Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Аз тръгнах да търся бара още в началото, но го търсих из градовете в Сицилия. По мое мнение тук @DaBo позна кой е градът, а оттам беше лесно да намерим и бара. Всъщност и @Argentique беше намерила мястото след като стана ясен градът, но като един кавалер отстъпи на мен аз да се изявя. 😄 Моля @DaBo да пусне снимка. Мисля, че тя отдавна не е пускала.

  • Смея се 2
Връзка към коментар

@Kalina Ivanova, барът беше голяма подсказка. Аз на моя волтиански фар му замазах огромния надпис Volta над входа. 🙂 Форумът компресира снимките почти до неузнаваемост, но все пак някои неща се четат. 🙂
Което прави факта, че позна фара още по-ценен. 😉


 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 56 минути , Kalina Ivanova каза:

.

 

 

 

Ах, колко е красива тази точка. Колко много казва тя за всички преживявания на лирическия герой (@Kalina Ivanova). Всички тези мисли, чувства, преживявания, кулинарни апогеи са въплатени в една единствена точка. Гениално! На някои са им необходими редове безкрайни в описания и пак не постигат такава пълнота, всеобхватност и драматизъм в пресъздаването на живата ситуация и всичко заобикалящо я... (спрете ме, че си губя дъха вече) 🤣🤣🤣

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 4 часа, Pantelej Putnik каза:

Ах, колко е красива тази точка. Колко много казва тя за всички преживявания на лирическия герой (@Kalina Ivanova). Всички тези мисли, чувства, преживявания, кулинарни апогеи са въплатени в една единствена точка. Гениално! На някои са им необходими редове безкрайни в описания и пак не постигат такава пълнота, всеобхватност и драматизъм в пресъздаването на живата ситуация и всичко заобикалящо я... (спрете ме, че си губя дъха вече) 🤣🤣🤣

 а голата истина е, че днес цял ден съм мобилна, но гледах и да съм в крак със загадката, та коментара ми се изтипоса 2 пъти.

Но не мога да го изтрия(или поне не знам как). Нека властимащ го стори, та да го няма това гениално-драматично умотворение.:girl_haha:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Argentique каза:

@Kalina Ivanova, барът беше голяма подсказка. Аз на моя волтиански фар му замазах огромния надпис Volta над входа. 🙂 Форумът компресира снимките почти до неузнаваемост, но все пак някои неща се четат. 🙂
Което прави факта, че позна фара още по-ценен. 😉


 

Идеята за тази загадка дойде от твоята реплика за ракурса. Щото блея по разни дребни детайли, винаги имам такива снимки с изкривени гледни точки.

А надписа на бара, ама изобщо не видях, признавам си:sclerosis:

За това е велика тази игра!

И това е най дъъълго оцелялата моя загадка, от две-три с които съм участвала:rofl:

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@Pantelej Putnik, аз май не съм пускала снимка. Мисля, че тогава пропуснах реда си. Сега ще пусна една, но досега рових из албумите за нещо по-интересно, та да видим:

 

Къде е този комин?

 

DSC09894.JPG.e3dbf6d529d4ec709dd9c65c3086b4fb.JPG

 

Подсказка: на топло място е.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , DaBo каза:

Ами дай предположение на мястото на изтритото! 😉

Нямам 😂. Така става като съм на работа и влизам в Магеланци да се разсея и пиша преди да мисля 🙂, а всъщност си мисля за работа. 

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Argentique каза:

Хавана? 

Редактирам се, Fábrica de Arte Cubano. 🙂

Абсолютно си права! Браво! 👏👏👏

Място, което горещо препоръчвам на всеки посещаващ Хавана!

Ти си на ход! 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

В Куба не съм била, но ми е в краткия списък и сама си стискам палци да я видя. DaBo стесни кръга на държавите до предполагаемо Латинска Америка, видях ѝ посетените и си избрах най-предпочитаната от мен. 🙂
После с гугъл е лесно, като напишеш „Куба“ и „комин“ на испански. 
Между другото, преди осем месеца съвсем на майтап започнах да уча испански през приложение (Duolingo) и от абсолютна нула за по няколко минутки на ден се стига до що-годе прилично за вече попрезрял мозък ниво. Само трябва да се знае още един друг език, че през български засега не се предлага нищо.
От мен това:

Кой е този кораб и къде му е основното местоположение (пристанище на домуване или както се казва там).

 

20220211_180744.jpg.374c54a2ed57d161d6ba79aa5ec41049.jpg

 

elcano.jpg.c6f97f7f0f6d273bea317191ff7fe48f.jpg

 

Първата снимка е моя от пристанището, втората очевидно не. Но да се добие някаква представа. Пък и си е красота. 🙂

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар

Браво! Той е. Това е мнооого специален кораб на 95 години. В момента е кораб за обучение. Минал е най-голямо разстояние от всички кораби с платна – 3,7 млн. км. Имахме късмет да присъстваме на приключване на обучение на морячетата – имаше химн, възгласи, стрелба някаква. Испанците умеят да празнуват.

 

todo-aparejo-elcano-1.jpeg.16456899661a4b90cb1c3404d6841ba9.jpeg

Хайдеее, ред е на @Pantelej Putnik🙂

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар

Винаги съм искал да бъда мореплавател с ветроходен кораб. Баща ми има хоби да прави модели на ветроходи. От малък и аз се интересувам. Не случайно в Мадрид разгледах само 1 музей - Naval Museum. Ех, може би никога няма да бъда капитан на такъв кораб, но пък вероятно съм бил в предишен живот. 🙂 

Да се издуят платната и да поемеш по безкрайната шир. Това е едно от разбиранията ми за свобода. Няма да мога да обиколя света по вода (като Магелан), но пък смятам да го обиколя със самолет. Скоро, дано да е скоро!  

Нека @Nik@Zaro или @DaBo, които разглеждат темата в момента да пуснат снимка. Който от тях пожелае. Не се срамувайте. 🙂 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Предполагам мнозина тук като деца са чели Жул Верн и подобни книги. За повечето хора плаването с платна изглежда романтично и приятно изживяване. За мен също е така, а и съм плавала само в тихи води. Познавам човек (живее наблизо 🙂), който ми обясни как са нещата от другата страна, когато не виждаш суша по четири седмици от Южна Америка до първите острови в Тихи океан  и леко откачаш. Може би малко повече от леко. 🙂 Пък и вероятно трябва вече да си силно откачен, за да се качиш да плаваш сам-самичък на двуместна платноходка от Нова Зеландия за Австралия с туба гориво и да се надяваш на вятъра. Може първо да си карал танкер, преди да си подкарал кола, но платноходка – ще се учиш тепърва и то на доста неподходящо място.

Много, много интересни хора има по света. На някои изобщо не им личи от пръв поглед. Понякога и от втори. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, Pantelej Putnik каза:

Евет 🙂 

Дай сега конкретика.

Еми, малко като стрелба по африканци в тъмна нощ. Хайде, не баш в тъмна нощ, но по здрач:

Някъде по Дарданелите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.