Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Не знам, някъде където има фери. Едва ли си снимал от дрон, а и пристана ми се вижда такъв. Даже май и коли може да се качват. 

От друга страна не ми се вижда гранично. Или от единия бряг до другия ( но те не са много, а и са доста по-големи) или пък до някое островче. Сигурно наблизко има останки от някоя крепост, където комшиите героично са се били за нещо си...

Чакам с интерес къде си ни "зачукал". :wink:

 

-----

Използвам случай да поздравя @Kalina Ivanova за загадката за библиотеката във Флоренция. Даже ме е малко яд, че не е изрязала горната част на снимката с бара и така щеше да стане още по-трудно и интересно.

Колкото до библиотеката - тя е малко странна сграда. Преплетени са различни архитектурни стилове, според мен. Малко е забита. По-късно разбрах, че двама архитекти са се упражнявали върху нея и вероятно затова, а и проектът не е завършен в неговата първоначална цялост (предимно околното пространство). Специално тази кръглата, странична част, която беше на снимката е интересна и с това, че е свързана с Галилей. А той пък от своя страна е още по-интересен и противоречив и доста различен от това, което популярно се знае за него. И така...

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Не знам, някъде където има фери. Едва ли си снимал от дрон, а и пристана ми се вижда такъв. Даже май и коли може да се качват. 

От друга страна не ми се вижда гранично. Или от единия бряг до другия ( но те не са много, а и са доста по-големи) или пък до някое островче.

Дотук всичко е абсолютно точно. Правилни разсъждения. 

Връзка към коментар

Очевидно няма много желаещи да ходят с google maps по цялата крайбрежна ивица на Турция от Истанбул до Айвалък.

Ако искаш дай малко жокери - Европейска част, Азиатска, остров,... или пък нещо друго.

Btw, по европейската част ми се струва малко вероятно.

 

Така ми се дава. :wink:

Връзка към коментар
В момента, Argentique каза:

Значи, от сега казвам, че снимка няма да качвам аз.
Това е Кабатепе на ферито за Гьокчеада.

Браво, @Argentique! Тъкмо се чудех защо не вдигаш ръка 😄 А това си е твоята тема - има Тепе, има Ада. 😄

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Pantelej Putnik каза:

На път за там, където небето и земята се прегръщат насред морето.

Небето и земята, защото Гьокчеада от турски е Небесен остров. Трябваше и малко за вятъра да кажа, т.к. гръцкото име на острова е Имброс като вятър. Очаквах да има кайт сърфисти във форума. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , Argentique каза:

Пас си правя да не ме карат да качвам снимки 🤣

"Пас", та де се мъча аз. И тъкмо го открих това кьоше на Турция и влизам. Хоп @Argentique го е заковала.

 

Няма не искам - пускай снимка.:wink:

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 10 минути , Argentique каза:

...

Малко повече видимост.

 

20211224_184538.jpg.d4e0018b2eec300185a120467ac33dd9.jpg

На маса и столче?

 

Вижда ми се едно разхвърляно т.е. Гърция , Испания.

За Гърция - не е Атина.

 

Избирам Испания?

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Браво, там е. Но баш хотелът е по долните етажи, а сградата е жилищна, като някои си отдават апартаменти в букинг. Горе има много добра чуваемост от къде ли не. Камбани бият – все едно си на метри от тях. 
Ама на кой му пука, като посрещаш изгрева от високо – това е по Нова година, а в Испания слънцето не си дава зор и изгрява след осем. 🙂

20211224_134821.jpg.37eb3ac057d7ca07bd59a918d7207b42.jpg

 

Най-дясната сграда е и наглед най-високата в ЦГЧ.
 

DSC_3538.JPG.8f27f05e293641878c5dba4cf6ded4db.JPG

 

DSC_3632.JPG.7d11fbf32862a8fd8fbd03c3d49bffae.JPG

 

DSC_3642.JPG.8a1bb318f43bce93f32e1801e6360156.JPG

 

DSC_3646.JPG.214f2e3065c8c12d61482ed42404274e.JPG

Хайде, пак @Pantelej Putnik е на ред. 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 11 минути , Argentique каза:

Но баш хотелът е по долните етажи, а сградата е жилищна, като някои си отдават апартаменти в букинг.

Понеже малко се разстоих, че не съм напълно екзактен, нека уточня, че се касае за CasaTuris Estudio, което се дава от 22.08.2018 г. в booking.com от Габриел Мария Санчес Алмирон, женен за красивата доня Хулия Фернандес Сааведра. Те всъщност са кумове на ..... 🤣🤣🤣

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Сааведрови явно са прехвърлили студиото на децата и то не се предлага вече в букинг, така че най-добре е @Pantelej Putnik да не бяга по тъча, а да качва екзактно снимка. 😉

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.