Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 23 часа, master_of_germs каза:

Уличната табела в Сао Паоло изпорти работата въпреки странния ъгъл, който скрива почти всичко по статуята, която трябва да представлява кит 🙂 

Пък и скоро беше в Бразилия 😉 

Точно така.. 20-метров при това 🙂

Връзка към коментар
преди 23 часа, master_of_germs каза:

Уличната табела в Сао Паоло изпорти работата въпреки странния ъгъл, който скрива почти всичко по статуята, която трябва да представлява кит 🙂 

Пък и скоро беше в Бразилия 😉 

Напълно вярно. Твой ред е. По- добре е някой съвестно да се заеме със загадката :)))

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, Роми каза:

Напълно вярно. Твой ред е. По- добре е някой съвестно да се заеме със загадката :)))

Загадката си беше чудесна. 

Я, @Anna Kalinovska да не си трае, а да сложи следваща загадка 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , master_of_germs каза:

Загадката си беше чудесна. 

Я, @Anna Kalinovska да не си трае, а да сложи следваща загадка 🙂 

Добре.. Сега цяла нощ има да разлиствам снимки 😉 Спокойни сънища на останалите! 

306452237_3268868430098540_4829163782217425865_n.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

🙂 Благодаря, @Роми и  @master_of_germs

 

За Всички: Честит Първи Учебен, Културен и Творчески ден от новата Учебна и Творческа!  📚  🎶  🎭

 

Eто моята загадка:

(лесна, трудна... - всичко е относително) 

 

Какво представлява?

Къде се намира - държава, град?

 

 

P1200509.JPG

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , Anna Kalinovska каза:

🙂 Благодаря, @Роми и  @master_of_germs

 

За Всички: Честит Първи Учебен, Културен и Творчески ден от новата Учебна и Творческа!  📚  🎶  🎭

 

Eто моята загадка:

(лесна, трудна... - всичко е относително) 

 

Какво представлява?

Къде се намира - държава, град?

 

 

P1200509.JPG

Мисля че скоро бях там. Затова няма да е честно... е може и да греша, но поне много прилича. Нека се го познае човек по логика, а не по съвсем скорошен спомен

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Роми каза:

Мисля че скоро бях там. Затова няма да е честно... е може и да греша, но поне много прилича. Нека се го познае човек по логика, а не по съвсем скорошен спомен

А аз бях там преди 6 години 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Роми каза:

Мисля че скоро бях там. Затова няма да е честно... е може и да греша, но поне много прилича. Нека се го познае човек по логика, а не по съвсем скорошен спомен

 

преди 2 часа, Anna Kalinovska каза:

А аз бях там преди 6 години 🙂

Аз пък никога не съм бил в града, но в държавата съм бил.😂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@traveler, за да разпознае човек мястото и отговори на загадката, не е нужно да е бил там, мисля 🤓  😉

 

🙂 Така че карай направо!

 

Пожелавам ти да видиш и града, и мястото, когато пак посетиш държавата 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В първия момент си помислих, че е манастир  🙂
Послед като се вгледах - хм, точно тези фризове и капители....  ми харесаха повече, отколкото... Абе, след като поразгледах съдържанието вътре, окончателно разбрах, че не съм почитател на кубизма/шантавизма  🙂
Та, ако не са ме подвели цайсята ми, залагам на Малага и музея на шантавия Пикасо, да ме прощават ценителите му.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , Anna Kalinovska каза:

@iaia_mama, ти си наред!

Благодаря. Но в момента нямам време, та нека някой друг желаещ да пусне загадка, да не спира играта  🙂

Връзка към коментар
На 15.09.2022 г. в 17:58, iaia_mama каза:

Благодаря. Но в момента нямам време, та нека някой друг желаещ да пусне загадка, да не спира играта  🙂

Понеже тя направо си спря, нека пробвам аз...

Какво е това място и къде се намира?

20220813_132347.jpg.d040d163c783cd9463eafd47d49f22f6.jpg

 

20220813_132332.jpg.9c32d09a271cb6aa66051a04702ee0a5.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Anna Kalinovska каза:

Бих тръгнала от по-общото - Южна Америка може би 🤔

Мастера май все още не е ходил до Южна Америка.
За сметка на това скоро пак обикаля по Алпите. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

В Италианските Алпи е. В Района на Аоста - най-високата алпийска ботаническа градина. Според моя приятелка- експерт направо в модерното изкуство, това  е инсталация на италианския артист-дизайнер Андреа Скарпелини и е нарочно поставена много близо до някакъв кабинков лифт по южния склон на Монт Блан. Разбира се е препратка към Леонардо + призив за запазване на пропорциите и хармонията на леонардовия човек с природата.  

  • Харесвам 4
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 53 минути , Роми каза:

В Италианските Алпи е. В Района на Аоста - най-високата алпийска ботаническа градина. Според моя приятелка- експерт направо в модерното изкуство, това  е инсталация на италианския артист-дизайнер Андреа Скарпелини и е нарочно поставена много близо до някакъв кабинков лифт по южния склон на Монт Блан. Разбира се е препратка към Леонардо + призив за запазване на пропорциите и хармонията на леонардовия човек с природата.  

Верен отговор. (С уточнението, че не приемам термина "Италиански" Алпи. Масивът на Монблан е част от веригата, разделяща долината Аоста от долината на Шамони, която се нарича Високи Алпи). 🙂

 

Тъкмо мислех да ви пращам за зелен хайвер, като пусна  някое цветенце от Пиренеите, друго от Скалистите планини и трето от Кавказ. 🙂

После ще напиша повече, че след гроздобера вчера сега съм се хванал да кастря овошки. Подготвям се аграрно за магеланската гора след седмица 😉

Ако не ви се чака дотогава, ето информация за ботаническата градинка 🙂

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Alpine_Botanical_Garden_Saussurea

 

Пък @Роми да зададе следващата снимкова гатанка 🙂

 

Ето го и Монте Бианко/Монблан, ако завъртим камерата наобратно, а не към тоя модерен леонардов човек, дето не знам медитира ли, или се готви да оножда девойката, която се е надупила и коленичила сади цветенца под чатала му 😕

 

20220813_125333.jpg.624a10aadf0c975778ced521742c498d.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Явно ми е верен отговорът ми, но след "помощ от приятел" .

@master_of_germsобича планините, аз пък все си търся морето, особено това в големите заливи- без вълни и близо до баровете, ресторантите, фестивалите, виното, шопинга.... Така че въпросът е : Познайте залива и населеното място, в което се намира. Знам че много от магеланците го познават доста добре:))) 

 

DSC01923.JPG

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Сан Себастиан/Доностия 🙂

 

А името на залива/плажа? 

Ти си, но само за да кажем на тези, които още не са посетили един от най.добрите градски плажа в Eвропа 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , Pantelej Putnik каза:

Името на плажа не бише ли Конча, тоест - Мида?

Да, Ла Конча. Сан Себастиан е един от най-любимите ми градове . Перфектна комбинация от кинофестивал, плажове, невероятни ресторанти, вино!

Ами който е готов от @iMari или @Pantelei Patnik да зададе въпроса. И двамата отговориха - първо питах за залива, но и за града. Добре би било да задаваме бързо въпроси, така че нека не се бавим;-)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.