Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Точно от там.На път за Кап Фера.Вижда се градчето Вилфранш Сюр Мер. Вилфранш е страхотно място за плаж,наблизо до Ница, стига се с автобус. @master_of_germsти си на ред. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ако следваме старите правила и вече липсващото напомняне: "Три дни няма отговор в темата..."

 

Значи е време за жокер.

Сещам се за няколко, но май всичките по-скоро могат да отведат в търсенето в глух челен коловоз.

 

Може би това ще е от полза.

 

От това място има наскоро добавена снимка в в албум с Магеланското Знаме, като снимката излиза на Атласа на Знамето и координатите на снимката са точни. 🙂 

Връзка към коментар
преди 13 минути , master_of_germs каза:

От това място има наскоро добавена снимка в в албум с Магеланското Знаме, като снимката излиза на Атласа на Знамето и координатите на снимката са точни. 🙂 

Удивителните скални рисунки в Сърмишсай?

След жокера, който даде, гугъл хич не се затрудни 🤣

Та като стана дума за Узбекистан, да взема да грабна едни билети за октомври за там? Препоръчваш ли (без баирите)?

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 37 минути , Pantelej Putnik каза:

Удивителните скални рисунки в Сърмишсай?

След жокера, който даде, гугъл хич не се затрудни 🤣

Та като стана дума за Узбекистан, да взема да грабна едни билети за октомври за там? Препоръчваш ли (без баирите)?

Ами не съм сигурен след Индия доколко би го възприел. Вероятно ще ти се стори стерилен Узбекистан. Аз също очаквах да ми е малко по-ориенталско, но пък нямам и нищо против да ми е Соц. Дано намеря време скоро да понапиша нещо. 

Според мене само заради градовете по пътя на коприната не си струва да се бие път до Узбекистан. В идеалния случай е добре да се съчетае с някой друг околен -стан, но поради липса на отворени такива по наше време, трябваше да разнообразим с нещо в самия Узбекистан. Повечето разнообразяват с Аралско море, изоставените крепости в Хорезм, будизма в Термез, а как ме е яд, че не сгъстихме програмата да ни останат дни и за Тян-Шан... 

Все пак си направихме тази наша си тридневна отбивка от стандартния маршрут и съм много доволен. Иначе Узбекистан щеше да ми е като манджа без подправки.

 

А иначе, отговорът е точен и @Pantelej Putnik е наред да ни измъчи със загадка. Петроглифите в Сармишсой (или Сармишсай). Май различните етноси го изговарят различно, но ударението пада винаги върху първото А (Ясно, отворено САрмишсай, а не Сърмишсай). Би следвало да е обект на световното наследство на ЮНЕСКО, обаче не е... И няма шанс да стане Примерно по същата причина, поради която у нас Магурата не е в списъка на ЮНЕСКО. Твърде дълго неглижиране и безстопанственост от страна на държавата и безнаказани вандалщини...  А от това, че драсканиците са на кирилица, допълнително ми се свива сърцето. Въпреки всичко, скалните рисунки са толкова много, че огромната част от тях все още си стоят непокътнати в ждрелото.

 

Големи преживелици имахме там и срещнахме всякакви чешити. Но не е за тази тема 🙂 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Прилича ми на Гърция. Но понеже тя за мен си е  бяло петно, да речем някъде далеко на юг, на континента. 
Има турска печка, църкви и нещо като средиземноморски бор – това са ми опорните точки.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Argentique каза:

Прилича ми на Гърция. Но понеже тя за мен си е  бяло петно, да речем някъде далеко на юг, на континента. 

Не може всичко да е в Турция 🤣 

Гърция е. Къде се намира?

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 28 минути , Pantelej Putnik каза:

 

Гърция е. Къде се намира?

В южния край на Балканския полуостров...  😄 

Континентална Гърция и на мене ми е бяло петно. Тука сме от един отбор с @Argentique.

 

Първото, което ми изникна като асоциация в главата, като видях снимката беше Мистрас. Най-вероятно не съм прав, защото може да е всякакво друго място, за което не съм и чувал, но нека все пак играта да върви 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

12.JPG.82322cd9f18bf754c776b56f792ee002.JPG

13.JPG.0f1c0bfb3fc8b0b0cb0dee2596eeee11.JPG14.JPG.845a8872a5faec05ab8c6b827158e66a.JPG16.JPG.d5f1fba20c9ed6f8b49604a3ba35ad82.JPG17.JPG.7e19ea31685091a156f48e7071fcaee8.JPG18.JPG.0facea314a2889221b8e8b52a7ba99b6.JPG19.JPG.49f5a5089c78c810235cc9b5a06da40c.JPG

преди 7 часа, neuromancer каза:

Монемвасия или както там се произнася?

Ето това е правилният отговор. Браво, @neuromancer! Пускай снимка. 

Снимки и разказ за Монемвасия може да намерите в моето есе "Защо обичам Гърция". 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Argentique каза:

Прилича ми на Гърция. Но понеже тя за мен си е  бяло петно, да речем някъде далеко на юг, на континента. 
Има турска печка, църкви и нещо като средиземноморски бор – това са ми опорните точки.

На практика @Argentique почти разкри загадката.

"Гърция, На континента, по на юг." От Пелопонес по на юг на континента няма.

Дали е баш на континента - ами щом Несебър е на континента, то и Monemvasia е там.

:clapping:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

На практика @Argentique почти разкри загадката.

"Гърция, На континента, по на юг." От Пелопонес по на юг на континента няма.

Дали е баш на континента - ами щом Несебър е на континента, то и Monemvasia е там.

:clapping:

Аааа, неее. Търсеше се име на град, а аз ни един не знам. 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, Argentique каза:

Аааа, неее. Търсеше се име на град, а аз ни един не знам. 🙂

Само отбелязвах колко близко си била до разкриването на загадката.

@Pantelej Putnik трябваше да вика "то-о-пло, топло",  а не да чака на гюме.:wink:

Но за Гърция е прав.:good:

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Уф, имах някаква интересна идея за загадка, и сега като ми дойде реда не мога да се сетя какво беше...

не съм забравил, че съм наред, днес ще пусна нещо

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Сега ще се изспамя, но в Гърция сезона го открих за себе си тази година на 30 април. 🙂
Много ми е далеко хубавата Гърция, а близката не ме влече.
Междувременно в събота бях при „заместителите“. Няма да давам загадка, че не е мой ред, затова направо си казвам – остров Антигони. 😉
 

DSC_7822.JPG.dbaafb13b32aec4bd17dc77920c63254.JPG

 

С кръчма „Барба Яни“ на пристанището:

 

DSC_7832.JPG.06949455b15d1969fc3a1181d88c724e.JPG

 

По всички заведения из островите звучи гръчко. Както и по тези в „голямото град“ в квартала на фанариотите. 🙂

DSC_8445.JPG.11698633b6a55d4fc6a4ee1de9968ed7.JPG

 

Че и църквите им работят. И „калимера“ казват. 🙂
Пък предния ден бях на Симплегадските скали – някога аргонавтите са минали през тях на път за Колхида. Тя Гърция е голяма. 🙂 


DSC_7644.JPG.02c8e7fbaa96a4c2cb963fca70fd2dab.JPG

 

П. С. Онзи ден забелязах евтина схема за полети София-Бари-остров Кос само в ден петък, но цяла свободна седмица трудно намирам. Има варианти и със Скиатос и Превеза.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Argentique каза:

Много ми е далеко хубавата Гърция, а близката не ме влече.

Такова понятие като "хубавата Гърция", което определя само конкретна част от Гърция за хубава, няма. Гърция е хубава и то в своята цялост. 🙂 Пускайте снимка, че поспамихме темята.

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , Taliana каза:

При толкова много млади хора , мисля че е учебно заведение - например университет, но къде е нямам идея.

В правилната посока разсъждаваш! Университетска сграда е, но каква и кой е университетът?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.