Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Kalina Ivanova каза:

Аз пак с моите гледни точки:girl_haha:

Новото питане е:

Що за знак е това и къде се намира

20200915_104123.jpg.b59890226ca011c2a01cfbbfe70bb137.jpg

 

 

Ако @Zaro беше пуснал загадката веднага бих написал моята версия за "Що за знак е това". Всъщност то си е цяло изречение, тъй като знаците са два.

 

Но сега няма да си го позволя.

:wink:

 

  • Смея се 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Това корабни греди ли са? Да не е музеят с корабите в Стокхолм?

Иначе знаците приличат на танцуващи фигури.

Не са кораби в този смисъл:flirt:

И няма да пускам повече снимки-подсказки

Че както и @ven62 отбеляза, съм най некадърния конспиратор for ever 

Връзка към коментар
преди 7 часа, ven62 каза:

Ако @Zaro беше пуснал загадката веднага бих написал моята версия за "Що за знак е това". Всъщност то си е цяло изречение, тъй като знаците са два.

 

Но сега няма да си го позволя.

:wink:

 

Гледай как му излиза име на човек с такива инсинуации.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Обекта е Юнеско

 

преди 12 часа, iMari каза:

Това, което прилича на четворка, възможно ли е да е полу изтрита свастика или съм мноого далече?

Съвсем прозаична четворка си е.

 

Още един символ от същото място

20200915_104012.jpg.309c0133efe7da9098b40d1f8582654e.jpg

 

@ven62 ако имаш идея що е то, съобразена с правилата на форума-сега е момента:girl_haha:, че я заблатясахме тая загадка

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Kalina Ivanova каза:

20200915_104012.jpg.309c0133efe7da9098b40d1f8582654e.jpg

 

@ven62 ако имаш идея що е то, съобразена с правилата на форума-сега е момента:girl_haha:, че я заблатясахме тая загадка

 

 

 

Нямам никаква читава идея.

Това, което ми се върти в главата е още един опит и аз да се дипломирам :wink: :

 

2.jpg.846a691b82060fb994c495fcbdc9a097.jpg

😀

 

-------------

 

Следя с интерес и ми е много любопитно какво точно е това място.

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Тези възглавници от последната снимка ме насочват към нещо ориенталско. Да не би да е медресе - ислямско религиозно училище?

Аз съм с по-невинно съзнание от @ven62 и @Zaro 🙃 и на мен тези знаци ми приличат на дете, четящо книга( корана)?

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , iMari каза:

Тези възглавници от последната снимка ме насочват към нещо ориенталско. Да не би да е медресе - ислямско религиозно училище?

Аз съм с по-невинно съзнание от @ven62 и @Zaro 🙃 и на мен тези знаци ми приличат на дете, четящо книга( корана)?

А ако ще е свързано с онази вяра, въпреки, че се потвърди, че се касае за църква, а не за джамия, то тези знаци не посочват ли пола на хората - мъже, жени, и кой къде да сяда? А цифрата 4 да е просто указване по колко да сядат на ред?

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Kristian Desev каза:

Възможно ли е снимката да е от някоя от селските църкви в планината Тродос в Кипър? 

На мен ми е семпло за източноправославен храм.

По-скоро нещо протестантско? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , ven62 каза:

На мен ми е семпло за източноправославен храм.

По-скоро нещо протестантско? 

И аз това си помислих. Според мен църквата е в някоя от скандинавските страни. 

Връзка към коментар
преди 5 часа, Kalina Ivanova каза:

Обекта е Юнеско

 

Съвсем прозаична четворка си е.

 

Още един символ от същото място

20200915_104012.jpg.309c0133efe7da9098b40d1f8582654e.jpg

 

@ven62 ако имаш идея що е то, съобразена с правилата на форума-сега е момента:girl_haha:, че я заблатясахме тая загадка

 

 

 

 

 

Това е някоя укрепена църква в Румъния. Харман може би. Много ми е познато това място.

  • Харесвам 2
  • Браво 4
Връзка към коментар

@iMariцърква е

преди 1 час, Kristian Desev каза:

Възможно ли е снимката да е от някоя от селските църкви в планината Тродос в Кипър? 

Не

преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

А ако ще е свързано с онази вяра, въпреки, че се потвърди, че се касае за църква, а не за джамия, то тези знаци не посочват ли пола на хората - мъже, жени, и кой къде да сяда? А цифрата 4 да е просто указване по колко да сядат на ред?

Точно така

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Zaro каза:

 

Това е някоя укрепена църква в Румъния. Харман може би. Много ми е познато това място.

Точно в десятката.

Друго си е да си дипломиран, вАжи си!

 

Толкова магеланци са били там, а всеки поглед към едно и също място е толкова  различен...в това се убедих с тази игра. 

Велика е!

@Zaro, ти си на ход

 

Аз ще пусна повече снимки по късно, че съм по път

 

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, DaBo каза:

 @Kalina Ivanova, а какви са тези знаци? 4-та е ясна, но другият знак?

Като раздава десятки за половин отговор 😉 (страхотно познаване на @Zaro между другото), нека @Kalina Ivanova сега обясни сама защо снимката й се е завъртяла около знаците и какво значат те. 😄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, DaBo каза:

 @Kalina Ivanova, а какви са тези знаци? 4-та е ясна, но другият знак?

Символ за мъжки пол. Т.е. на тези места са седели 4 мъже.

Както тук се пошегуваха завоалирано:yes:, днес тези знаци звучат грубо и цинично, но за времето си е било в реда на нещата да ги изрисуват дори в църква. Какви времена, какви нрави!

 

преди 6 часа, Pantelej Putnik каза:

Като раздава десятки за половин отговор 😉 (страхотно познаване на @Zaro между другото), нека @Kalina Ivanova сега обясни сама защо снимката й се е завъртяла около знаците и какво значат те. 😄

Съвсем прозаично е - за да ви затрудня в една наглед лесна за разпознаване загадка, ако бях ви показала силуета на църквата да речем.

Ти спомена кораби. Чисто архитектурно, в строителството на църкви се използва тази дума-символика.

 

Била съм по тези места преди доста време. Имах спомен само за лошите пътища в Румъния и не толкова приятни случки по тях.

Укрепените църкви си спомням като архитектура, малко история. И само това.

През пандемичната 2020г, нямахме много избор за пътувания и първите паднали бариери ни отведоха отново по тези места.

Съвсем различен поглед. Разбира се пандемията изостри сетивата ни, за това което виждахме. 

 

Седейки на тези изядени от времето и дървоядите пейки, покрити с патина и плетени възглавнички, видях тези интересни символи и попитах  за тях. Обясниха ми, че са обозначения за пол - мъже и жени и колко на брой членове на семейство са седели там и нямаха идея колко са стари самите символи.

Може би от 

20200915_103324.jpg.2045cfd74ae11b4ce4e9c0346491d6f6.jpg

 

Идеята на загадката беше, че Църквата, като обект на Юнеско е супер популярна и много от нас са я посещавали.

Но има детайли, които едни очи виждат, а за други са невидими. И най важното Гугъл стрийт не ги открива:girl_smile:

 

20200915_103646.jpg.1e479635c6ed4b9070f6466c594dee27.jpg

 

 

Нека играта да продължи.

 

 

20200915_100151.jpg

  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.