Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 8 минути , Фил каза:

Нека @settler да пусне загадка, пък аз ще използвам повода да пусна още две изпълнения на Хаузер ..., дуети, ама не с Лука Шулич :grin:

Малко му завиждам ... -  за музикалния талант, да не си помислите нещо друго! :biggrin:
 

 



 

Аз ще мога да пусна чак довечера. Ако ти имаш някоя под ръка, ако искаш пусни през това време.

Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Докато @Фил и @settler си фотошопнат общата снимка и сме на на тема Bellagio да питам:

Някой има ли представа как този ресторант е придобил името си?

На мен ми е малко странно. (аз знам, че баба Яга е мадама от приказното културно наследство на славяните)

 

1.JPG.249a037f7aaf1a12a961f5f25c9ede8e.JPG

 

И друг път съм питал, но така и не получих отговор.

Не съм ти видяла питането:(

Ресторанти с това име, има на доста места  по света - Виждала съм в Москва, в Монреал бяхме в такова кафене, в Тел Авив е много хубав ресторант, с руска и полска кухня, този в Беладжио.

В САЩ също има. Вероятно, на някой руснак/поляк, му е дошла идеята за ресторант с това име. Даже, имам смътен спомен, че някъде съм чула/чела, че са по принцип, ресторанти с предимно, полска кухня. Нещо, като "кухнята, по рецептите  на баба". Може би, ако се порови човек, ще стигне до първообраза и основателя:)))

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , AlexandraKo каза:

660 тона!

Да, за да може възможно най-много в този толкова земетръсен район да се минимизират вибрационните трептения на Тайпе 101. Има видеа как се справя при земетресения и тайфуни.

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 52 минути , settler каза:

Красива си е, ето линк към повече инфо за нея: 

Правилно  🙂
Щом си дал линк с инфо, няма да пиша нищо повече. Мога да пусна още няколко снимки с детайли от сградата, ама айде, няма да спамя.

Ти си пак наред  🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ето и един друг изглед на кметството, от кулата Karnan.

1.JPG.9604b67ea5b36af7cb4f550e8d98b276.JPG

 

@iaia_mama ше разкаже за градчето, но на мен ще ми е интересно и @Фил да доразкаже за airbnb квартирата-лодка и хазайката-шведка (нещо такова съм запомнил) :wink:

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, iaia_mama каза:

Правилно  🙂
Щом си дал линк с инфо, няма да пиша нищо повече. Мога да пусна още няколко снимки с детайли от сградата, ама айде, няма да спамя.

Ти си пак наред  🙂

 

Кой е този плаж и къде се намира 🏖️

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Давам следните жокери:

 

- в радиус от 20 километра се намира град, чието население наброява повече от половин милион души 

- скалите, които се виждат, са "фосилни"

- зоната е една от малкото защитени в страната

Връзка към коментар

Такива фосилни скали, има на остров Тасмания. Но ти не си ходил  там, така че, не е това.

Не знам, дали знаеш, но тук слагаме снимки, от места, на които сме били и после, разказваме, за тях.

Тогава казвам, Уелс, Южен уелс, UK.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , AlexandraKo каза:

Такива фосилни скали, има на остров Тасмания. Но ти не си ходил  там, така че, не е това.

Не знам, дали знаеш, но тук слагаме снимки, от места, на които сме били и после, разказваме, за тях.

Тогава казвам, Уелс, Южен уелс, UK.

 

 

Не е Уелс. 

 

Да, видеото съм го правил аз и държавата е отбелязана в списъка на посетените от мен. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, master_of_germs каза:

Не съм ходил, но подготвях домашно за Португалия по великден (пътуването пропадна заради отменени полети).

И ми прилича много да е Коща да Капарика.

Супер, точно, браво! 

 

Ако някой реши да се отбие, освен гларусите, ще забележи и много хора, които си правят "кални бани" на места в тази част. Тъй като океанът се пада от запад, залезите също са доста красиви според мен. В същото време е наистина много близо до Лисабон. Отделно тази част е доста популярна и след сърфисти.

 

Прикачвам снимки от архива.

 

А ето и повeче информация както и локацията на мястото:

 

https://euroveloportugal.com/en/poi/costa-da-caparica-fossil-cliff

https://en.wikipedia.org/wiki/Costa_da_Caparica_Fossil_Cliff_Protected_Landscape#/media/File:"Montanha_Amarela".jpg

 

Твой ред е, @master_of_germs

Screenshot_20210605-151821_Gallery.jpg

Screenshot_20210605-215501_Gallery.jpg

Screenshot_20210605-215445_Gallery.jpg

Screenshot_20210605-215414_Gallery.jpg

Screenshot_20210605-151821_Gallery.jpg

Screenshot_20210605-220437_Gallery.jpg

Screenshot_20210605-220349_Gallery.jpg

Screenshot_20210605-220325_Gallery.jpg

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към коментар

@ven62 няма ли да отчетеш, че познах загадка от плаж? 😉 😮 Че и от църква предишния път... Съсипвам си репутацията в тая игра 😄 

 

И, за да продължа тенденцията, а и да не рече пак @AlexandraKo, че само чукари пущам, ето една църква и от мене:

IMG_20190812_091612.jpg.0d424f9fb4be0d148b34d832dc4d8079.jpg

В кой град се намира тя? 

 

 

Подсказки:

 

379

Medaglione.JPG.bd42550f2361a596fa38e1f0b0055224.JPG

 

869

1075360100_.jpg.ade35c00b4ccbf0ec3e5b6276dbf753a.jpg

 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, master_of_germs каза:

@ven62 няма ли да отчетеш, че познах загадка от плаж? 😉 😮 Че и от църква предишния път... Съсипвам си репутацията в тая игра 😄 

 

И, за да продължа тенденцията, а и да не рече пак @AlexandraKo, че само чукари пущам, ето една църква и от мене:

IMG_20190812_091612.jpg.0d424f9fb4be0d148b34d832dc4d8079.jpg

В кой град се намира тя? 

 

1075360100_.jpg.ade35c00b4ccbf0ec3e5b6276dbf753a.jpg

 

 

Тъкмо си викам, че няма да надничам в темата, че пак ще има я камънак, я горски пътечки, пък то - “Св. Димитър”, в Сремска Митровица:))))

Само за момент, направих асоциация с една наша църква в Харманли, от времето, когато, беше и тя жълта:))))

 

image.jpeg.65935d2de92cde6c66233360c4c1efc2.jpeg

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар

@AlexandraKo познава, както обичайно, и е неин ред да изпитва. 🙂

 

Св. Димитър е най-хубавата църква в Сремска Митровица и е строена в края на 18-ти век, като съчетава барокови и класически елементи. Изцяло е реновирана преди около 15 години.

Сремска Митровица е град, който е строен връз един от най-значимите римски градове на Балканите - Сирмиум.

 

От подсказките нямаше нужда явно. 🙂 

Но през 379 г. Теодосий I е обявен за император именно в Сирмиум. Последният владетел, който обединява за кратко Източната и Западната Римски империи, преди да се разделят окончателно през 395 г.

 

През 869 г. св. Методий е обявен от папата за архиепископ на Моравия и Панония с условно седалище на архиепископията в Сирмиум. Той там изобщо не отива: едно, че по същото време Сирмиум отдавна е в пределите на България, и второ, че много скоро след това Методий го тикват в баварските затвори.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 32 минути , neuromancer каза:

Тази шаренийка ми изглежда колумбийска, ама не ги знам

Топло, топло:))

 

преди 24 минути , slujitel каза:

Кито

Знам си аз, кой ще познае мястото:))))Че тичахме, след нея там:)))

Първата е от едно кьошенце в парка Митат дел Мундо, втората е изглед на Кито, с Мадоната, на  хълма Панесильо.

” Вирхен дел Панесильо “/ не знам длали грамотно го написах, ама на испански хич не мога:(((/

Най- високата, алуминиева скулптура в света. Поне, преди няколко години беше:)))

Мястото на Мадоната е и чудесен мирадор, с прекрасни гледки към Кито.

 

@slujitel, ти наред, моля, със следващата загадка!

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.