Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 52 минути , AlexandraKo каза:

Дайте, да познаем, тази загадка:) Мъчна ми се види.

 

image.jpeg.8b8af86d184c3fdfd12ef8bc858481e1.jpeg

Я покажи решетката отвън, за да е още по-трудно. Такива отвътре с лопата да ги ринеш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , Zaro каза:

Я покажи решетката отвън, за да е още по-трудно. Такива отвътре с лопата да ги ринеш.

Не е моя, на @bad kidе:)

Може би, да даде жокер…

Аааа, видя ли, като туряте тука. по някой камък или горска пътечка, на нас, какво ни е:))

Няма да се оплакваш, мислИ:))))😉

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, iMari каза:

Точно гледката ме ориентира. 🙂

Ето моята загадка:

IMG_20210509_123230131_HDR.jpg.bb577ff8b9481b4de104f6e3e47993e4.jpg

 

Откъде е снимката и каква е трогателната история, вдъхновила създаването на паметника?

Освен да се познае по настилката и железната ограда, нали? :wink:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 часа, Бръмбар каза:

Това беше култово. Даже на "кимоно" намери гръцки произход

Точно тия дни дискутирахме на маса дали Бургас произлиза от гръцкото Пиргос (кула, крепост) или Пиргос е погърчено Бург (+ас) със същото значение от западноевропейски 🤔

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@iMari, интересна и трогателна история наистина (стана ми интересно и поразрових и  прочетох за статуята, както и за Луиджи и Мокрина), но мисля, че най добре ти да ни разкажеш историята🙂, а пък @Zaro е познал града и парка и може да ни пусне нова загадка 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, тези двама сладури са Луиджи и Макрина. Той италианец, тя украинка, запознават се в трудов лагер за военнопленници по време на WW2.

Разделени от войната се срещат 60 години по-късно в ТВ предаване. Това е момента на тази прегръдка, чакана 60 години. 💘

 

280905497_IMG_20210509_123139104_HDR2.jpg.7754851c7fe7818eb17f4c92c3219ed5.jpg

 

Ето още малко информация:

https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/en/across-time-and-space-a-very-european-love-story/a-16878842

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, iMari каза:

Да, тези двама сладури са Луиджи и Макрина. Той италианец, тя украинка, запознават се в трудов лагер за военнопленници по време на WW2.

Разделени от войната се срещат 60 години по-късно в ТВ предаване. Това е момента на тази прегръдка, чакана 60 години. 💘

 

280905497_IMG_20210509_123139104_HDR2.jpg.7754851c7fe7818eb17f4c92c3219ed5.jpg

 

Ето още малко информация:

https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/en/across-time-and-space-a-very-european-love-story/a-16878842

Прочетох по диагонал статията, но ненамерих информацията, че същата статуя (копие) е направена и в градчето/селцето на италианския дядо. Някакъв "Кастел дел/сан .. " беше, след Амалфийското крайбрежие някъде.

Много вълнуваща история, как човек да не я запомни.

Затова се пошегувах с  @iMari :

"Освен да се познае по настилката и железната ограда, нали?"

:biggrin:

 

Чудесна снимка/загадка , iMari.

Поздравления

 

преди 6 часа, zon каза:

т.е. нов връх 😅

Те все някога ще свършат.:wink:

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , ven62 каза:

 

@iMari 

 

Те все някога ще свършат.:wink:

Ако искаш аз, а?

 

Честно казано, аман от бронзови чичковци и лелки! 😉 Не че не разпознавам и от тях, ама кънтят на кухо, бе, хора! 😉 😄

 

В тоя ред на мисли, мале, как ми беше втръснало от поредната порция сгради от @zon всеки ден в продължение на месeц 😛 😄

 

Нито аз, нито @Zaro обикаляме чак толкоз време по върхове, колкото ти около сгради 🙂 

Всеки луд/магеланец с номера си! 😉

 

 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , master_of_germs каза:

В тоя ред на мисли, мале, как ми беше втръснало от поредната порция сгради от @zon всеки ден в продължение на месeц 😛 😄

 

Еми той мъжът ми по върхове не ходи, поради проблеми с колена и глезен, ако се чекна от планина, значи на съм с него 😉 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 16 часа, zon каза:

т.е. нов връх 😅

Не мога да не откликна на такава гореща молба. Само че не връх, а ... дупка.

 

20210803_122535.jpg.f02d66ea018d826cb0a8118bbcbe7937.jpg

 

Това е Големият казан под Вихрен. 

Въпросът е: колко кратно е ехото на това място, когато не духа?

 

Въпрос за оценка summa cum laude: Какво свързва @master_of_germs и единия от българите, изкачили първи северната стена на Вихрен? (то и мастъра не го знае това сигурно 😂).

 

Загадката е майтап, но верен отговор ще получи заслужени аплодисменти.

 

преди 9 часа, master_of_germs каза:

Нито аз, нито @Zaro обикаляме чак толкоз време по върхове, колкото ти около сгради 🙂 

Представяш ли се колко щеше да е яко да е така...

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 24 минути , Zaro каза:

 

Въпрос за оценка magna cum laude: Какво свързва @master_of_germs и единия от българите, изкачили първи северната стена на Вихрен? (то и мастъра не го знае това сигурно 😂).

 

Загадката е майтап, но верен отговор ще получи заслужени аплодисменти.

 

Ще е интересно да разбера, ако има нещо друго, освен че е бил колега лекар и преподавател в медицински факултет. 🙂

 

Иначе колега е бил и един от немците които по-рано правят първото изкачване на северната стена.

Доста колоритно го е описал цялото пътуване, струва си да се прочете 🙂

https://banskofilmfest.com/80-godishen-yubilej-na-parvoto-izkachvane-p/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 28 минути , master_of_germs каза:

 

Ще е интересно да разбера, ако има нещо друго, освен че е бил колега лекар и преподавател в медицински факултет. 🙂

Любен Телчаров. Професор, основател на първата катедра по патофизиология в България във ВМИ Пловдив. Преподавал е на баща ми. 

 

Дъщеря му е също известен лекар в София.

 

Остана ехото, ехото, ехото .... 😂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.