Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 9 минути , AlexandraKo каза:

...Запомних я, защото ми се видя много красива и в първия момент, направих асоциация с Италия.

...

Много е хубава загадката.

 

Аз пък с Испания - Plaza Mayor в Мадрид

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

преди 12 минути , AlexandraKo каза:

Това е една държавица, от бившия СССР, със странно име. Столицата и тя, означаваше нещо червено, ако правилно помня. Преди време, ровейки се из руските сайтове, ми попадна статия, имаше някакъв скандал с кмета им, тази същата сграда беше на снимката.Запомних я, защото ми се видя много красива и в първия момент, направих асоциация с Италия.

Но нито се сещам да държавата, нито, какво има в тази сграда - дали е музей, или държавна институция. И реката Волга беше намесена.

Много е хубава загадката.

 


Топло, топло 😀
Губернаторът похарчил баснословни суми, за да превърне центъра на града в копие на (да не издавам кой) белгийски град , защото както разказваха месните хора, малцина могат да си позволят да отидат там, но така поне ще могат да му се наслаждават у дома.
А сградата на снимката е Художествена галерия.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 45 минути , micobg каза:

 


Топло, топло 😀
Губернаторът похарчил баснословни суми, за да превърне центъра на града в копие на (да не издавам кой) белгийски град , защото както разказваха месните хора, малцина могат да си позволят да отидат там, но така поне ще могат да му се наслаждават у дома.
А сградата на снимката е Художествена галерия.

Национална художествена галерия в Йошкар-Ола 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, micobg каза:

 


Топло, топло 😀
Губернаторът похарчил баснословни суми, за да превърне центъра на града в копие на (да не издавам кой) белгийски град , защото както разказваха месните хора, малцина могат да си позволят да отидат там, но така поне ще могат да му се наслаждават у дома.
А сградата на снимката е Художествена галерия.

 

преди 11 минути , Фил каза:

Аз пък - с Plaza Mayor във Валядолид :smile3:


DSC01496-7-8-9.thumb.jpg.1f07795096a16927617330d60c84c5f5.jpg

Този губернатор на колко водки е бил?!

Къде е Белгия, къде Испания.

В момента, micobg каза:

Да, Йошкар-Ола е града. 🙂
 

Само с това няма да се разминеш.

Разказвай подробно.

 

Да не отварям гугъл и да се мъча да сричам с моя руски.

 

Поздравления за загадката. Супер беше.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , ven62 каза:

 

Този губернатор на колко водки е бил?!

Къде е Белгия, къде Испания.

Само с това няма да се разминеш.

Разказвай подробно.

 

Да не отварям гугъл и да се мъча да сричам с моя руски.

 

Поздравления за загадката. Супер беше.

Това е въпросната крайбрежна улица в Йошкар-Ола, която трябва да е копие на Брюж.
По мое мнение, грешни пари са похарчени за това. Поне аз не си падам по имитации на популярни места. И в Брюж съм бил и там е по-хубаво. 😅 Може би единствената полза за местните са туристите, които успяват да привлекат.

Но си струва отбивката до там, ако човек е наблизо. Има също така красиви църкви, разбира се със златни кубета, интересен часовник с фигури, които „изиграваха“ някаква библейска сцена и т.н. Също така беседата в етнографския музей ми беше направила много добро впечатление.
Като цяло, интересен народ са марийците. А най-озадачаващо за мен беше, че езикът им е от една група с унгарския и финландския. 🤔
 

IMG_20190720_132634.jpg

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , micobg каза:

Това е въпросната крайбрежна улица в Йошкар-Ола, която трябва да е копие на Брюж....

 

IMG_20190720_132634.jpg

Тцъ,

Объркал се е нещо този губерноатор. Знаех си аз, че не е сам.:wink:

Това очевидно не е Брюж:

 

DSC03005.JPG.9d3a38cf0ec92e49877b0ad072e856c7.JPG

 

:biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 часа, iaia_mama каза:

Дори под градините, долу в залива кралицата си имала частен плаж с "машина за къпане". Що е то не знам, но за "машината" се писало и разказвало, че е много богато украсена, с веранда и завеси, които да скриват нейно величество докато влиза във водата.

А нямаше ли я тази "машина" изложена там?

 

От Уикипедия (след възстановяване, понеже била ползвана за кокошарник):

3025514_Queen_Victorias_Bathing_Machine._-_panoramio.jpg.e5e2377b0ce735c9b878a3ddde34e416.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, searus каза:

А нямаше ли я тази "машина" изложена там?

 

Да, но мен ме домързя да отида до долу - видях я на снимка горе и реших, че не ми се трепери на вятъра, че и а-ха, а-ха да завали вече беше.

И всъщност по времето, когато кралицата се е къпала в морето, тази "каруца", на мен поне на това ми прилича,  е била на пясъка, дори вероятно частично във водата. Сега е музеен експонат и е извадена и застопорена по-горе на полянката. Може би, когато не е било сезон, са я паркирали даже на същото място  🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , ven62 каза:

Тука ме загуби... по тия чукари.

Не каза ли @AlexandraKo - кул-ту-ра!

Хаха, има доста история на това място. Мисля че със следващата панорамна снимка ще е лесно. 

118.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Виетнам. В района на Нин Бин. Планината Нгоа Лонг. 

Имаш талант да нацелваш снимки от места, за които съм подготвял домашното си за пътувания през изминалата година и плановете са заврени дълбоко да трупат прах поради пандемията 🙂 

  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 11 минути , master_of_germs каза:

Виетнам. В района на Нин Бин. Планината Нгоа Лонг. 

Имаш талант да нацелваш снимки от места, за които съм подготвял домашното си за пътувания през изминалата година и плановете са заврени дълбоко да трупат прах поради пандемията 🙂 

@master_of_germs явно имам таланта да ги познаваш всеки път, браво, отново позна. Пожелавам ти да ти се "наложи" да си извадиш плановете и да ги осъществиш в най-скоро време.

 

За Нин Бин е написано много във форума и само ще добавя едно видео:

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 27 минути , master_of_germs каза:

Виетнам. В района на Нин Бин. Планината Нгоа Лонг.

Иначе това го знаех, но сега го видях в темата. Има много филми направени там. 😊

Браво! 

И аз искам да ходя да го видя 😉 ама кога ли ще ее 🤗 не знам 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Иван Попов каза:

Иначе това го знаех, но сега го видях в темата. Има много филми направени там. 😊

Браво! 

И аз искам да ходя да го видя 😉 ама кога ли ще ее 🤗 не знам 

Ако искаш, пусни ти новата загадка, че съм навън и нямам подръка.

Тая седмица даваме (онлайн) заверки на студентите и е пълна (онлайн) лудница. 

И помисли за през февруари да го видим това заедно 😉 Два пъти ни пропадна общо пътуване с тебе, викам на третия път да счупим каръка 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 10.06.2021 г. в 19:08, master_of_germs каза:

Ако искаш, пусни ти новата загадка, че съм навън и нямам подръка.

Пускаме загадка тогава. 😊

От къде е снимката 

20190524_172907.jpg.f6f28ea79c91edc994283467efedfee7.jpg

 

На 10.06.2021 г. в 19:08, master_of_germs каза:

Тая седмица даваме (онлайн) заверки на студентите и е пълна (онлайн) лудница.

Да, представям си какво е 🙃 А защо сте още онлайн?

 

 

На 10.06.2021 г. в 19:08, master_of_germs каза:

И помисли за през февруари да го видим това заедно 😉 Два пъти ни пропадна общо пътуване с тебе, викам на третия път да счупим каръка 🙂 

Ами дано поне на 3-тия път да ни се получи 😉 Само здраве да е, нека да видим какво ще стане и с пандемията, че в Азия е по-строго за влизане. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , settler каза:

Мавзолеят на Мохамед V в Рабат 🙂

Точно така! Ти си със следващата загадка. 😉

 

Блестящият мавзолей на крал Мохамед V се намира в държавата на мястото, където при завръщането си от изгнание в Мадагаскар събира хиляди мароканци заедно, за да благодари на Бога, че даде независимост на своята страна. Охолният гробницата е ослепително украсена, с фурнир, покриващ стените около гробната гробница. Това е витрина на мароканския традиционен дизайн. Немюсюлманите не могат да влязат в съседната джамия, но могат да видят гробницата на мавзолея отгоре, стига да са облечени с уважение (обхванати рамене и колене).

Местоположение: на разстояние от улица Rue Abdel Moumen.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.