Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Преди 1 час, stotan каза:

Убийства има в книгата. И правилно е, че има връзка с по- горе сложена загадка в темата.

Даже с повече от една 🙂

 

Жокер: името на града, където се намира библиотеката, го има споменато някъде в последните няколко страници на темата. 

Също така името на града е било част от  работно заглавие на търсената книга 🙂

 

@marycap, пробвай още малко да коригираш мерника си! 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не е в Прага, не е в Чехия, но е близо.

И в книгата има герой, който се казва ... от ... (името на мястото, където е библиотеката). 

Това е било работното заглавие на книгата "Еди-кой си от...", както каза @master_of_germs

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 18 часа, Фил каза:

Сградата на втората снимка е църквата Madonna Della Seriola. 
Надявам се че до тук вързах приличен успех,

Ти си вързал, ама архитектът на църквата и тройка на релси не е вързал с точно това си творение.

Както е казал българският народен поет: Е$ал е майката на пейзажа!

  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, stotan каза:

Не е в Прага, не е в Чехия, но е близо.

И в книгата има герой, който се казва ... от ... (името на мястото, където е библиотеката). 

Това е било работното заглавие на книгата "Еди-кой си от...", както каза @master_of_germs

Сега допрочетох и запълних поредните байтове информация  и за писателя, и за книгата. Ще трябва да видя дали и за филма нещо няма да доразбера.

Та, книгата има повече от едно работно заглавие. А заглавието, с което излиза е толкова встрани и в последствие толкова различни тълкувания и интерпретации получава (все пак и критиците трябва да се прехранват) , че писателят казва "Авторът би следвало да умре след като завърши книгата си. За да не застава на пътя на текста"

А аз в такива случай винаги се сещам за "синия период" на Пикасо.

 

@stotan, благодаря за загадката.

Както вече казах, и аз като манекенките съм чел този писател  т.е. изобщо нищо. И сега благодарение на теб разбрах не малко интересни неща и си мисля, че една от книгите му (не тази) ще ми хареса.

Адмирации, и за загадката, и за твоята задълбоченост, която дори те е накарала да отидеш и да видиш въпросната забележителност. 

:thank_you::clapping:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Сега допрочетох и запълних поредните байтове информация  и за писателя, и за книгата. Ще трябва да видя дали и за филма нещо няма да доразбера.

Та, книгата има повече от едно работно заглавие. А заглавието, с което излиза е толкова встрани и в последствие толкова различни тълкувания и интерпретации получава (все пак и критиците трябва да се прехранват) , че писателят казва "Авторът би следвало да умре след като завърши книгата си. За да не застава на пътя на текста"

А аз в такива случай винаги се сещам за "синия период" на Пикасо.

 

@stotan, благодаря за загадката.

Както вече казах, и аз като манекенките съм чел този писател  т.е. изобщо нищо. И сега благодарение на теб разбрах не малко интересни неща и си мисля, че една от книгите му (не тази) ще ми хареса.

Адмирации, и за загадката, и за твоята задълбоченост, която дори те е накарала да отидеш и да видиш въпросната забележителност. 

:thank_you::clapping:

Как пък не те домързя да пишеш толкова много, като просто можеше да отговориш.

  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

 @ven62, твой ред е.

Не можах да се въздържа да не пусна тази загадка, след като @master_of_germs пусна Сакра ди сан Микеле.

 

Абатството е основано през 1089 г., когато Леополд II, маркграф на Австрия, дава един от своите замъци на бенедиктински монаси от абатството Ламбах. Монашеско училище, Stiftsgymnasium Melk, е основано през дванадесети век и монашеската библиотека скоро става известна с обширната си колекция от ръкописи. Скрипториумът на манастира е бил основно място за производство на ръкописи. През петнадесети век абатството става център на движението за реформи в Мелк, което съживява монашеския живот на Австрия и Южна Германия.

Днешното бароково абатство е построено между 1702 и 1736 г. по проекти на Якоб Прандтауер. Особено забележителни са църквата на абатството със стенописи на Йохан Михаел Ротмайр и библиотеката с безброй средновековни ръкописи, включително прочута колекция от музикални ръкописи и фрески на Пол Трогер.

 

В своя роман „Името на розата“ Умберто Еко назовава един от главните герои „Адсо от Мелк“ като знак на почит към абатството и неговата прочута библиотека.

 

Няма да слагам повече снимки, защото съм ходила преди доста години и снимките не са особено качествени.

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодаря @stotan,

Стана ясно вече - идея си нямах за това абатство, за Мерк, а и подробности за Умберто Еко.

За това я харесвам тази игра.

 

---

Моля някой друг да пусне снимка-загадка.

Ако искаш, @stotan давай пак.

 

Връзка към коментар

За съжаление, на мене ми се налага едно много спешно пътуване и не знам дали в следващите дни ще мога да следя темата. Затова и не отговорих директно...

 

Но, ако @stotan няма нищо против, ще тагна специално @Фил, ако иска да сложи снимкова загадка, че толкова се стара при фотофиниша по-рано. 😉

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , master_of_germs каза:

ще тагна специално @Фил, ако иска да сложи снимкова загадка, че толкова се стара при фотофиниша по-рано. 😉

Благодаря :smile3:, обаче сега нямам възможност - нека който има желание да пусне загадка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Историята на тази сграда е свързана с налагането на данък върху виното от британски благородник, но самата сграда не се намира в Европа и срещу нея има парк с ето този фонтан.

62F6000A-331C-48E5-99F3-C94D88CC442F.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , master_of_germs каза:

@домосед защо се скатава толкова време? 😉

 

И аз тва се учудих, ама после си помислих, че може да му е прекалено ниска топка.

 

Айде, давай отговора и да продължава играта.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , Marusinka каза:

И аз тва се учудих, ама после си помислих, че може да му е прекалено ниска топка.

 

Айде, давай отговора и да продължава играта.

Кейптаун, националната библиотека.

Обаче дай малко повече за данъците и виното 😉

 

А аз ще питам какво е това дърво и къде се намира? 

20220430_105154.jpg.58b3bfeb3a5a56a480199b93ec673756.jpg

 

20220430_105149.jpg.a8546a17072813d4ab8ac30f7ba99ef1.jpg

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , master_of_germs каза:

Кейптаун, националната библиотека.

Обаче дай малко повече за данъците и виното 😉

 

Точно! Лорд Чарлз Съмърсет, гувернатор на Кейпската (??) колония и супер далечен чичо на писателя Съмърсет Моъм, налага данък върху вносното за Кейп таун вино, с цел приходите от това облагане да положат началото на национална бибилиотека. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.