Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 14 минути , master_of_germs каза:

Мечокът е Войтек, говорят си на полски, роден е на територията на бившия СССР, срещнал си го в Единбург. Не знам да са го повишавали до повече от редник, но за това не съм сигурен 🙂

Една от най-любимите ми военни истории 🙂

Отговорът е достатъчно верен!

Забележка: роден е в Иран и е направил кариера до ефрейтор.в британската армия. През територията на бившия СССР е минал войникът (обобщен образ), преди да го намери/купи на гара Хамадан. 

 

@master_of_germs е на ход!

 

  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Kristian Desev каза:

И аз ще заложа на подобна загадка 🙂.

Къде се намират тези пирамиди? 

IMG_20220705_154641535.jpg.565f70da6cc8ef4420561aa5a8dd6898.jpg

Да са "Ритлите" по брега на река Искър 🤓

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, master_of_germs каза:

В Босна и Херцегонина има много подобни пясъчни пирамиди, пък и пейзажът и тия дървени покриви си отговарят. Но не знам, кое точно е мястото.

Задължително ще прочета за пирамидите в Босна, но тези не са там 🙂. Страната не е балканска. 

преди 2 часа, Zaro каза:

Силистра.

😂

😁😁😁😁

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Zaro каза:

Поляните имат тиролски вид, Южен Тирол, Северна Италия, Ритен, Лонгомозо.

Трябваше да се сетя, нали @Kristian Desev скоро пита за стигане до езерото Гарда от Тренто.

Крис, ако имаш време, задължително отиди до Зайзер Алм за гледка към Шлерн (Шилиар). Ако не си го направил вече де, че то не е далеч от мястото на твоята загадка. Гледай, какво нещо е форумът. Точно Шлерн мислех да ми е следващата загадка, ака се заблях и тръгнах да пътувам и забравих, че бях наред 😄

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Zaro каза:

Винаги можеш да опиташ със Силистра.

Дали пък точно аз, дето съм родом от Добрич, ще тръгна да пускам загадки от Силистра!? 😄 Макар че имам доста приятели от Силистра, първият ми спомен от там е достатъчно травмиращ. Бях в седми клас и пътувахме организирано с автобус за лютото дерби на върха на Б група Доростол-Добруджа. Може би беше предпоследен кръг или малко по-рано, но съвсем в края на сезона. Двата отбора деляха второ място, бяха с равни точки, първият мач в Добрич беше свършил наравно, "Добруджа" имаха два гола по-добра голова разлика. Оная легендарна защита (начело с "Бригадира") забърка катеначото и това 0-0 практически ни прати в А група за първи път от над двайсет години, за сметка на "Доростол". Силистренските запалянковци не бяха доволни от тоя факт, причакаха ни на излизане от стадиона и потрошиха с камъни прозорците на автобуса ни. Та аз неслучайно пасувам на всички загадки от Силистра. 😄

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , master_of_germs каза:

Дали пък точно аз, дето съм родом от Добрич, ще тръгна да пускам загадки от Силистра!? 😄 Макар че имам доста приятели от Силистра, първият ми спомен от там е достатъчно травмиращ. Бях в седми клас и пътувахме организирано с автобус за лютото дерби на върха на Б група Доростол-Добруджа. Може би беше предпоследен кръг или малко по-рано, но съвсем в края на сезона. Двата отбора деляха второ място, бяха с равни точки, първият мач в Добрич беше свършил наравно, "Добруджа" имаха два гола по-добра голова разлика. Оная легендарна защита (начело с "Бригадира") забърка катеначото и това 0-0 практически ни прати в А група за първи път от над двайсет години, за сметка на "Доростол". Силистренските запалянковци не бяха доволни от тоя факт, причакаха ни на излизане от стадиона и потрошиха с камъни прозорците на автобуса ни. Та аз неслучайно пасувам на всички загадки от Силистра. 😄

 

Офтопик: Вероятно познаваш легендата Иван Пеев.

 

Спомням си този мач, Доростол си бяха напълнили стадиона и очакваха влизане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тъй като @Kristian Desev се мота някъде за потвърждение, за да спестя време, подготвям моята загадка, че върви интригата.

 

1. Къде е паметникът на чичо Гошо? - за тройка

2. Как е истинското име на чичо Гошо? - за четворка

3. Какъв е приносът на чичо Гошо? - за петица

4. По какъв интересен начин присъства творението на чичо Гошо в бита на българите през 19 век? - за 6+.

 

2069415019_.jpg.4c371364e8802cda21da601ff4cb291e.jpg

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 часа, master_of_germs каза:

Трябваше да се сетя, нали @Kristian Desev скоро пита за стигане до езерото Гарда от Тренто.

Крис, ако имаш време, задължително отиди до Зайзер Алм за гледка към Шлерн (Шилиар). Ако не си го направил вече де, че то не е далеч от мястото на твоята загадка. Гледай, какво нещо е форумът. Точно Шлерн мислех да ми е следващата загадка, ака се заблях и тръгнах да пътувам и забравих, че бях наред 😄

Извинявам се за късния отговор, бях на път. В Италия бях за ден за първи път с влизане с автобус и успях да разгледам Болцано и долината Ритен над града. Прекрасна страна, невероятни планини и страхотна атмосфера, знам, че не казвам нещо ново. Seiser Alm ще остане за следващ път с по-дълга обиколка в Южен Тирол. 

Алпите са невероятни, скоро ще разкажа 🙂

IMG_20220705_154635503.jpg.a143ad755d468d28a75f41cea382890a.jpg

 

IMG_20220705_152927153.jpg.314117e8e1d7e4f38edd06989836f773.jpg

 

IMG_20220705_152740397.jpg.64ae1a30473e06aad7e2b91af9a051b0.jpg

 

преди 8 часа, Zaro каза:

Винаги можеш да опиташ със Силистра.

Голямо име ми излезе с тази Силистра 😁

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Kristian Desev каза:

Извинявам се за късния отговор, бях на път. В Италия бях за ден за първи път с влизане с автобус и успях да разгледам Болцано и долината Ритен над града. Прекрасна страна, невероятни планини и страхотна атмосфера, знам, че не казвам нещо ново. Seiser Alm ще остане за следващ път с по-дълга обиколка в Южен Тирол. 

 

Всъщност, на тези последните кадри си снимал точно Шлерн 🙂

Но откъм Зайзер Алм е с една идея още по-фотогеничен 🙂

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , master_of_germs каза:

Всъщност, на тези последните кадри си снимал точно Шлерн 🙂

Но откъм Зайзер Алм е с една идея още по-фотогеничен 🙂

 

Задължително ще си препрочета темата ти за Доломитите, много е полезна 🙂. Ще се ходи пак 😉

Връзка към коментар
преди 2 часа, Zaro каза:

Малко да побутна с жокерче. 

И още едно жокерче - някой ако изпадне в беда около паметника на чичо Еди - пардон, на чичо Гошо - би могъл да намери българско посолство на една миля от там. :smile3:
Чудя се само как така Мастъра още не се е включил да ни разкаже повече за чичото и неговите дела. :wink:

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Венелин
    • Kabi
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.