Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 2 минути , Фил каза:

И още едно жокерче - някой ако изпадне в беда около паметника на чичо Еди - пардон, на чичо Гошо - би могъл да намери българско посолство на една миля от там. :smile3:
Чудя се само как така Мастъра още не се е включил да ни разкаже повече за чичото и неговите дела. :wink:

 

До тук - 5!

  • Браво 1
Връзка към коментар

Заро ми даде с тая снимка идея как да разчупя още малко изпитните тестове.

Защото чичо ви Гошо (Еди, де!) Е верният отговор на най-първия въпрос в половината от всички изпитни варианти за тестове, които подготвям през настоящата сесия и все още получавам отговори, че това бил "чичо Луи"...

И тогава демонстративно хвърлям червената химикалка и почвам да драскам върху листите с дебелия червен маркер за бялата дъска. 😄

 

Връзка към коментар
преди 8 минути , master_of_germs каза:

...

Защото чичо ви Гошо (Еди, де!) Е верният отговор на най-първия въпрос в половината от всички изпитни варианти за тестове, които подготвям през настоящата сесия и все още получавам отговори, че това бил "чичо Луи"...

...

Изавод: студентите, които четат магеланския форум, освен че ще научат много интересени неща за света и пътешествията, могат да подобрят и шансовете си на изпитните тестове! :smile3:

  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 39 минути , Фил каза:

Изавод: студентите, които четат магеланския форум, освен че ще научат много интересени неща за света и пътешествията, могат да подобрят и шансовете си на изпитните тестове! :smile3:

До момента аз лично нищо не съм научил от тази загадка. Виждам само 4 човека, които знаят отговора, но държат да си чешат езиците с недомлъвки :rtfm:

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Gentleman Basta каза:

Виждам само 4 човека, които знаят отговора, но държат да си чешат езиците с недомлъвки :rtfm:

Страх ни е да не ни налазят антиваксери!

  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 56 минути , Gentleman Basta каза:

с недомлъвки ... 

 ... в някои среди известни още като "жокери". :wink:

Добре ... :smile3:
Снимката на Zaro е от паметник, който се намира в Лондон, Хайд парк - Кенсингтън гардънс и по-точно "Италианските градини". А ако се пресече парка в посока на юг към Роял Албърт хол, току до прочутата концертна зала се намира българското посолство в британската столица. 
А човекът на паметника е Едуард Дженър, известен като бащата на имунологията, или откривателят на ваксините (пу-пу, дано не чете някой антиквъксър :grin:) и затова мислех, че ще се включи Мастъра.   
На последната питанка от загадката нямам отговор, та който знае, може да се включи. 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 16 минути , Фил каза:

 ... в някои среди известни още като "жокери". :wink:

Добре ... :smile3:
Снимката на Zaro е от паметник, който се намира в Лондон, Хайд парк - Кенсингтън гардънс и по-точно "Италианските градини". А ако се пресече парка в посока на юг към Роял Албърт хол, току до прочутата концертна зала се намира българското посолство в британската столица. 
А човекът на паметника е Едуард Дженър, известен като бащата на имунологията, или откривателя на ваксините (пу-пу, дано не чете някой антиквъксър :grin:) и затова мислех, че ще се включи Мастъра.   
На последната питанка от загадката нямам отговор, та който знае, може да се включи. 

 

 

Дженър е откривател на ваксината срещу едра шарка - бич за времето.

Тук има интересна информация.

 

Последната част от въпроса - по време на Османската империя се е провеждали кампании по ваксинация, но по нашите територии населението отказвало да се ваксинира. В резултат на това било взето решение да се дава по сребърна пара, за да се стимулират хората да се ваксинират срещу едра шарка.

 

@домосед, @Фил и @master_of_germs да се разберат кой да продължи с ваксинацията, така де, с играта.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, домосед каза:

Страх ни е да не ни налазят антиваксери!

"Защо не можем да вярваме на "една позната каза" по отношение на ваксините?
Антивакс движение е имало, откакто Едуард Дженер въвежда първата ваксина. Тъй като тя е представлявала заразяване с кравешка шарка, Църквата и други организации и групи хора се кълнели, че децата им се превръщали в телета от ваксината. Имало е хиляди подобни "сигнали"!  Днес звучи смешно, но замислете дали ситуацията е много по-различна с приписването на диагнози като аутизъм спрямо ваксинацията?...
Всеки може да твърди нещо, дори и да не го вярва, но само строгите клинични проучвания посочват истината.
Това е плакат на антиваксърско движение от времето на борбата срещу едра шарка. Виждате как крави излизат от телесни части на ваксинираните. Някои хора наистина са го вярвали!" 😮 
Screenshot_20220708-152402_Facebook.jpg.4985548409b13b4c0eaf5cf0b267803b.jpg

 

Източник: @Mistress of Germs, "Почти всичко за ваксините"

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Zaro каза:

@домосед, @Фил и @master_of_germs да се разберат кой да продължи с ваксинацията, така де, с играта.

Аз не съм измислил нещо интересно в момента, така че нека някой друг да пусне. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, master_of_germs каза:

Виждате как крави излизат от телесни части на ваксинираните. Някои хора наистина са го вярвали!" 😮 

Как да не го повярва човек, като гледаш какви говеда се намират днес. 😂

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 31 минути , Eva eva каза:

Ето една загадка от мен 🙂  Кой е този град? 

 

DSC_0424.JPG

Матузинюш? 🙂

Ако не си се прибрала още, да ти е безпроблемно прекачването и прибирането 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , master_of_germs каза:

Матузинюш 🙂

Ако не си се прибрала още, да ти е безпроблемно прекачването и прибирането 🙂

Не, не е този град 🙂 Благодаря ти, прибрахме се 🙂 Всичко беше наред, с три полета направо минахме между капките 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Eva eva каза:

Не, не е този град 🙂 Благодаря ти, прибрахме се 🙂 Всичко беше наред, с три полета направо минахме между капките 🙂

Да, май отговорих наизуст според последните ти постове, обаче таз ефирна моя логика не издържа теста 😄

преди 1 минута , master_of_germs каза:

Да, май отговорих наизуст според последните ти постове, обаче таз ефирна моя логика не издържа теста 😄

Другата логика е, щом въпросът е от тебе, да е градът с осем ли бяха неуспешни опита да го стигнеш по време на пандемията.

И с една бърза справка тая ми логика вече е вярна 😉

  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, kakadu каза:

На Бари ми прилича.

Да, точно Бари е 🙂 Като го видях от самолета и веднага го познах 🙂 Толкова години му изучавах уличките по картата 🙂 

Ти си @kakadu

 

Извинявам се, сега видях допълнението на @master_of_germs, той е познал пръв 🙂 Май толкова бяха опитите 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 37 минути , Eva eva каза:

Да, точно Бари е 🙂 Като го видях от самолета и веднага го познах 🙂 Толкова години му изучавах уличките по картата 🙂 

Ти си @kakadu

 

Извинявам се, сега видях допълнението на @master_of_germs, той е познал пръв 🙂 Май толкова бяха опитите 🙂 

Не съм казал кой е града 😉

Така че нека познаваме загадката на @kakadu... И без това преди години имам спомен, че @kakadu  позна един замък в Швейцария преди мене, пък нещо стана объркване и аз зададох следваща загадка. Та си връщам вересиите 🙂

@Eva eva, пуснах два отделни поста един след друг, а явно форумът автоматично ми е обединил мненията 😄

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , master_of_germs каза:

Не съм казал кой е града 😉

Така че нека познаваме загадката на @kakadu... И без това преди години имам спомен, че @kakadu  позна един замък в Швейцария преди мене, пък нещо стана объркване и аз зададох следваща загадка. Та си връщам вересиите 🙂

@Eva eva, пуснах два отделни поста един след друг, а явно форумът автоматично ми е обединил мненията 😄

 

Мастъра като познае тая бебешка загадка, тогава да пуска. 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , kakadu каза:

Мастъра като познае тая бебешка загадка, тогава да пуска. 🙂

Не ми доставя удоволствие да отговарям на загадки, на които директно им знам отговора. Предпочитам да си напрегна мисълта и да открия отговор, който не съм знаел 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, kakadu каза:

Като сме на вълна Италия едно лесно от мен. Града и човека на снимката са ясни. С какво е известно това кафене?

IMG_4698.JPG

Не съм го виждал, но съм чувал за това място. Има олтар на Марадона и негови коси.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Zaro каза:

Не съм го виждал, но съм чувал за това място. Има олтар на Марадона и негови коси.

Правилно! Има кичур от косата на Марадона, която е свещена. И целия бар е с шалове и знамена на Наполи. Заро, ти си!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, kakadu каза:

Правилно! Има кичур от косата на Марадона, която е свещена. И целия бар е с шалове и знамена на Наполи. Заро, ти си!

Някой друг да пуска, че нямам достатъчно гадна. Последната я разгадаха цели трима наведнъж. 😄

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Zaro каза:

Някой друг да пуска, че нямам достатъчно гадна. Последната я разгадаха цели трима наведнъж. 😄

Ама никой от тях не беше отличник. 😉

П.П. Както пишеха навремето във вестник "Народен спорт": Отличен /6/ се дава само на Бог и Марадона 😉

 

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.