Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 6 часа, Фил каза:

Казвай мястото и пускай загадка!

Оф, аз, че съм кьорава - кьорава съм. Та не видях къде има надпис, както казва Argentique. Освен това подобни мостове колкото искаш по оня край на света, та изобщо не ми се наби в очите, не че не видях, че има мост де  🙂   Като увеличих снимката ми влязоха в очите орнаментите от сградите вляво.  А от тях ми "светна" за храма - джамията Путраджая при големия идеално кръгъл площад, т.е. мястото, откъдето би следвало да е направена снимката  🙂  Значи, това е от Путраджая, модерния град-квартал на Куала Лумпур. Съответно, езерото е Путраджая, площада при джамията също се казва Путраджая... Обаче моста, признавам, хабер нямах как се казва, но чичко Гугъл знае всичко и ми обади - мостът Сери Уауасан.
Фил, ако иска да разкаже още нещо интересно - да заповяда.
А аз... я, да пусна един друг мост за разпознаване  🙂

 

Edinburg Forth Bridge.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 14.11.2014 г. в 7:05, AlexandraKo каза:

post-1504-0-05706400-1415941476_thumb.jpg

 

Къде се намира този красив мост?

post-1504-0-05706400-1415941476_thumb.jpg

 

На 14.11.2014 г. в 10:24, AlexandraKo каза:

Да, това е!

Путраджая / в превод означава "успехът на принца"/ е новият административен център на Малайзия. Построен е на около 30 км от Куала Лумпур и е кръстен на първия министър - председател Тунку Абдул Рахман Путра. В центъра има много красиви сгради, там е "розовата джамия"и много интересно изглеждащи административни сгради. Ландшафтът сащо е красив - запазена е и част от природата, създадени са изкуствено градини, водни площи. Който ще ходи в КЛ , препоръчвам да отиде да го види, заедно с другия град- на технологиите - Киберджайа. Не зная дали ви е известен и любопитният факт, че Малайзия има двойно управление: хем е конституционно-ротационна монархия, хем има и министър - председател.

Ето още малко снимки от там:

post-1504-0-60921900-1415952524_thumb.jpg

post-1504-0-39859400-1415952601_thumb.jpg

post-1504-0-57741100-1415952657_thumb.jpg

post-1504-0-79083700-1415952733_thumb.jpg

post-1504-0-83538400-1415952791_thumb.jpg

post-1504-0-45188500-1415952895_thumb.jpg

post-1504-0-01864000-1415952923_thumb.jpg

Тони, ти си!

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 11 часа, iaia_mama каза:


А аз... я, да пусна един друг мост за разпознаване  🙂
 

Edinburg Forth Bridge.jpg

Хубав мост. Няма ли да се пробва някой? :biggrin:

Не съм го виждала на живо.

Но като поресна, ще ходя нейде там на дегустационна обиколка.  :biggrin:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, iaia_mama каза:

А аз... я, да пусна един друг мост за разпознаване  🙂
Edinburg Forth Bridge.jpg

Forth Bridge, който свързва South Queensferry и North Queensferry. Този мост е обект на UNESCO, само железопътен e и е построен първи в района. Иначе са три моста там. Вторият вече почти не се използва, защото носещите въжета са загубили съществена част от възможностите си да поддържат конструкцията и затова е построен третия.

image.png.944795b55e81f6626bca2353c54e4684.png

А селищата от двете страни се казват Queensferry заради безплатните фериботи, които са се движели между тях благодарение на решението на шотландската кралица Margaret през XI век държавната хазна да поеме разхода и пилигримите да могат по-лесно да посещават свещените места в Kingdom of Fife.

  • Харесвам 6
  • Браво 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, iaia_mama каза:

Правилно, IvanNavi, даже си дал и инфо, аз нямам какво да добавя.

Ти си наред за загадка  🙂

Като е тръгнало на мостове - как се казва и къде се наммира този не чак толкова красив, но достатъчно комерсиален мост?

image.png.3123c1780e54c9a272715d794eab6f83.png

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 55 минути , IvanNavi каза:

Има известна прилика наистина, но този мост се намира на около 1500 км по въздушна линия от Лисабон.

С така зададения радиус вероятно е Prince of Wales Bridge (Second Severn Crossing).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Argentique каза:

С така зададения радиус вероятно е Prince of Wales Bridge (Second Severn Crossing).

Абсолютно правилно! Този мост осигурява по-бързата връзка между района на Bristol в Англия и двата сравнително големи градове в Уелс  Cardiff и Swansea. На около 2 км на север все още се използва и по-стария мост Severn Bridge.

image.png.0680716dc45cedb8838797f070cfe0f6.png

Още по-северно от него допреди 60-70 години е имало и железопътен мост.

image.png.2bf524dfed31acf025585b0a9be39ca0.png

@Argentique ти си наред за нова загадка.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 40 минути , Argentique каза:

... къде се намира? 

1.jpg.f313a9bd6519bd95fc4ac654b5c7add7.jpg

Сигурно някъде по Лазурния бряг, където известни френски (че и американски) писатели, както и художници импресионисти са си фиркали абсент в крайбрежните заведения. :wink: 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Фил каза:

Сигурно някъде по Лазурния бряг

Обаче не е в Ница. Там има други модерни "изгъзици" - лично мнение, да ме прощават любителите на галерия Тейт и т.н.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не е в Ница.

@Фил обаче знае и се маймунясва тук. :lol: Само пропусна да спомене гръцкия писател, ама той може да не е пил абсент, а пастис. :wink: Ще казваш ли доброволно, или...? :lol:

@iaia_mama, тази „изгъзица“ съвсем не е лоша. И е голяма. Дори си има собствено трибуквие. :lol: И по някакъв начин е свързана с магеланската общност.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интересна скулптура, @Argentique, благодаря, че я сложи тази снимка. Аз не бях я чувала, нито виждала, но с жокера за гръцкия писател и лазерния бряг погледнах за букви в Антиб и попаднах на скулптурата къде по името Man of letters, къде като Le Nomad,  което изглежда да е евентуално връзката с Магеланци. @Фил, мисля че е човекът разгадал снимката, пък и ги умее загадките и сигурно ще пусне интересна такава . Иначе на мен Антиб ми е някъде в плановете при повторно посещение на Лазурния бряг, но още не съм стигнала 😀 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

 

Преди 1 час, Argentique каза:

Ще казваш ли доброволно, или...? :lol:

Без бой не си признавам. :biggrin:

 

Цитат

 Само пропусна да спомене гръцкия писател, ама той може да не е пил абсент, а пастис

Ауу, верно, че го пропуснах :dash1: , иначе наистина е по-вероятно пастисът да е бил една идея по-близо до гръцкото му сърце от абсента! :grin:

 

Преди 1 час, Бръмбар каза:

 @Фил, мисля че е човекът разгадал снимката, пък и ги умее загадките и сигурно ще пусне интересна такава . Иначе на мен Антиб ми е някъде в плановете при повторно посещение на Лазурния бряг, но още не съм стигнала 😀 


Благодаря :smile3:.

Ти каза Антиб, на теб се пада правото за следваща загадка. :yes:

А може би е хубаво @Argentique да покаже и снимка на цялата инсталация. 

P.S.  @Бръмбар,  задължително включи Антиб в следващата разходка до Лазурния бряг! :smile3:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Такааа, не ми е първа радост да съм арбитър, но явно @Фил не щя да каже (доброволно :wink:) кой е Номадът и къде вирее (браво, че позна само от детайл), а @Бръмбар направи онова, което винаги ми е било интересно – да познае мястото по няколко жокера, без да има никаква представа за него.
Номадът-магеланец седи на брега и мечтае за пътешествия... :smile3: Хвърля през рамо по едно око на Алпите, но сърцето си го тегли към морето.

 

1.jpg.9f44a74a2cd60b8808dbd3841ed3e715.jpg

(ей там бялото петно вляво)


Няма да правя анализ на тема „Какво е искал да каже авторът“, само ще добавя, че явно харесва тази седяща поза – смешните наколни човеци на площад „Масена“ в Ница пак са негово дело. 

 

2.jpg.b56d282375cd99b7f8328672f9a61b68.jpg


Обаче този Номад лично за мен е атрактивен – бял, метален, голям и наоколо ухае на море.

 

3.jpg.6a5d1f6cd764dfd73770dfae65eb8f90.jpg


Ако пък пиеш чаша бордо следобед, те налазват мисли как буквите могат да създават интересни форми. Триизмерните – триизмерни, а двуизмерните – всички останали, дори извън измеренията. 
Бонусът при Номада е, че може да се сяда в него.

 

4.jpg.b90143dda10418834282f73950c02cc8.jpg


А ако съвсем ти е изхвръкнал акълът – дори да се ляга и да се трибукви по други начини за веселба на околните в търсене на интересни прочити и гледни точки. 

 

5.jpg.248387f576ca0a864d028d9c54d73182.jpg   6.jpg.9046aec198a94fe73f6aecbe7f06d31a.jpg

 

А после да се иде до къщата, където е живял Казандзакис. Или другаде.

 

7.jpg.d71a80da157f7276880be7e7ef5f10cd.jpg


Та хич не се чуди, @Бръмбар, качвай загадка и скоро ще ни пращаш снимки от Антиб. :wink: Това е условието. :smile3:

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

@Argentique, великолепна презентация! Как ме затруднявате! @Фил, не иска да да пусне, макар че по право му се пада. Ще трябва да се ходи в Антиб, какво да се прави. 

От мен една ваканционна снимка за познаване:

IMG_7112.JPG.08aebb7f980c4502c1ff36768ab20c76.JPG

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Бръмбар каза:

@Argentique, великолепна презентация! Как ме затруднявате! @Фил, не иска да да пусне, макар че по право му се пада. Ще трябва да се ходи в Антиб, какво да се прави. 

От мен една ваканционна снимка за познаване:

IMG_7112.JPG.08aebb7f980c4502c1ff36768ab20c76.JPG

Днес сигурно всички познавачи въртят чевермета, затова ще ги отсрамя аз. :smile3:

Не знам откъде е снимката, обаче ми се иска да съм там и то час по-скоро. Някъде на остров из Егейско море?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да дам още един жокер тогава: островът е малък - към 1300 постоянни жители  с един град само и на 10 мин път с фери от по-голям и известен остров. Твърди се, че някои холивудски звезди били мяркани и имали вили там. Аз никой не видях 😀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , Бръмбар каза:

Да дам още един жокер тогава: островът е малък - към 1300 постоянни жители  с един град само и на 10 мин път с фери от по-голям и известен остров. Твърди се, че някои холивудски звезди били мяркани и имали вили там. Аз никой не видях 😀

Я да заложа на Антипарос. Не съм била, за звездите и снимките по стените не знам, но тези 10 минути път с фери много ме засъмняваха. :smile3:
Пък и имам идея да посетя близки съседни острови това лято и оглеждах картите преди време. :smile3:

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, Антипарос е островът, снимката е от венецианското Кастро от времето, когато там се провежда все още една от най-малките международни фотографски изложби. Изложбата е на открито както се вижда,  също имаше и разни концерти, които със осветлението и цялата обстановка наоколо създаваха много приятна атмосфера. Изложбата се провежда ежегодно през юли в продължение на десет години ако не лъжа, последно 2021, след което е прекратена поради липса на финансиране. 

Иначе самият остров остави в мен малко смесени чувства - уж е небрежен и спокоен, но малко показен. Аз повече на Додеканезите съм любител, отколкото на Цикладите.  @Argentique, ти си наред пак 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.