Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Аз най-напред се сещам за Алания, това е класиката за замък с лифт в Турция. 

Не съм бил, но не мисля, че е толкова лесно. А и по спомени от снимки из темите, изобщо не ми прилича.

Връзка към коментар

Стана ми интересно, няма ли някой да познае? Защо мислите, че е в Турция? По стил малко ми прилича на една определена част на Европа, може и да греша де. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , Травеолани каза:

Стана ми интересно, няма ли някой да познае? Защо мислите, че е в Турция? По стил малко ми прилича на една определена част на Европа, може и да греша де.

Някой вече позна 🙂

Но дали @iaia_mama ще приеме отговора като задоволителен, не знам. Имаше и друг въпрос освен "Къде?"

Връзка към коментар

Mдаа. С дружни усилия stanislavpp  позна втората половина на отговора. Правилно, Анкара е този град. И, всъщност, лифтът беше жокерчето  🙂
Оттук нататък е лесно - чичко Гугъл веднага ще ви "изпее" кой е този замък, ако не сте ходили в Анкара и не сте го видели и изпили, примерно, един чай в него. Но според правилата на играта аз ще кажа две думи.
Това е замъкът Естергом, а цялото му заглавие е Турски културен център Естергом. Открит е през 2005г. и е наречен така, защото е
копие на замъка Естергом в Унгария, a и този унгарски замък е свързан с турската история. Вътре има музей, градини, ресторант, традиционни магазини, заседателна и изложбена зали, кафене, тераса с гледки над града.

П.П. Относно други градски и полуградски лифтове в Турция (да минават над голяма част от града), такива има още в Истанбул над парка Мачка, в Самсун, Орду и както спомена  
master_of_germs  - в Аланя.
 stanislavpp  е наред  🙂

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, master_of_germs каза:

Някой вече позна 🙂

Но дали @iaia_mama ще приеме отговора като задоволителен, не знам. Имаше и друг въпрос освен "Къде?"

Нищо не ми излезе в Гугъл като написах замък в Анкара, затова помислих, че е на друго място 🙂 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Травеолани каза:

Нищо не ми излезе в Гугъл като написах замък в Анкара, затова помислих, че е на друго място 🙂 

В тия случаи аз обичайно търся не в гугъл, а в гугъл мапс, за да мога директно да си отбележа интересните места на картата. Понякога търся едно, пък самият процес на търсене ме кара да открия други неподозирани красоти. Затова я обичам тази игра. 🙂

А замъци много, но @stanislavpp правилно насочи търсенето да е към лифта. 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, traveler каза:

Къде са тези скулптури?

 

DSCF0723.JPG.65f63517cf617ba50f63588ba83d3bcc.JPG

 

DSCF0724.JPG.5a0ddd4018cfab3be10e83e14fff9022.JPG

Точно тези не знам къде са, но имаше склуптури (сигурно десетки) на подобни поставки пред магазините, по някаква търговска улица в Йерусалим. Нещо като на аутлет вилидж ми беше заприличало тогава.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, ven62 каза:

Точно тези не знам къде са, но имаше склуптури (сигурно десетки) на подобни поставки пред магазините, по някаква търговска улица в Йерусалим. Нещо като на аутлет вилидж ми беше заприличало тогава.

Да, това е. Мога само да допълня, че името на улицата е Мамилла, не е аутлет и е непосредствено до Източен Йерусалим (стария) ТУК

@ven62 ти си

DSCF0725.JPG.c519cf88d941a0783a36a47e6c9dd973.JPG

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

 

Благодаря @traveler, но нека някой друг да пусне снимка-загадка.

Днес ми е супер натоварено и няма да имам никакво време.

 

 

 

 

----

Винаги съм свързвал тази тема с един човек, който вече не е между нас и в последните месеци целенасочено я избягвам.

 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 5 минути , ven62 каза:

 

Благодаря @traveler, но нека някой друг да пусне снимка-загадка.

Днес ми е супер натоварено и няма да имам никакво време.

 

 

 

 

----

Винаги съм свързвал тази тема с един човек, който вече не е между нас и в последните месеци целенасочено я избягвам.

 

Много теми във форума свързвам с този човек, и тази тема най-много, но да я движим все пак и в нейна памет.

Така че който има под ръка загадка да пуска.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Хайде пак да се включа. Какво и къде е това?

20220508_123327.jpg.b529c9d616c99c6f5a8b3921603e6e51.jpg

 

П.П. Всички свързваме тази, а и други теми с нея. Нека точно за това да продължим темите, за да се сещаме за нея. 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, ven62 каза:

 

---

Винаги съм свързвал тази тема с един човек, който вече не е между нас и в последните месеци целенасочено я избягвам.

 

Аз пък се сещам всяка вечер за нея, когато гледам "Стани богат". Кааак щеше да знае отговорите на Всички въпроси.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.