo137.jpg

 

Изкачванео до езерото е много лесно за разлика от това до известния viewpoint на Wua Ta Lap, до който трябваше да стигнем за половин час (и да слезем за половин) по много стръмни каменни стъпала и като правим и снимки. Успяхме благодарение на въжетата отстрани, но пък гледката отгоре си струваше. В бързината сме изпуснали една шапка, която остана на острова за вечни времена. 😀

 

Ред е на ven62.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 6 минути , Мари Николова каза:

Много ми е познат този фрагмент от сграда. Асоциирам го с района около Телефонната палата, Централна поща, там някъде....:)

 

Телефонни палати и ценрални пощи има в много градове. :wink:

 

Бих казал, че този ъглов часовник отброяваше времето на две отделни култури ... и го отброй.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

Очевидно няма желаещи.

За да не спира играта:

 

IMG_20210205_130813.jpg.fb060b7cc190e212690246627eacd060.jpg

 

Забелязъл съм, че @домосед има слабост къд детайли от градска среда. :wink:

Площад Славейков, сградата на Учителската каса, построена мисля през 30-те. По-късно там се помещава кино "Култура".

Двете "култури" са във връзка с двата салона на киното, вторият е добавен с вход от сегашната "Солунска", по-рано "Васил Коларов".

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.