Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

От тази библиотека сме пускали снимки тук - Ванката ( @Иван Попов ) не чете достатъчно, ... добре де, чете от скоро (може би):wink:

Така или иначе опита му не е успешен и предлагам да се яви на поправителен и като изпитващ.

:grin:

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 18.05.2021 г. в 22:56, Zaro каза:

Trinity College, Дъблин.

Да! Точно така! 😊 Браво! 

 

 

На 18.05.2021 г. в 23:02, master_of_germs каза:

Млък, бе, Ванката мене пита! Ти що подсказваш! 😄 

Ама докато изчета дивотиите в Ковид-темите и си напиша постовете, си ме изпреварил 😄 

Що ли ми трябваше да поглеждам пак по ония теми, вместо да си гледам кефа тук 🙂 

Той ти подсказа иначе... 😃 или по-точно те изпревари 😉

И аз съм така като тебе, докато изчета всичко и то чак днес стигнах до тази тема 🙃

 

 

@ven62 Чета темите, но е било от доста време и съм забравил. Нямам спомен този мост да е споменат скоро във форума. Та ще пробвам отново, дано този път никой не му подскаже на @master_of_germs 😉

 

Ето и питането ми 🤩

Къде се намира мостът и как се казва той?

SAM_5837.JPG.2bca0e0a9f4e30ac2dee8dc36b5fd76c.JPG

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Иван Попов каза:

Да! Точно така! 😊 Браво! 

 

 

Той ти подсказа иначе... 😃 или по-точно те изпревари 😉

И аз съм така като тебе, докато изчета всичко и то чак днес стигнах до тази тема 🙃

 

 

@ven62 Чета темите, но е било от доста време и съм забравил. Нямам спомен този мост да е споменат скоро във форума. Та ще пробвам отново, дано този път никой не му подскаже на @master_of_germs 😉

 

Ето и питането ми 🤩

Къде се намира мостът и как се казва той?

SAM_5837.JPG.2bca0e0a9f4e30ac2dee8dc36b5fd76c.JPG

 

Ако подскажа макар, че не вярвам Мастера ( @master_of_germs) да има нужда, ще ми пишеш ли 1. Все пак, в някои държави това е най-високата оценка.

 

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 14 часа, ven62 каза:

Ако подскажа макар, че не вярвам Мастера ( @master_of_germs) да има нужда, ще ми пишеш ли 1. Все пак, в някои държави това е най-високата оценка.

 

Ооо 🙃 да разбира се, дори 1-цата ще я смятам "средно аритметично" при оформянето на крайната оценка 🙂

 

Иначе си прав, че някъде това е максималната оценка. 😉

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, ven62 каза:

Ако подскажа макар, че не вярвам Мастера ( @master_of_germs) да има нужда, ще ми пишеш ли 1. Все пак, в някои държави това е най-високата оценка.

 

Стига де, трай малко, @master_of_germsда отговори:)))

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Ако приемем, че @ven62 отново подсказа, трябва да ограничим зоната на търсене до Австрия и Германия. Аз поне не се сещам за други държави, където единицата да е най-високата оценка. 🙂 

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 23.05.2021 г. в 15:32, master_of_germs каза:

Ако приемем, че @ven62 отново подсказа, трябва да ограничим зоната на търсене до Австрия и Германия. Аз поне не се сещам за други държави, където единицата да е най-високата оценка. 🙂 

Топло топло 🙃 и за единицата и за снимката 😊 

Германия е, но в кой град е мостът 😉 

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , master_of_germs каза:

Ханой. 😉 

Св. Йосиф 

Иха-а-а. Браво.

 

Тъкмо щях да пиша, че това Емануил (Бог с нас) говори за Евангелисти и ... толкова. В смисъл, че аз знам толкова. :biggrin:

 

Иванчо-о-о ( @Иван Попов), Мастера май си е за шестица от всякъде. Или по-добре за единица, че те се пишат доста по-трудно от нашите шестици (поне в Германия):wink:

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, master_of_germs каза:

Ханой. 😉 

Св. Йосиф 

Супер, браво! Ти си на ход 🙂

 

Иначе ето и малко повече информация за катедралата:

 

Цитат

Катедралата е от края на 19-ти век и служи като катедрала на Римокатолическа архиепископия в Ханой. Кръстена е на Йосиф, покровител на Виетнам, а строителството й започва през 1886 г., като архитектурният стил е описан като наподобяващ Нотр Дам дьо Париж. Църквата е една от първите структури, построени от френското колониално правителство, когато е отворена през декември 1886 г. Това е най-старата църква в Ханой.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 27.05.2021 г. в 16:03, ven62 каза:

Иванчо-о-о ( @Иван Попов), Мастера май си е за шестица от всякъде. Или по-добре за единица, че те се пишат доста по-трудно от нашите шестици (поне в Германия):wink:

Ще му я пишем шестицата, той си я заслужи 😊 

Или ти както казваш 😊 нека е единица, ако гледаме оценяването от Германия. 😉 

 

На 27.05.2021 г. в 15:53, master_of_germs каза:

Ханой. 😉 

Св. Йосиф 

Браво! 🙂

Връзка към коментар
преди 1 минута , crazyhorse каза:

Прилича на Гложенския водопад,до "Воденицата"!

Гложенския водопад вчера за пореден път пробвах да го снимам и отново нямаше никаква вода... Е, процеждаха се някакви струйчици, но толкоз. Така че не е той, понеже снимката си е лична и е правена в движение от превозно средство. Водопадът е по-висок, отколкото изглежда на пръв поглед. По-висок е от Райското пръскало, всъщност. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Иван Попов каза:

Не знам ама нещо като за Хърватия ми изглежда, но може и да бъркам.... 😇 

Бъркаш. Височина на водопада над тази на Райското пръскало би трябвало да елиминира от търсенето не само Хърватия, но и доста други от посетените от мене държави (всичките са ми отбелязани надлежно в профила). 🙂 

Водопадът е постоянен и не пресъхва. С което подсказвам, че трябва да търсите извън Балканския полуостров (сещам се за няколко водопада на Балканите, по-високи от Райското, но всичките пресъхват).

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , ven62 каза:

Да събудим интереса:

 

Италия?

 

и по-конкретно:

Chiavenna?

Това е за "шест минус" 🙂 Ако беше написал и името на водопада - Acquafraggia - щеше да е пълна шестица 😉 

Намира се в едно село Боргонуово, Киавена е съвсем малко по-надолу по течението на реката; няма и час пеш до центъра на града 🙂

 

Дай си книжката за заверка, и поеми ролята на изпитващ в следващата снимкова сесия! 😉 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, master_of_germs каза:

Това е за "шест минус" 🙂 Ако беше написал и името на водопада - Acquafraggia - щеше да е пълна шестица 😉 

Намира се в едно село Боргонуово, Киавена е съвсем малко по-надолу по течението на реката; няма и час пеш до центъра на града 🙂

 

Дай си книжката за заверка, и поеми ролята на изпитващ в следващата снимкова сесия! 😉 

Като сме на водопади, ето едно водопадче и от мен:

 

1.jpg.39fde8876ca31bbbc384961f2b80a822.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.