Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Pantelej Putnik каза:

Рурмонд, позна! Ти си наред. 🙂

ОК, не съм била там, а Roermоnd чета Рьормонд, пустият му немски във всичко ми влияе/пречи...

Веднага проверявам как му викат на място и хуквам по пазар; София е приятно празна 🙃

 

На shopping area прилича - кажи нещо повече за обекта и разходката ти там 🤗

 

вЕрно се произнася Рурмонд 😎

Не мога да преформатирам звуковия файл на википедия, за да го приложа, но едва ли е необходимо за някого освен за мен.., Добър повод да го запомня.

Звучи като с горещ картоф в устата..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ето и моята загадка

 

☀️ Понеже още мирише на море, дори у нас -

 

Къде се намира този плаж? 🙂

 

- Държава, град?

 

SwakopmundGradskiyatPlazhKrayVulnoloma.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

😎 И к'во с'а? ... Чакате ме да хукна из Хималаите, морската тема да отшуми постепенно :sun_bespectacled:

 

и... хоп - Коледааа :santa2:

 

..... а помежду Календари... 

 

А играта? 🤔

Връзка към коментар
На 24.09.2022 г. в 15:43, Anna Kalinovska каза:

Къде се намира този плаж? 🙂

Дали случайно не е градският плаж на Свакопмунд край вълнолома 🤔

Разбира се, познава се по двете борчета, а не по името на файла 😎

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Swakopmund

 

За мое оправдание - бил съм там преди години и съм снимал корморани и дебели германци 

 

namibia20080009swakopmund.JPG.bda80df16a7a8c145e3a3cc716e1a69a.JPG namibia20080011swakopmund.JPG.9b7d6962461d186db89f2203161d5b57.JPG

 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@домосед, бил си  там в разгара на сезона 🤓

 

🙃 А двата бора забелязах сега, благодарение на теб.

И не знаех, че се вижда наименованието на файла, и е по-добре да не го правя за загадката..

 

Свръхнормени германци като да не срещнах в 2-та часа, прекарани в най-германския крад в Намибия - основно в притеснения за изгубения ми багаж с всичко необходимо за 2 седмици, за който нямах информация вече четвърти ден; и в изработване в главата ми на стратегии как да се адаптирам по-нататък към ситуацията за оставащите 10 дни...

И като финал на престоя в Свакопмунд - скоростно, почти инфарктно, пазаруване на 2 места за 20 общо минути, вкл. в бутик на чистокръвна стройна германка, (не помня откъде точно бяха корените й), надявайки се, и все още, застрахователната компания да поеме стойността на покупките - приятен спомен от там..., Понеже едва в края на кафепиенето на главната улица най-после можах да прочета съобщението, че куфарът пътува и ще бъде доставен на уговорено място на шосето пред Шпицкопе някой и друг час по-късно. Таман навреме, защото тъкмо вечерта и на следващата сутрин в лагера досами под "Матерхорна на Африка" беше много студено..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

😉 Успях да се заплесна все пак по тази атрактивна дама, която беше заета с телефонен разговор и на отиване, и на връщане.., 

 

Ама внимавах да не види, че я снимам, че уж не обичали да ги снимат...

Опитът ми на папарак в 2-те седмици Черна Африка обаче показа съвсем друго.. Сигурно щеше да се зарадва жената, ако й бях предложила фотосесия.. 📸

 

IMG_20220818_130859.jpg

 

IMG_20220818_130827.jpg

 

IMG_20220818_130306.jpg

 

...,  по пътя към и от вълнолома. 

IMG_20220818_125951.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 44 минути , домосед каза:

Да се познае държавата и най-близкият град до това закодирано място.

 

IMG_20220910_154251.jpg.b994a17dcdaff63828821e48564f61d2.jpg

В България ще да е (опит да се напише с гръцки букви "райски залив". )

Изключвам Македония - те нямат заливи, а и биха написали нещо от типа "Райски гьол/локва"

 

Докарах ли до 3=

:wink:

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

мхм, @ven62 даде солиден жокер 🤔

Остава втората част от загадката: Кой е най-близкият град?

 

И ако това е залив на брега на яз. Сопот, то закодираното място се явява, така да се каже в центъра на кръга, мислено описван от Угърчин, Ябланица, Тетевен, Троян и Ловеч.

😉 И представителите на фауната изглеждат типични за региона...

Връзка към коментар

Това е ресторант в Буджака, Созопол. Там е и едноименният Райски залив, който го бяха докарали до плачевно състояние напоследък.
Не съм била в ресторанта, както и на Черно море тази година, но някъде из нета ми се наби на очите стилизираният надпис, че понякога и аз пиша в този стил на тоя-оня.

  • Харесвам 4
  • Браво 3
Връзка към коментар

Е то и в Созопол има такова плажче, но не съм стъпвал на Черноморието от 15-20 години и нямам идея на какво е заприличало.

 

п.с. Писали сме едновременно с @Argentique

 

 

 

 

@домосед ни изпитва на "100 национални туристически обекта". Имах около 80-85, вкл. и вр./х. Мусала.:wink: 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

С поглед към миналото на Аполония там би трябвало по-добре да назнайват гръцки 🤓  Би имало и повече възможности да попитат, ако държат да е правилно изписано. От друга страна съзнателно "допускане" на грешка е класика за привличане на внимание...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , Argentique каза:

Това е ресторант в Буджака, Созопол. Там е и едноименният Райски залив, който го бяха докарали до плачевно състояние напоследък.
Не съм била в ресторанта, както и на Черно море тази година, но някъде из нета ми се наби на очите стилизираният надпис, че понякога и аз пиша в този стил на тоя-оня.

Това е правилният отгововр. @ven62 го докара само до тройка (без два минуса 🙂)

Заливът, не бих казал, че е в плачевно състояние. От "гръцкия" ресторант е останала само табелата, но българският си е съвсем приличен. И е чисто. Предлага се джинендтоник на механджийска покривка. Провеждат се курсове по гмуркане. Вярно, има сгради, които в детството ми ги нямаше, но не са чак толкова натрапчиви, колкото по други места в съседство. А и не са изоставени в груб строеж.

 

IMG_20220910_151907.jpg.143aa4a1b91e909775c71ea220d497c0.jpg

 

@Argentique е на ход

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Явно моят Напоследък (за плачевното състояние) е останал по-надалеч в миналото и е чудесно, че вече нещата са по-приятни.

Видях си снимки от 2018-та, когато съм се вяла там покрай провеждащите горепосочените курсове лица (в този залив, преди Златна рибка и на едно малко мидено плажче между Санта Марина и града е по-тихо морето, дори да има червени знамена по главните плажове, но те не са за феновете на по-стандартния морски плаж).

Та тогава райски бяха само маковете, които трудно скриваха купчините боклук – това след средата на юни, т.е. в сезон.

 

IMG_9741.JPG.909b8e6066706769b9e8885471566c03.JPG

 

А в морето плуваха несъвместими с представите ми за рая предмети. Голяма гума на преден план, а по-назад се гмуркаше бидон за зеле с размерите на бойлер.

 

IMG_9739.JPG.5498b96115d832e77c509d45397262ac.JPG

 

Но да се завърнем към красивото. Нямам много идеи точно сега, затова отбивам номера със следния кадър. Къде се намира този живописен бряг? За името давам допълнителна точка. 🙂

 

DSC_4711.JPG.718f01faea064a2affe51828e3ab6343.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , Pantelej Putnik каза:

Това да не е Алгарве, ПортуКалия? 

Не ти прилича на Турция, викаш? 😄
За жалост, не съм била по онези места, а ми се иска.

Понеже такива брегове валяло, давам жокер: това е зимен пейзаж. 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.