Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 22 минути , Pantelej Putnik каза:

 

Че градчето е малко - ясно. Защо обаче ни подведе с това, че не е столица?! Тъкмо щях да позная, но това ме обърка 🤣

П.П. То и моето предложение (Потсдам) също е столица (на Бранденбург), но карай да върви. Имал си предвид държавна столица. 😉🙂

Скривам се под масата 😁, имах предвид държавна столица 😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 48 минути , iaia_mama каза:

Благодаря, Kristian Desev    🙂
Мисля, че това няма да е трудно. Ама, няколко въпроса са:
1/ Какво е това?

2/ За какво служи?

3/ Къде се намира?

TreeTop_20211023_154153.jpg

Такива съоръжения нямаше ли около Чернобил?

  • Смея се 2
Връзка към коментар

В Бавария мисля че е. Прилича ми на дървена кула за наблюдение. Има подобни в тропическите гори. А най-голямата гора в района австрия-Германия мисля че е в Бавария.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , Роми каза:

Прилича ми на дървена кула за наблюдение.

И на мен ми прилича на кула с панорамна площадка, някъде сред природата.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, iaia_mama каза:

Благодаря, Kristian Desev    🙂
Мисля, че това няма да е трудно. Ама, няколко въпроса са:
1/ Какво е това?

2/ За какво служи?

3/ Къде се намира?

TreeTop_20211023_154153.jpg

 

Според мен е пързалка в увеселителен парк, който се намира в гората. 

 

Ама като кажете, че е лесно нещо, дето си го знаете само вие, лудите ме хващат. :crazy:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Пързалката е много издайнически елемент в конструкцията с наблюдателната площадка. 🙂

Катериш се по рампите, но, ако искаш да се спуснеш по пързалката, трябва да платиш две евро допълнително. 😉

 

 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , master_of_germs каза:

Пързалката е много издайнически елемент в конструкцията с наблюдателната площадка. 🙂

Катериш се по рампите, но, ако искаш да се спуснеш по пързалката, трябва да платиш две евро допълнително. 😉

 

 

Това за :jester:  ли да минава?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, iaia_mama каза:

Благодаря, Kristian Desev    🙂
Мисля, че това няма да е трудно. Ама, няколко въпроса са:
1/ Какво е това?

2/ За какво служи?

3/ Къде се намира?

TreeTop_20211023_154153.jpg

Шварцвалд - Baumwipfelpfad, сега бяхме в Шварцвалд и снимката ми прилича точна на това място. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Zaro каза:

 

Според мен е пързалка в увеселителен парк, който се намира в гората. 

 

Ама като кажете, че е лесно нещо, дето си го знаете само вие, лудите ме хващат. :crazy:

Не е точно увеселителен парк, но... да, има един улей, който се спуска от най-високото, подобно на тези при водните пързалки. Предполагам, че това ще да е веселото, ако докато се приземиш не напълниш гащите 🙂 В момента обаче улеят беше "форбиден".
 

Преди 1 час, EliNik каза:

Шварцвалд - Baumwipfelpfad, сега бяхме в Шварцвалд и снимката ми прилича точна на това място

Не е в Шварцвалд.

преди 1 час, master_of_germs каза:

Пързалката е много издайнически елемент в конструкцията с наблюдателната площадка. 🙂

След като вече е ясно, че е кула за наблюдение с елемент за забавление, време е някой да открие местоположението й.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами то явно се оказа, че има немалко такива подобни по света 🙂 

Прав ли съм да подавам жокера с еврото 🙂 ... И освен това мисля, че обектът се намира на остров 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , master_of_germs каза:

Ами то явно се оказа, че има немалко такива подобни по света 🙂 

Прав ли съм да подавам жокера с еврото 🙂 ... И освен това мисля, че обектът се намира на остров 😉 

Мисля, че май наистина спускането по улея е 2€, когато дават да се спуснеш. В интерес на истината, макар и да е лек наклона, по който се изкачваш, докато стигна до последния етаж, девети или десети беше, ако не се разсейвах с гледките, направо щеше да ми се завие свят по тази спирала. Сигурно се качвах 40 минути - то снимки, то клипчета  🙂 Та си мислех да се пусна отгоре през тръбата, та каквото ще да става, ама не ми се отвори парашута - долу не бях обърнала внимание, но горе имаше решетка и табела, че слайда не работи, форбиден. Че като почна едно спускане надолу, щото се светнахме, че ако още малко се потуткаме ще изтървем последния лифт за... айдеее, за малко да издам отговора  🙂   Ама, наистина, чак малко ми се зави свят.
... Хм, не е на остров.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Мислех, че е в парка Ейвъндейл, в подножието на планината Уиклоу в Ирландия... 

 

Иначе по тоя тип обекти почнах да заглеждам отскоро. Поне за мене, най-известната е в Чехия, в планината Крконоше, ама там пързалката ми се струва по-разчупена. Но в Чехия има много такива наблюдателници, станало им е някаква национална мания напоследък за ги строят. 🙂

Така че залагам да е нейде в Чехия. 🙂

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Роми каза:

Ако не е Бавария, според мен е Австрия. Най-вероятно ми е струва Горна Австрия. 

Точно така, Роми  позна  🙂
Това е Наблюдателната кула, висока около 40м, която е в края на
Treetop Walk Salzkammergut. Изкачването по кулата е по спираловидна плоскост с лек наклон, така че спокойно могат да се изкачат до най-горе и детски или инвалидни колички. Гледките, които се разкриват, са завладяващи. И особено, ако не духа студен вятър, след като си извървял цялата пътека и си се изкачил най-горе на кулата, очите и душата ти преливат от наслада.
Treetop пътеката представлява дървени платформи/мостове и се движи сред короните на дърветата, та оттам идва и името ѝ. Дълга е около 1,5км. На информационни тебели тук-там е написана интересна информация за ландшафта и природата наоколо, за дървесните видове, животинките, някои скали, езерото долу. Има даже и малко от историята на "конската железница", която започнала да действа през 1827г. и свързвала Гмунден с Линц, като основната идея била да обслужва транспортирането на сол от Залцкамергут до Бохемия. През 1855г. влакът станал по-модерен - зарязал конската тяга и потеглил с парен локомотив, но само до Линц, щото нататък от Линц до Будвайс, днес Ческе Будьовице, участъкът бил много планински и стръмен, та не му се получавало. В крайна сметка променили трасето от Линц до Будвайс и конската железница била закрита окончателно през 1872г.
Разходката по тази пътека предлага не само възхитителни гледки над и към алпийските гори и върхове, чак дори до Дахщайн, но и над езерото Траун и доооста симпатичното градче Гмунден в единия му край, абе изобщо докъдето поглед стига над областта Залцкамергут. До началото на Treetop Walk може да се отиде пеша, естествено, но по-лесно, бързо, удобно и живописно е с лифта Grunberg, който литва от подножието долу в крайчеца на Гмунден.
Разбира се, за да е удоволствието още по-пълно в края на разходката, току над горната станция на лифта има едно заведенийце със слънчева тераса, което е към хотела там, навярно, та едно кафе с домашен австрийски "кухен" или пък студена биричка, който я предпочита, сред тия красоти наоколо си идват таман намясто 🙂
Роми, ти си.

20211023_152032.jpg.0d6292469f30346cd8a5d6747db2cb7b.jpg

 

20211023_152650.jpg.88bdc361923207cf91069aa061e5ea26.jpg

 

20211023_153054.jpg.4ffa21d4ec8e20f030306dd2202004a9.jpg

 

20211023_154459.jpg.ce8bc98cf92a27d708dd5865bac3c22f.jpg

 

20211023_153540.jpg.88f57612435af6684d910e765ca23207.jpg

 

20211023_155951.jpg.deb45606ec4da3ed63f881d3ca195d2e.jpg

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Уличната табела в Сао Паоло изпорти работата въпреки странния ъгъл, който скрива почти всичко по статуята, която трябва да представлява кит 🙂 

Пък и скоро беше в Бразилия 😉 

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Роми каза:

Не съм добра в търсенето на загадки, но... 

Ето въпроса ми -къде се намира тази статуя и какво изобразява?

20220827_155730.jpg

 

В момента, Anna Kalinovska каза:

Оставила си жокер 🙂

И пропусна да каже, че е лесно.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.