Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 19 минути , Kristian Desev каза:

Риека? Около улица Корзо? 

Леле, колко си бърз! 🙂

Точно така, снимката е от Риека. Улучихме винен фест с прекрасни вина от Далмация и Истрия. Страхотна атмосфера и настроение има в този град, особено вечер. 🙂

 

IMG_20210910_204514392.jpg

 

IMG_20210910_204952544.jpg

 

IMG_20210910_201132567.jpg

 

IMG_20210910_205901116.jpg

 

IMG_20210910_200702430-EFFECTS.jpg

 

IMG_20210910_204743305.jpg

 

Твой ред е, Крис 🙂

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Роми каза:

Пак любимата Австрия. В Щирия, Капфенберг. Много си я обичам Австрия, дори с трудния си немски.

Точно така! Това е рицарската крепост в Капфенберг в сърцето на Щирия. Австрия е новата ми любима страна, а немският при мен върви чудесно 🙂. Щирия и Тирол са незабравими, постоянно са в съзнанието ми. Твой ред е 🙂.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Преди @Роми да си публикува загадката ще си позволя да кажа няколко думи за Беласица - непознатата планина 🙂 

Беласица  е планина в южна България, част от Осоговско-Беласишката планинска група. Понастоящем е поделена между Гърция (около 45%), Северна Македония (около 35%) и България (около 20%). В Беласица има страхотни водопади и не са много трудни за достигане. Ние посетихме Срамежливеца и Мангъро /качвам снимка и на Мангъро/. Интересен е връх Тумба - при върха се пресичат държавните граници между България, Гърция и Македония. Ние не стигнахме до там, качихме само връх Конгур, от където се вижда езерото Керкини в Гърция.  Преди години съм ходила и до Колешински водопад, той е от към македонската част на планината. Той е почти на пътя и става за еднодневна разходка от западна България за нетрекващи, заедно с посещение на някое чуждестранско заведение 🙂 Ох, какво телешко с манатарки ядох някъде там, още го помня 🙂 

 

DSC_0160-3.jpg

 

DSC_0128-2.jpg

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Не е ли лифтената станция Цауберберг Земеринг? Австрия.

А на втората снимка е гранд хотел Панханс, Земеринг. 

Но @Kristian Desev пита Откъде е снимано 🤔

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко объркващо съм го задал 😁, извинявам се. 

На 6.10.2022 г. в 8:47, Anna Kalinovska каза:

Мястото и хотелчето също са ясни, но къде ли е закрепил статива си фотографът 🤔 😎

Всъщност е само телефон 😉

преди 54 минути , iMari каза:

@Kristian Desev, ти не беше ли залягал това лято в лехите на Гармиш- Партенкирхен? 🙂

А това не е ли лифт станция? Т.е. снимал си от лифта?

И там залягах 😎, но страната е друга. Снимката е от върха на станцията, тази с цветята беше само за допълнителен ориентир. 

преди 20 минути , Anna Kalinovska каза:

Не е ли лифтената станция Цауберберг Земеринг? Австрия.

А на втората снимка е гранд хотел Панханс, Земеринг. 

Но @Kristian Desev пита Откъде е снимано 🤔

Точно това е лифтът! Снимката е от това дървено съоражение, където се намира тази прекрасна гледка

IMG_20220724_154112364.jpg.64223b529733f2d6d0d95689e0aa8b87.jpg

А втората снимка е от хотел Panhans в градчето. Семеринг в Австрия е прекрасен курорт 🙂. Произнасяйте го Семеринг, а не Земеринг, местните се дразнят на второто, въпреки че по правилата на немския S трябва да се прочете ,,З". 

@Anna Kalinovska, ти си. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ето днешната ми фото-загадка:

 

В центъра на кой град, в коя държава е този мотив?

С какво е най-известен този град?

 

 

 

IMG_20220312_082121.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 49 минути , Anna Kalinovska каза:

Ето днешната ми фото-загадка:

 

В центъра на кой град, в коя държава е този мотив?

С какво е най-известен този град?

 

 

 

IMG_20220312_082121.jpg

Това е водното колело в Хама, Сирия 🙂. Самията град се намира между Хомс и Алепо, а колелото се смята за уникално съоръжение и е едно от най-известните места в Сирия. Много бих се радвал да разкажеш за пътешествието си в страната, мисля, че ще бъде доста интересно и полезно 🙂

  • Браво 5
Връзка към коментар

Браво, @Kristian Desev! Да, петият по големина сирийски град Хама е прочут с древните водни колела нориа, използвани за напояване на посеви, намиращи се извън града, с водите на р. Оронт.

С удоволствие ще разкажа за пътешествието си в Сирия някой ден. Сега ще покажа само още някоя и друга снимка от Хама, преди да ти предам щафетата за следваща загадка 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Anna Kalinovska каза:

Браво, @Kristian Desev! Да, петият по големина сирийски град Хама е прочут с древните водни колела нориа, използвани за напояване на посеви, намиращи се извън града, с водите на р. Оронт.

С удоволствие ще разкажа за пътешествието си в Сирия някой ден. Сега ще покажа само още някоя и друга снимка от Хама, преди да ти предам щафетата за следваща загадка 🙂

Ще очаквам снимки 🙂. В момента нямам загадка под ръка, нека, който желае да пусне снимка. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За да завърша темата по моята гатанка, която @Kristian Desev  така блестящо разгада, ето още малко снимков материал от центъра на Хама с по-големите нориа - основна забележителност на града. За съжаление при доста необичайно за сезона мръчкаво и направо студено време, и без достатъчна светлина за по-добри снимки.

 

 

За инфо за обекта: вж. по-горе.

С което приключвам моята тема Сирия тук и с интерес очаквам следващата загадка на който се "престраши" 😄

 

IMG_20220312_080034.jpg

 

 

IMG_20220312_080208.jpg

 

 

IMG_20220312_080504.jpg

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.