Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 2 часа, cck каза:

Топло - за София. Ето малко по общ план като подсказка 🙂

Очевидно е снимано през маркирания с жълта елипса прозорец на Google-снимката.

Сградата, не съм сигурен, как точно се нарича. Мисля, че подслонява IT компании, свързани с държавни поръчки. Тук:

 

https://www.google.com/maps/@42.6644936,23.3576816,3a,79.8y,348.56h,94.28t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6kYPYwp3EAl_7PiSzEzC1A!2e0!7i16384!8i8192

 

image.png.241c61086e3bab54be5c269cb5c934da.png

 

P.S. Сега виждам, че името на сградата е познато. ОК. Няма да трия снимката

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Понеже нямам подръка, хайде и аз една футболна.

Кой е този стадион?

Въпроси за бонус точки:

1. Коя година е горе-долу - за малко бонус точки

2. Какво не се вижда на заден фон :ph34r: и какво се вижда там :blink:, където първото нещо не се вижда :ph34r:- за ужасно много бонус точки, потупване по рамото и хвалба за цяла година.

 

1366758865_starasnimka.jpg.8e5181b17a4600d8a0518b5b998b965c.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това вероятно е националният стадион "Васил Левски" през 70-те години на 20-ти век.  

Другият въпрос не го разбрах.

Вероятно не се вижда НДК, защото още не е бил построен. 🤔

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Грубо датиране на база вида на стадион Васил Левски (с неокласически тела откъм сектори А и В, но без остъклените на Б и Г): между 1953 и 1966

Очевидният отсъстващ (освен оная авто-къща в Борисовата градина) е новата сграда на радио София, построена в началото на 1970-те.

 

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Pantelej Putnik каза:

Това вероятно е националният стадион "Васил Левски" през 70-те или 80-те години на 20-ти век.  

Другият въпрос не го разбрах.

Той е. На второ четене вторият въпрос и аз не го разбрах :blink:

 

Годината обаче е не по-късно от 1966 г., когато трибуните се вдигат във вида, в който са до 1998 г.

 

Какво не се вижда: на заден план не се вижда УАСГ/ВИАС. Днес се намира в зеленото петно точно зад червената сграда, днес Биологически, а тогава Агрономически факултет на Софийския университет. Тогава това са били градините на агрономическия факултет 0 между сградата и бул. "Христо Смирненски".

В момента, домосед каза:

Грубо датиране на база вида на стадион Васил Левски (с неокласически тела откъм сектори А и Б, но без остъклените на Б и Г): между 1953 и 1966

Очевидният отсъстващ (освен оная авто-къща в Борисовата градина) е новата сграда на радио София, построена в началото на 1970-те.

 

Радиото също, но тая сграда нали според легендите се е прибирала в 12 часа, та може и затова да не се вижда.

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 24 минути , Zaro каза:

... и хвалба за цяла година.

 

1366758865_starasnimka.jpg.8e5181b17a4600d8a0518b5b998b965c.jpg

Аз пък 2 години ще хваля този, който ми каже през коя година ще разкарат този стадион и този на ЦСКА  от сърцето на София. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , ven62 каза:

Аз пък 2 години ще хваля този, който ми каже през коя година ще разкарат този стадион и този на ЦСКА  от сърцето на София. 

Нали? Когато има мач е пълно с хора, които не знаят как да паркират...

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , Zaro каза:

Нали? Когато има мач е пълно с хора, които не знаят как да паркират...

Паркирането на привържениците на Литекс (столичани 5-то поколение) е най-малкия им проблем.

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Zaro каза:

....

2. Какво не се вижда на заден фон :ph34r: и какво се вижда там :blink:, където първото нещо не се вижда :ph34r:- за ужасно много бонус точки, потупване по рамото и хвалба за цяла година.

1366758865_starasnimka.jpg.8e5181b17a4600d8a0518b5b998b965c.jpg

 

преди 2 часа, Zaro каза:

Какво не се вижда: на заден план не се вижда УАСГ/ВИАС. Днес се намира в зеленото петно точно зад червената сграда, днес Биологически, а тогава Агрономически факултет на Софийския университет.

Всъщност - не се виждат новите сгради на ВИАС/УАСГ (построени 80-те години на миналия век) . Вижда се обаче старата сграда на УАСГ/ВИАС, по онова време - ИСИ (Инженерно-строителен институт). 


В тази връзка - хайде и един допълнителен въпрос - освен сградите на Агрономическия/Биологически факултет и ИСИ, сградата на кое друго висше учебно заведение се вижда на снимката? :wink:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Фил каза:

 

В тази връзка - хайде и един допълнителен въпрос - освен сградите на Агрономическия/Биологически факултет и ИСИ, сградата на кое друго висше учебно заведение се вижда на снимката? :wink:

В старата сграда на районния съд се е помещавал институт на метеоролозите и този на земеделците, но те май са били към Софийския университет.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Zaro каза:

В старата сграда на районния съд се е помещавал институт на метеоролозите и този на земеделците, но те май са били към Софийския университет.

Друго имам предвид. :wink:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Zaro каза:

image.png.b3bef020d9cf573fa5821675b6623917.png

 

image.png.2a410ceb87a59d2db0f4f3044772cd5f.png

 

Явно само @домосед и @ven62 знаят за какво става дума.

Аз може да съм изпаднал провинциалист, ама и аз съм чувал за тази легенда. Но много повече ми харесва онази, че братя Аргирови всъщност са един 🙂

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 11 минути , Брани каза:

Аз може да съм изпаднал провинциалист, ама и аз съм чувал за тази легенда. Но много повече ми харесва онази, че братя Аргирови всъщност са един 🙂

Тогава с кого Соня Васи е правила тройка? :crazy:

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 22 минути , Zaro каза:

Тогава с кого Соня Васи е правила тройка? :crazy:

Цитирам от легендата:

 

"Соня Васи, близка на братята, заяви за изданието, че когато е правила секс с двамата, винаги била много пияна, но помни, че главата и сякаш се удряла в нещо като стъкло. „Затова връзката ни беше кратка, главата щеше да ми потрябва и за по-натам. Поне тогава така си мислех“, връща лентата първата българка, позирала гола за Плейбой."

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 16 часа, Zaro каза:

image.png.b3bef020d9cf573fa5821675b6623917.png

 

image.png.2a410ceb87a59d2db0f4f3044772cd5f.png

 

Явно само @домосед и @ven62 знаят за какво става дума.

Винаги ми е приятно да ме мислят за още по-ерудиран и красив, но истината е, че тази легенда не я знам.:dash1:

 

Аз се засмях на това:

преди 16 часа, Zaro каза:

Той е. На второ четене вторият въпрос и аз не го разбрах :blink:

 

 

Колкото до язвителната ми забележка за "столичаните 5-то поколение", тя е насочена само и единствено към привържениците на ЦСКА, които не са от София и през събота се опитват да превърнат кв. Яворов в поляната си на село.

 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , ven62 каза:

Винаги ми е приятно да ме мислят за още по-ерудиран и красив, но истината е, че тази легенда не я знам.:dash1:

 

Аз се засмях на това:

 

Колкото до язвителната ми забележка за "столичаните 5-то поколение", тя е насочена само и единствено към привържениците на ЦСКА, които не са от София и през събота се опитват да превърнат кв. Яворов в поляната си на село.

 

 

 

Легендата е, че сградата на радиото се прибира в 12 часа - нали е с особена, почти телескопична форма, и се "събира". Не се уточнява дали се прибира нагоре или надолу :blink:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.