Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

 

 

 

Куиз:  какво празнуват героите на видеото?

дата 24.07.2022

място: село Швангау, Бавария

 

a/ успение на апостол Яков, патрон на долината

b/ сватба на тамбурмажор

c/ изпращане на войник в базата Рамщайн

d/ 158-ма годишнина от възкачването на престола на Людвиг II (на когото дължат туристическата си атракция на заден план)

e/ шампионска титла на FC Füssen в алгойска зонална лига

f/ приключване на жътвата

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Фил каза:

А аз залагам на сватба! :grin:

Имаме познал верния отговор!

 

Аз, самият, в момента на заснемане на видеото, не бях загрял още, че е сватба. Отсъстват булка и младоженец в приетото за обичайно облекло. Обиколиха цялото село Швангау и стигнаха до залата за танцови забави на Замъковата пивоварна, където с тебешир си пишеше бяло на черно, че е сватба (Hochzeit = Високо време, нем.) и беше паркирано хипарски модел VW бусче, украсено с недвусмислено сватбарски гирлянди. Младоженецът е тамбурмажорът (= диригентът на барабанчиците), който беше в центъра на вниманието на цялата процесия. Кумове, ми се струва, че бяха всички барабанчици с кожени панталони. За младоженката обаче въпросът остава отворен. Тоя през цялото време се движеше с две моми край себе си и се кикотеше с тях равномерно и симетрично. Аз би заложил на тая с шапчицата и кошничката. На въпрос, зададен в прав текст на случайна баварка сред кибиците, коя е младоженката, ми бе отговорено през смях на немски, от който полуразбрах, че то всъщност трябвало да бъдат две сватби, но май един от четиримата отсъствал. Или бил вече вътре. Или и той, и двете буклки били вече вътре. Вътре ги чакаше духовата и струнната секция, които посрещнаха гостите с поредица танцувални пиеси от репертоара на шведския вокално-инструментален състав АББА. И купонът потече! Можеше да се наблюдава през витрините.

 

IMG_20220723_210117.jpg.6212d14eeb451354e24b10c66b2be4f2.jpg

 

IMG_20220723_210439.jpg.83fe92b1fbafca761955283b53021e4e.jpg

 

А ето го и продукта на  пивоварната

 

IMG_20220722_181110.jpg.00436b132362ebf1d15850538daac92a.jpg

 

@Фил е на ход!

  • Харесвам 9
  • Браво 4
Връзка към коментар

Направих предположението , понеже манифестиращите ми се сториха малко на брой като за общоградски/селски религиозни/исторически тържества, пък и не се виждат някакви хоругви, но за сметка на това няколцината участници, които не са облечени с  традицинните кожени и гащи и дриндли, изглеждат като костюмирани точно за сватба. :smile3:
 

 

преди 40 минути , домосед каза:

Тоя през цялото време се движеше с две моми

Да му завиди човек. :grin:
 

Цитат

и се кикотеше с тях равномерно и симетрично.

Да не е пък  балдъза втората ?

:rolleyes:
 

Цитат

то всъщност трябвало да бъдат две сватби, но май един от четиримата отсъствал. 

и май едната мома на снимката точно му пише нервен СМС (вайбър/уотсъп месидж):  "Къде пак се замота, кретен ... и този път ли ще закъснееш, всички вече са тук?!?!?"

 

Цитат

и беше паркирано хипарски модел VW бусче

 

Кой каза хипарско VW бусче? :grin: 
Едно такова, с все хипарите-набори, от ретро-рали в Аахен:

 

DSC08263.JPG.10d217c67db7160a9a59f0212b0a7e2d.JPG

 

DSC08268_s.jpg.35d7ead8106d798a9a7a7639bff1bcc6.jpg


DSC08270.JPG.3bc2760505f07093b8d55cf248b4d0fe.JPG

И още две VW бусчета, с едни малчуган за мащаб 

DSC07852.JPG.1405bc59c60c1cdefc7faebd4408826c.JPG

 

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към коментар

И за да не бавя топката - къде се намира това площадче? 

 

a-08423.jpg.b542d88d6bc8ccaff5aa55b42276f341.jpg

 

И за да не е съвсем лесно - допълнителен бонус-въпрос за отличен - какво е това, което се вижда на един от прозорците (както и на много други места в града) и защо е там? 

 

image.png.98883a134f3ca832a78e6a9146e03628.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , Фил каза:

И за да не бавя топката - къде се намира това площадче? 

 

a-08423.jpg.b542d88d6bc8ccaff5aa55b42276f341.jpg

 

И за да не е съвсем лесно - допълнителен бонус-въпрос за отличен - какво е това, което се вижда на един от прозорците (както и на много други места в града) и защо е там? 

 

image.png.98883a134f3ca832a78e6a9146e03628.png

Това на прозореца май е за радиация. 

Връзка към коментар
преди 1 час, Фил каза:

какво е това, което се вижда на един от прозорците (както и на много други места в града) и защо е там? 

 

Преди 1 час, EliNik каза:

Това на прозореца май е за радиация. 

Това, че е международният символ за радиокативна опасност, е ясно.

Обаче надали от всяка втора кухня в Аахен предупреждават съседите си, че ползват уран и полоний вместо розмарин и черен пипер.

Вероятно е политическа кампания за или против атомната енергия, като много по-вероятно е да е против.

 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , домосед каза:

Това, че е международният символ за радиокативна опасност е ясно.

Обаче надали от всяка втора кухня в Аахен предупреждават съседите си, че ползват уран и полоний вместо розмарин и черен пипер.

Вероятно е политическа кампания за или против атомната енергия, като много по-вероятно е да е против.

Точно така - на много места в Аахен могат да се видят такива плакати и лепенки със знака за радиоактивност, понеже съществува силно протестно движение срещу атомната енергетика и по-конкретно срещу белгийската атомна централа Тианж ( има петиция за затварянето ѝ с около 800х. подписа). Централата е на около 70км. от Аахен и сред жителите на града (а също и на Маастрихт) съществуват опасения  за безопасността на централата, поради някои инциденти и открити пукнатини по конструкциите на реакторите, за които белгийските власти твърдят, че не представляват проблем.   

И за да не излезе, че с @домосед само си прехвърляме топката :grin:, нека @Kristian Desev да пусне следващата загадка 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Фил каза:

нека @Kristian Desev да пусне следващата загадка

Разбира се. Той позна града. От което зависеше моето разсъждение за символа. Ако се беше оказал Техеран, може би щях да разсъдя по друг начин 😉

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Kristian Desev каза:

Къде се намира тази катедрала и защо е толкова специална? 

IMG_20220725_145843646.jpg.d27b8fe288fcdbe5c9b567f19976e373.jpg

Кръстокуполна базилика, поне в този кораб на катедралата. 

Мисля си за Италия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Anna Kalinovska каза:

Кръстокуполна базилика, поне в този кораб на катедралата. 

Мисля си за Италия.

Мисля, че е кръстокуполна, но не е в Италия. 

Ето още един поглед 

IMG_20220725_145545421.jpg.1026ccf290ab6ce5c878319d9f0ff2ed.jpg

Връзка към коментар
преди 23 минути , Pantelej Putnik каза:

Залцбург? Линц? Сякаш клоня към Линц.

Не е в голям град, а в малко градче. Мястото е много специално за вярващите с един много свят предмет, запазен през вековете. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Niceday
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.