Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 15 часа, Фил каза:

сградата на кое друго висше учебно заведение се вижда на снимката?

Духовната Семинария? Не съм сигурна, че се води висше учебно заведение, както и че се вижда на снимката - може би част от нейния парк.

Връзка към коментар
преди 9 минути , iMari каза:

Духовната Семинария? Не съм сигурна, че се води висше учебно заведение, както и че се вижда на снимката - може би част от нейния парк.

 

преди 5 минути , marycap каза:

Физическият факултет на СУ?

Не мисля че се виждат на тази снимка. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 52 минути , Фил каза:

 

Не мисля че се виждат на тази снимка. 

Настоящо или предишно учебно заведение? Живея точно там и не се сещам кое от това, които се намират в района и се вижда или се намира в района на снимката, може да бъде.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 5 часа, домосед каза:

Жокер нещо?

Хммм, нека помисля...

А, измислих жокер! :biggrin:

Там са се обучавали специалисти, които са нужни за дейност, която представлява съществена част (ако не и най-важната въобще) в икономиканата на страната, в която нашият съфорумец домосед е пребивавал най-дълго време, ако не броим България, разбира се.

:grin:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Фил каза:

Хммм, нека помисля...

А, измислих жокер! :biggrin:

Там са се обучавали специалисти, които са нужни за дейност, която представлява съществена част (ако не и най-важната въобще) в икономиканата на страната, в която нашият съфорумец домосед е пребивавал най-дълго време, ако не броим България, разбира се.

:grin:

Минногеоложкия?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , домосед каза:

Минногеоложкия?

Точно така, имаме верен отговор.

В сградата, долепена до строителния техникум, на бул. "Драган Цанков", се е помещавал МГИ.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 2 часа, Роми каза:

Църквата Св. Петър в Порто Венере?

Точно така! А моренцето кое е? Добре деее, ще си кажа – Лигурско. :biggrin:
А бях ви приготвила жокери – песто и Байрон заради пещерата и Залива на поетите.
Нищо, ей ви малко Байрон:

Цитат

 

Тя иде като нощ красива

със чисти звездни небеса.

В лика й лъч и мрак разкриват

най-нежните си чудеса;

не като ден лъчи разлива —

като предутринна роса.

 

 

Пестото се изяде, съжалявам. 😎

Изкарахме три дни в района миналия Великден и имам материал поне за още три. Вълшебни градчета, чудни пешеходни маршрути из зелените баири, божествено песто, сирена, верментино (бяло вино) и море. А в края на април неистово цъфти жасмин. Някъде тук описвах набързо изживяванията.
 

 

Тия неща ги пускам, за да зарибя някой да ми се върже някога на акъла за там. Както правих и за Мадейра. :biggrin:Усещам, че ако ходя пак из Лигурия, тук е по-вероятно да намеря хора, навити на нещо повече от стандартните hop-on/hop-off влакови обиколки на по-известните селца в района. 

@Роми, твой ред е за нова снимка! 

 


 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
преди 2 часа, Фил каза:

Роми се ослушва, понеже сигурно пак кръстосва някъде по странство, та да побутна темата, че пак отиде в трета глуха... 
DSC00713-14-15_ff.thumb.JPG.03c09b7a9f7e8de5c44588dcbd16ebdc.JPG
 

Ама така като оставяте подсказки по снимките и някои хора няма да искат да играят. 🤣 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Argentique каза:

Ама така като оставяте подсказки по снимките и някои хора няма да искат да играят. 🤣 

E, чак пък да не искат. 
Хайде казвайте и да се завърта играта! :smile3:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Фил каза:

да побутна темата

Хмм... сградите вляво с тия азиатски орнаменти... Изобщоо (ако е това, за което си мисля), то онова, което е зад гърба на фотографа е доста по-интересно от това, което е на снимката?  😉  Жокерче - нещо, да подФърлиш?
 

Връзка към коментар
преди 8 минути , iaia_mama каза:

Хмм... сградите вляво с тия азиатски орнаменти

Да, Азия е континентът. :yes:
 

Цитат

Изобщоо (ако е това, за което си мисля), то онова, което е зад гърба на фотографа е доста по-интересно от това, което е на снимката?

За съжаление още не мога да чета чужди мисли, а иначе - не мога да сетя зад гърба ми да имаше нещо доста по-интересно. 

 

Цитат

Жокерче - нещо, да подФърлиш?

Вече се обърках - разберете се с @Argentique - много ли са подсказките, или малко! :grin:

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Звездата тук е мостът. 🙂

Отдалеко ми напомни смътно на калатравската jamonera, но в Азия. Даже го проучих набързо. 🙂

 

А при по-открити загадки наистина има хора, които не играят. @master_of_germs е един от тях, затова се и хили там от храстите.  😜

Няма да спамя повече, обещавам. Може би. 🤣

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Фил каза:

Да, Азия е континентът.

 Малайзия.

 

преди 18 минути , Фил каза:

не мога да сетя зад гърба ми да имаше нещо доста по-интересно

Добре, от мен жокера -  зад гърба на фотографа има красив храм. Според мен снимката е направена от площадката/терасата около него.
И, за да не си играем само двама-тримата, оставям на някой друг да открие напълно загадката  🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Argentique каза:

Звездата тук е мостът. 🙂

Да, мостът определено е характерна забележителност, но все пак ми се струва, че не е чак толкова известен, та повечето хора веднага да познаят мястото (ако не са били лично там), все пак - не е нито Tower Bridge, нито Sydney Harbour Bridge, нито Golden Gate. :smile3:
Аз помислих да няма на снимката някакъв издайнически надпис и след като зумнах всъщност се оказа, че наистина има такъв и с помощ от гугъл  излиза мястото. :wink:

Цитат

Отдалеко ми напомни смътно на калатравската jamonera, но в Азия. Даже го проучих набързо.

То вече има не един и два подобни моста по света и особено в бурно развиващите се страни на Азия.
Аналогично и като стана дума за Калатрава - когато го построиха, усуканият Turning Torso беше единствен и уникален, а сега вече има десетки подобни небостъргачи - в Дубай, в Москва, в Китай и на други места, вкл. и в Сараево ... 

 

Преди 1 час, Argentique каза:

А при по-открити загадки наистина има хора, които не играят.

Е, то не е лесно загадката да е с много точен баланс на трудност, още повече, че това е субективно - преди пък имаше оплаквания, че са много мъчни за откриване загадките.  :wink:
Ето специално за теб и за да не ти е скучно - една загадка без подсказки :grin:, която бях пуснал (в пристъп на умопомрачение :biggrin:) преди време , когато  предполагам ти още не беше във форума (освен ако не си четяла тайно, или не си участвала с друг артистичен псевдоним :smile3: ) 

 

Преди 1 час, iaia_mama каза:

 Малайзия.

Да! :good:

 

Преди 1 час, iaia_mama каза:

 Добре, от мен жокера -  зад гърба на фотографа има красив храм.

Съгласен съм - има красив храм отзад, но и мостът и реката със сградите покрай брега са интересни.

Преди 1 час, iaia_mama каза:

Според мен снимката е направена от площадката/терасата около него.

Така е, от там е правена снимката. Казвай мястото и пускай загадка! :wink:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Загадката си е перфектна. А се хилих на @Argentique, защото изобщо не можех да зацепя, какво иска да каже с това, че имало жокери по снимката. Мостът всъщност ИЗОБЩО не е известен. Аз съм бил в Малайзия и за сефте чувам за такъв мост. Ама и да знаех за него, пак нямаше да си променя програмата и да посетя града 🙂

Заприлича ми на поне 5 други моста (които също не съм виждал, но ги отхвърлих като възможности след известно вглеждане уж да търся за жокери по снимката).

@Фил, благодаря, че поднови темата! Ценна ми е точно с това, че ме кара да откривам непознати места. 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

На снимката има надпис, който след две секунди в Гугъл показва точната ѝ локация.
Може от телефон да не се вижда, но от моята камбанария се видя. :biggrin:

Когато знам кое е мястото или има подсказка, никога няма да напиша отговор, щото не ми е интересно така. Но когато не знам, мога да пиша всичко. :lol:

Мисля, че Мастърът също не пише, когато знае, така поне ми е казвал.

Мостът не е известен, но за мен си е фокусът на снимката, щото просто ме кефи. И първо него видях.

Освен това съвсем наскоро пропуснах възможността да видя три известни моста в Билбао плюс куп интересни точки, забити по картите в района, и още ми се реве по този въпрос, но ще го преживея някак. Засега.

Ето че пак се наспамих доволно, ще прощавате...
Пуснете загадка, деее!

 

П.С. Форума го четях тайно :lol: години наред, ама накрая се наложи да се регистрирам не помня защо.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Argentique каза:

Мостът не е известен, но за мен си е фокусът на снимката, щото просто ме кефи.

Тогава получаваш бонус още няколко кадъра. :smile3:

 

 DSC00702_BW.JPG.9ed3612f1830d402e58881c95feb9ae1.JPG      DSC00704_BW.JPG.b2060281c45945f9ff79997b6ac0ea5e.JPG 

 

 DSC00706_BW.JPG.041b4718df8dbade736917773c1bea0d.JPG

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.